По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

10 природних святинь

8 квітня 2012  АвтоТревел

Коли сучасна людина бачить надзвичайну красу природи, це може викликати благоговіння... або просто бажання зробити мільйон фотографій. Усі цивілізації світу надавали духовного або релігійного значення природнім місцям, які зіграли ключову роль у розвитку їх культур. Це місця з легенд: від міфічних домывок богів Зевса і Шиви до місця, де смертний Будда досяг духовного просвітлення. Деякі з них до нашого часу використовуються для древніх ритуалів, значення інших було втрачене з часом, але всі вони випромінюють особливу енергетику і якщо вам пощастить — зможете упіймати трішки магії.

Улуру-Ката Тьюта, Австралія

Розташовані у самому серці континенту, в центрі Червоної Австралії, ці два величних скелястих утворення є основними пам'ятками Національного парку Улуру-Ката Тьюта. Найбільш впізнаваний об'єкт Австралії - Улуру — це скеля з плоскою вершиною, близько 300 метрів у висоту і радіусом майже 10 кілометрів. Піщаник, з якого складається скеля, має легкий темно-червоний колір, відтінки якого змінюється упродовж доби. Парк Ката Тьюта розкинувся на 50 кілометрів і містить ще близько 30 скель з граніту, базальту та пісковика, найвища з яких має 600 метрів у висоту. Ці місця є священними для аборигенів племені ананґу, які вважають, що скелі були створені разом з світом і до цього часу населені духами предків. Парк знаходиться у власності племені ананґу, але орендується автралійським урядом, тому відкритий для відвідувачів.

 

Сенот Саґрадо, Мексика

Стародавні майя, які вважали воду життєдайною силою і боялися її, поклонялися Чакові — богові дощу. У багатьох регіонах Мексики зустрічаються печери підземних джерел. Майя вважали, що деякі з них відвідував сам бог Чак. Тож деякі джерела вважалися священними і призначалися для ритуалів та жертв, а інші слугували для пиття та купання. Одиним із найвідоміших священних джерел є Cenote Sagrado, розташоване поблизу великих археологічних розкопок міста Чичен-Іца на півострові Юкатан. Утворене в природній вапняковій печері глибиною до 20 метрів, це джерело використовувалося для церемоній та людських жертвоприношень — під час посухи сюди часто кидали чоловіків, жінок і дітей, щоб заспокоїти богів води. На початку ХХ ст. археологи знайшли тут золоті дзвіночки, маски, чаші, перстні, а також людські кістки.

 

Дерево Махабодхі, Ботх Гайя, Індія

За буддійською традицією, у 500 р. до н.е., принц-аскет Сіддхарта ходив місцями, які тепер знаходяться у складі індійського штату Біхар і присів відпочити під деревом бодхі. Після триденної медитації принц досягнув просвітлення і знайшов відповіді на всі запитання, що потім лягло в основу створеного ним вчення — буддизму.  Природно, що місце, де Будда досяг просвітлення є одним з найбільш священних місць буддизму і головним об'єктом паломництва впродовж багатьох століть. Сьогодні дерево, яке є прямим нащадком того магічного дерева бодхі, знаходиться у центрі храмового комплексу і захищене різьбленими дерев'яними панелями.

 

Гора Кайлас в Тибеті

Ця гора з чорних порід, розташована в західному Тибеті, є священною для трьох релігійних течії — буддистів, індуїстів та джайнів, вважається магічною віссю світу і центром Всесвіту. Індуїсти вірять, що гора є резиденцією Шиви і місцем вічного блаженства і зображають міфічний Кайлас у храмах всієї Індії. Тантричні буддисти кажуть, що гора є домівкою Будди Демчога, який символізує вічне блаженство, і три головних Бодхісаттви живуть у навколишніх  пагорбах, а джайни вірять, що саме тут досягнув нірвани перший із них. Поруч з горою Кайлас знаходять витоки кількох великих річок Азії, зокрема — Сатледжу, Інду та одного з великих притоків священної річки Ганг. Озеро Манасаровар, яке теж знаходиться неподалік, вважається джерелом чистоти і є важливим місцем паломництва для індуїстів та буддистів.

 

Гора Синай, Єгипет

Кажуть, що саме на цій вершині Синайського півострова в Єгипті Мойсей отримав від Бога 10 заповідей. Хоч археологічних свідчень, які могли б це підтвердити, досить мало і християнські вчені досі сперечаються щодо місця знаходження цієї міфічної гори, ранні християнські ченці вважали гору Синай священною і побудували тут декілька монастирів. У наш час можна розпочати відвідини цього місця з монастиря Святої Катерини біля підніжжя гори, а потім піднятися на вершину, де стоїть невелика капличка Святої Трійці — біля неї відкривається приголомшливий вид на околиці, особливо на сході сонця.

 

Гластонбері Тор, Англія

У південній частині Англії, в графстві Сомерсет, знаходиться загадковий пагорб Гластонбері Тор, з яким пов'язані багато міфів та легенд: різні кельтські цивілізації надавали йому різного значення — одні називали його  входом в домівку Ґвін, інші — місцем, через яке можна потрапити у землі володаря підземного світу, треті вважали його домом короля ельфів. Пізніше його пов'язували з Авалоном короля Артура, оскільки у ХІІ ст. на вершині пагорба, нібито, були виявлені труни Артура і королеви Ґвіневри. Навіть у наш час дехто пов'язує Гластонбері Тор з пошуками Святого Грааля. До цього всього, глибоко під землею на схилах пагорба археологи знайшли 7 симетричних терас, які можуть бути чим завгодно — від середньовічних об'єктів землеробства до лабіринтів неоліту. Якою б не була його історія, пагорб Гластонбері Тор вважається місцем з високою енергетикою. Розповідають, що після прогулянок його схилами, люди заряджені позитивом і гарними сподіваннями. На вершині пагорба є залишки церкви Святого Михаїла XV ст.

 

Кратерне озеро, Орегон, США

Це кальдерне озеро утворилося близько 8000 років тому, після виверження вулкану. Воно знаходиться в центральній частині штату Орегон і є найглибшим озером США (539 м) та сьомим за глибиною озером світу. Одне з індіанських племен, з давніх-давен вважає це озеро священним місцем. За легендою, тут відбулася битва між володарями наземного та підземного світів, яка стала причиною руйнування гори і утворення цього кратерного озера. Історики вважають, що індіанці могли бути свідками виверження вулкану.  

 

Гора Парнас, Греція

Вапнякова гора, що височить над Дельфами в центральній Греції, мала величезне значення для грецької міфології. Вважалося, що на горі жили музи, тож вона вважалася батьківщиною поезії та пісні. Крім того, тут часто бував Аполлон, який полюбляв відвідувати Дельфійського оракула. Три коханки великих грецьких богів — Корікійські німфи — народилися з джерел, які також знаходяться на цій горі. Зараз вся сакральне  значення Парнасі концентрується на його схилах: на горі знаходиться два популярних гірськолижних центри і велика кількість мальовничих пішохідних маршрутів.

 

Озеро Атітлан, Гватемала

Сховане між трьома вулканами Центрального гватемальського нагір'я озеро Атітлан вважається найглибшим озером Центральної Америки (~340 м), хоч точна його глибина не встановлена досі. Поруч з красою природи, озера відоме селами індіанців майа, які живуть на берегах Атітлану упродовж багатьох століть. Найбільше серед них - Паханачель (ІХ) - було описане туристами в 1960 році, жителі іншого села — Сантьяго Атітлан — відомі своїм поклонінням місцевому ідолу Максімо, який увібрав в себе богів майя, католицьких святих та іспанські легенди. Майя все ще проводять церемонії на берегах озерах, у печерах та на вершинах сусідніх гір. Береги озера вкриті археологічними пам'ятками та руїнами доіспанських міст, серед яких називають легендарне “підводне місто” Чіутінаміт. 

 

Мис Бурхан на Байкалі

У серці найглибшого озера світу — священного Байкалу, посеред шаманського острова Ольхон знаходиться мальовнича скеля — мис Бурхан, яка є одним з найсвятіших місць Азії. Шаманісти вважали наскрізну печеру у скелі домівкою духа-хазяїна Ольхону — набільш шанованого серед прибайкальських бурятів. Усім, крім шамана, вхід в печеру був заборонений, а жінкам не можна було навіть наближатися до мису — вони обходили його десятою дорогою. На Ольхон досі приїздять, аби спробувати відчути енергетику цього мальовничого місця та поспілкуватися з шаманами, двоє з яких зараз живуть на острові.

 

 www.budgettravel.com


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: туризм, фото
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook