По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

12 островів, які належать тваринам

11 березня 2014  АвтоТревел

Більшість островів нашої планети незаселена. Там немає питної води, мало місця та, зазвичай, нічого їсти. Саме в таких місцях скелі покриті товстим шаром пташиного гуано, в піску заховані яйця гігантських черепах, а по дикими пляжами пересуваються мільйонні армії крабів. Redigo.ru розповідає про острови, де живуть кенгуру, тюлені, пінгвіни та мавпи, і де зовсім немає людей.

Острів Великий Солті, Ірландія

Фото: The Bazddha / Flickr.com

Острови Солті - це кілька невеликих островів за 5 кілометрів від східного узбережжя Ірландії. Вони абсолютно дикі - люди тут не живуть вже понад століття, приїжджаючи лише для того, щоб подивитися на птахів, яких тут безліч. Особливою популярністю користується острів Великий Солті, куди прилітають гніздитися гагарки,  олуши, тупики та інші морські птахи. В осінні місяці тут можна подивитися на поголів'я сірих тюленів.

Вчені досі сперечаються про точний вік островів. Відомо лише, що вони були утворені більше 600 мільйонів років тому. Їх економічний розквіт припав на XV-XVIII століття, коли через Солті проходив один з найважливіших морських шляхів - між Великобританією і Північною Америкою. Якийсь час острівці були "базою"морських піратів і контрабандистів, які грабували торгові кораблі і ховали скарби в тутешніх печерах.

Острів Врангеля, Росія

Фото: Груздев А. / wrangisland.zapoved.ru

Острів Врангеля, загублений крайній півночі, в Північному Льодовитому океані, з 2004 року перебуває під охороною ЮНЕСКО. Останній льодовиковий період обійшов його стороною, тому сьогодні тут стільки рідкісних тварин і рослин, скільки немає на одному арктичному острові світу. Тут навіть верби ростуть, щоправда, карликові, не більше метра заввишки. Справжні господарі острова - моржі, білі ведмеді і гуси. Вчені стверджують, що саме на цих берегах знаходиться одне з найбільших в Арктиці ліжбищ моржів - до 130 тисяч особин. На самому Врангелі та сусідньому крихітному Геральдо - найбільша у світі кількість "пологових" барлогів білих ведмедів - від 300 до 500 .

Острів Кенгуру, Австралія

Фото: Navin75 / Flickr.com
На цьому острові водяться господарі континенту - кенгуру, морські котики, єхидни, варани, опосуми, пінгвіни, валлабі , чорні какаду і карликові пінгвіни. Тут же живуть улюбленці всіх австралійців - коали, яких можна спробувати погодувати з рук.
Острів Кенгуру на третину зайнятий природними заповідниками: тут знаходяться національний парк Фліндерс Чейс, миси Гантеум і Бугуер, ущелині Дес-Казуарс. Серед цікавих місць - Арка Адміралів - залишки древньої печери, вимиті океаном, і місце відпочинку морських котиків. Вони лежать на березі, бавляться один з одним, повзають купатися і абсолютно не звертають уваги на людей.

 

Острів Флореана, Галапагоси, Еквадор

Фото: HBarrison / Flickr.com

Острів Флореан - шостий за величиною з островів Галапагоського архіпелагу, але нітрохи не поступається іншим в красі. Головна визначна пам'ятка острова - рожеві фламінго, котрі колонізували лагуну на мисі Пунта, спільно з морськими черепахами, морськими левами і морськими птахами. Сам мис - це чорні піщані береги, які завдяки вкрапленням мінералів переливаються оливковим блиском у променях сонця. Вінчає всю цю красу Корона Диявола - напівзатоплений вулканічний кратер, ідеальне місце для пірнання. Мілководді рясніє морськими зірками і тропічними рибами. Поза межами кратера водяться крупніша риба - акули, скати, риба- пила.

Острів Дуа, Ява, Індонезія

З квітня по серпень птахи з Африки, Азії та Австралії прибувають на острівець Дуа, відкладають і висиджують яйця, а потім відлітають разом з потомством. У числі тутешніх мешканців - чорноголові ібіси, королівські колпіци, сірі клювачі і білі чаплі. Потрапити в заповідник (він знаходиться в бухті Бантен, в гирлі річки Сенанг) можна на човні з однойменного містечка Бантен, що знаходиться у 100 кілометрах від Джакарти. Далі - шлях по містках і глиняних перешийках між ставків для розведення риби від села Савалухур до самого острова. Потрібно просто рухатися у напрямку до дерев, проте завдання лише здається простим. Так що не відмовляйтеся, якщо провідники запропонують вам свою допомогу. Також пташиний заповідник можна відвідати у складі багатоденного туру по Західній Яві або екскурсії по місцях спостереження за птахами.

Острів Меркурій, Намібія

Фото: Brian McMorrow

Це крихітний (менше кілометра в довжину), скелястий і позбавлений рослинності острівець покритий товстим шаром пташиного гуано і пронизаний десятками печер. Він є домом для африканських пінгвінів, королівських бакланів і десятків тисяч інших птахів. Тут вони можуть гніздитися без жодного страху: з людей на острові тільки мирні біологи і орнітологи.

Острів Курйоз, Сейшели

Фото: travelourplanet.com / Flickr.com

Острів Курйоз до 1965 року був лепрозорієм, а тепер тут під охороною розводять велетенських черепах і за невелику винагороду показують їх туристам. За величезними тваринами можна поспостерігати прямо в природному середовищі існування - в ​​джунглях і на пляжі. А у водах навколо Курйозу мешкає ще одна рідкісна морська черепаха - бісса. Острів Курйоз, що в перекладі з французької означає "цікавий", названий на честь корабля, капітан якого і виявив цей клаптик суші в 1768 році.

Острів Комодо, Індонезія

Фото: Rosino / Flickr.com

В існування цих чудовиськ на Заході довго не вірили - до тих пір, поки на початку минулого століття голландські натуралісти не привезли шкури двох убитих варанів з острова Комодо. Велетенські ящери досягають трьох метрів завдовжки, важать під центнер і харчуються падаллю - оленями та дикими кабанами. Великою удачею вважається побачити процес полювання або ж сутичку двох драконів - таке трапляється не часто, в основному вони неквапливо бродять поруч і частенько зазирають на кухні туристичних таборів.

Острів Берд, Сейшели

Фото: Raymond Sahuquet / Seychelles Tourism Board
Берд - найпівнічніший острів Сейшельського архіпелагу. Свою назву (Пташиний острів) він отримав завдяки тому, що перелітні птахиобрали  його в якості "проміжної посадки" на своєму довгому шляху. Щороку в жовтні-листопаді і квітні-травні сотні тисяч морських крячків, ластівок, стрижів і фаетонів наповнюють скелі острова. Ці місяці - найкращий час для спостереження за птахами.

Прибережні води острова Берд є місцем проживання рідкісних морських черепах. Тут живе найбільша морська черепаха в світі на ім'я Есмеральда; їй вже більше 150 років, важить вона 300 кілограмів і занесена з цього приводу до Книги Рекордів Гіннесса. Вночі на острові вимикається все електричне освітлення, щоб не турбувати птахів і черепах.

Острів Магдалена, Патагонія, Чилі

Фото: Wikimedia Commons

Відвідини цього острова є головним пригодою в околицях Пунта-Аренаса. Більше 60 000 пар пінгвінів припливають на острів до кінця жовтня, а в грудні у них з'являється потомство. Саме з цього моменту і до кінця березня колонія становить найбільший інтерес. Спочатку уважні батьки не дають розглядати яйця або  пташенят, але до лютого останні впевнено бродять навколо, струшуючи з себе залишки пуху.

Пінгвіни на Магдалені схожі на великих мурах: вони покривають острів суцільним килимом. Вони бігають між ногами, займаються своїми справами, абсолютно не соромлячись відвідувачів. Шуміти, бігати, сходити з розмічених стежок, а також годувати і чіпати птахів на Магдалені заборонено.

Острів морських котиків, ПАР

Фото: geograph.org.uk

75 тисяч морських котиків населяють цей маленький острів в затоці Фолс Бей, за півгодини їзди від центру Кейптауна. Ці симпатичні створення люблять грітися на гранітних каменях, що виступають на 5-6 метрів над поверхнею моря. Милий і злегка розморений морський котик - фото обов'язкове в колекції кожного мандрівника. Треба відзначити, що у високий сезон, з травня по вересень, острівець оточений "кільцем смерті" - великі білі акули описують кола, чекаючи на здобич.

Острів мавп, В'єтнам

Фото: C H / Flickr.com

Невеликий острівець в парі кілометрів від узбережжя Нячанга міг би стати відмінним місцем для зйомки ремейка фільму "Планета мавп". Мавп тут стільки, що кожному туристу можна видавати особисту. Тим часом Дао Кхі (саме так по-в'єтнамських звучить назва острова) перетворився на відкритий мавпячий заповідник зовсім недавно. Раніше тут була ферма, на якій нещасних звірюк виробляли чи не в промислових масштабах, після чого відправляли в наукові лабораторії дружніх країн. У тому числі, і в Радянський Союз.

Сьогодні Манкі-айленд - це острів-парк з алеями, статуями і густими джунглями. Тримайте міцніше фотокамери та сумки - вони можуть бути спритно викрадені місцевими хвостатими мешканцями. На острові є цирк, де регулярно йдуть вистави за участю собак, макак, слонів і ведмедів. Тут же знаходяться невеликий парк розваг і симпатичний пляж, тому в поїздку на острів варто захопити купальник або плавки.

За матеріалами Redigo.ru


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: туризм, фото
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook