10 неймовірних місць Землі
Світ сповнений чудес. Вони розбурхують свідомість, дарують натхнення і виховують почуття краси та відповідальності за світ, який нас оточує. bit.ua розповідає про 10 неймовірних місць Землі
Плітвіцькі озера, Хорватія
![]() |
Національний парк "Плітвіцькі озера", заснований в 1949 році, є найбільшим національним парком Хорватії, а також найстарішим парком в Південно-Східній Європі. Щороку його відвідують понад мільйон туристів.
Парк, велика частина якого складається з бука та ялиці, вирізняється безліччю водоспадів, печер і озер. До того ж, він є домівкою більш ніж 100 видів птахів. Відвідувати парк можна упродовж всього року.
Фінгалова печера, Шотландія
![]() |
Ця морська печера, названа на честь героя епічної поеми 18-го століття, знаходиться на острові Стаффа, який є частиною Шотландії. Фінгалова печера має численні стовпці, що нагадують Дорогу гігантів в Ірландії і сформована з гексагонально з'єднаних базальтових колон, створених застиглою лавою. Висока арочна стеля створює неймовірну акустику і підсилює звуки океану. Незважаючи на те, що навіть маленькі човни не можуть зайти у вузький отвір печери, місцеві компанії пропонують спеціальні екскурсії її околицями.
Бухта Халонг, В'єтнам
![]() |
Бухта, розташована в Тонкінській затоці Південно-китайського моря, має понад 3000 островів, а також скелі, печери і кручі, що робить її одним з найбільш незвичайних місць у світі. Затока є екстраординарним прикладом ерозії вапняку. Назва Халонг значить "там, де дракон спустився в море". Більшість островів зовсім крихітні, проте найбільші мають свої власні внутрішні озера. Бухта Халонг входить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Червоний пляж Паньцзінь, Китай
![]() |
Це місце в китайському окрузі Паньцзінь отримало назву завдяки безкрайнім просторам водоростей-cуеда, які з настанням осені набувають темного, вишнево-червоного відтінку. Червоний пляж є домівкою для більш ніж 260 видів птахів і 399 видів тварин, що робить його однією з найскладніших екосистем у світі.
Стежка велетнів, Північна Ірландія
![]() |
Дорога гігантів або Стежка велетнів, розташована поруч з Атлантичним океаном і є одним з найбільш химерних природних чудес. Вона являє собою близько 40 000 стовпців, більшість з яких мають шість граней. Утворення цього місця з охолодженої магми, зайняло майже 60 мільйонів років. Вчені вважають, що свій нинішній вигляд стежка отримала близько 15,000 років тому після останнього льодовикового періоду.
Термальні джерела Памуккале, Туреччина
![]() |
Природний комплекс Памуккале, розташований в провінції Денізлі, що на південному заході Туреччини, включає в себе 17 унікальних геотермальних джерел з температурою води від 35 до 100°C. Басейни і заморожені водоспади утворюють білосніжні багаторівневі скелі, вода в яких багата кальцієм, магнієм і бікарбонатом.
Хвітсеркур, Ісландія
![]() |
Cкеля незвичайної форми під назвою Хвітсеркур знаходиться біля північних берегів Ісландії, в затоці Хунафлоуі. Її обриси нагадують величезного динозавра або дракона, що п'є воду з Гренландского моря. Щороку тисячі людей приїжджають на північ Ватнснеського півострова, щоб подивитися на цього "динозавра на водопої". На думку вчених, це скелясте 15-метрове утворення є залишками стародавнього вулкану.
Каньйон Антилопи, США
![]() |
Каньйон Антилопи є найбільш відвідуваним місцем на Південному-Заході США. Своїм гладеньким оранжево-червоним стінам каньйон зобов'язаний раптовій повені. Після проливних дощів він змінює свою форму і в наші дні. Вчені не можуть сказати напевно, коли люди виявили цю печеру, однак, племена індіанців Навахо стверджують, що цей cюрреалістічнескій каньйон завжди був частиною їхньої історії.
Долина Цзючжайгоу, Китай
![]() |
Китайський заповідник площею близько 720 квадратних кілометрів знаходиться трохи північніше міста Ченду. Він відомий своїми багаторівневими водоспадами, фантастичними лісами і кольоровими озерами. На його території росте понад 2550 видів рослин.
Скафтафетль, Ісландія
![]() |
Скафтафетль - національний парк на півдні Ісландії, розташований між містечками Кіркьюбейарклаустуром і Хебном. На фото - льодовик Скафтафетльсьокуль, печери якого були сформовані під високим тиском льоду, що містив бульбашки повітря.
За матеріалами bit.ua