Ці скульптурні композиції здивують будь-якого туриста

Уявити собі місто без пам'ятників неможливо. Це приємна традиція: вшанувати пам'ять людей, які так чи інакше пов'язані з містом, робили щось для його розвитку. Монументи, присвячені письменникам, акторам, громадським діячам - це звична справа.

Але в останні пару років спостерігається цікава тенденція: з'являється все більше саме незвичайних пам'ятників. Кожен з них стає не тільки пам'ятиком, а й особливістю міста. Якими ж оригінальними пам'ятниками здивує вас Україна -  читайте в нашому матеріалі.

"Їжачок у тумані" і кіт з вилок

Мабуть, столиці можна сміливо віддати перше місце за кількістю оригінальних пам'ятників. Незвичайні композиції зустрічаються в Києві практично на кожному кроці.

Однією з найулюбленіших фігур став "Їжачок у тумані" (знаходиться на перетині вулиць Золотоворітської, Рейтарської і Георгіївського провулка), який зворушливо тримає в руках вузлик. Якщо придивитися, серед колючок, зроблених з шурупів, можна побачити копієчки, які дають їжакові "в обмін" за виконання бажання.

Їжачок у тумані. Фото kievtown.net

Поруч знаходиться ще один оригінальний персонаж - білий кіт, що сидить на дереві. А зроблений він з... пластикових виделок.

Ще ви можете приміряти гігантські "Стоптані черевики". Бронзові черевики досягають в довжину 75-80 сантиметрів! Вважається, що кожен, хто приміряє їх і потре шнурки, буде успішним у будь-яких справах.

Пам'ятник галушкам

У 2006 році дуже оригінальний пам'ятник з'явився в Полтаві. Тут вирішили прославити знамените українське блюдо - полтавські галушки.

Пам'ятник галушкам. Фото nice-places.com

Скульптурна композиція представляє собою велику глибоку тарілку, всередині якої знаходиться 12 галушок. І, звичайно ж, величезна ложка. Пам'ятник символізує собою достаток і благополуччя сім'ї.

Пікассо в одних трусах

Львів - це місто, в якому відмінно поєднуються гумор і креативність. Приміром, на вулиці Зеленій ви побачите фігуру геніального Пабло Пікассо, який стоїть... в трусах.

Пікассо в трусах. Фото liveinternet.ru

А біля Ратуші встановлено пам'ятник велосипеду, як натяк для чиновників, щоб вони змінили автомобілі на більш екологічний вид транспорту. Біля магазину "Массандра" є кумедна скульптура-фонтан, присвячена пузатому любителю вина.

Дуже бажаний поцілунок

Закохані парочки Харкова часто призначають побачення біля "Пам'ятника закоханим". Монумент, встановлений на вулиці Пушкінській, зображує хлопця і дівчину, які тягнуться одне до одного за поцілунком.

Пам'ятник закоханим. Фото kharkiv.info

А навпроти театру опери та балету встановлений пам'ятник "Скляний струмінь". Фонтан-альтанка особливо романтично виглядає ввечері, коли запалюються вогні.

Скляний струмінь. Фото A.Osipov

Посидіти на "12-му" стільці

В Одесі теж багато оригінальних скульптурних композицій. Прямо на вулиці Дерибасівській стоїть пам'ятник останньому, 12-му, стільцю з однойменного роману Ільфа і Петрова.

Пам'ятник 12-му стільцю. Фото org.od.ua

На Приморській вулиці можна побачити "Пам'ятник дружині моряка": це фігура жінки з дитиною на руках, яка дивиться на море.

Ще одна місцева визначна пам'ятка - "Пам'ятник апельсинам". За легендою, саме апельсини були передані російському імператору в якості "хабаря", що допомогло місту в розвитку.