Як обрати GPS-навігатор?

Просунуті туристи обов'язково беруть із собою в подорож карту: це стосується і пішоходів, і автомобілістів. Це зручно: ви завжди можете орієнтуватися на місцевості, і вибирати різні маршрути, а не переміщатися за принципом «світ за очі». Справжньою знахідкою стали GPS-навігатори. По суті, це «електронна карта», але набагато зручніше. Не потрібно гортати сторінки, вручну прокладати маршрут, постійно звірятися з правильністю курсу. Цей прилад зробить все за вас: обере маршрут, і ще й підказки даватиме. Існує величезний вибір GPS-навігаторів. Але до вибору варто віднестися дуже відповідально. Є багато факторів, які впливають, наскільки вдалою виявиться покупка саме для вас. У нашому матеріалі ви знайдете підказки, на що ж потрібно звернути увагу в першу чергу.

Пішки або на авто?

Спочатку потрібно вирішити, як ви збираєтеся подорожувати найчастіше. Якщо пристрій потрібен вам для піших прогулянок - тоді можна зупинитися на моделях з дисплеями середніх розмірів. Вони не займають багато місця в руці і тримати їх зручніше. Автомобільним мандрівникам підійдуть моделі з великим дисплеєм. GPS-навігатор може бути зйомним або вбудованим. Перший варіант хороший, якщо ви подорожуєте на різних машинах. Для установки навігаторів другого типу знадобиться допомога кваліфікованого фахівця.
 
 
Обираємо місцевість

Всі GPS-навігатори поставляються з набором мап. Без них пристрій буде абсолютно непотрібним. Тому вибір мап - не менш важливий, ніж сам GPS-навігатор. Досить добре себе зарекомендували такі навігаційні системи, як «Навітел» і «Візіком». Бажано одразу визначитися - в якій місцевості ви плануєте використовувати прилад. Проблем з мапами України зазвичай не виникає. Але буває так, що людина планує поїздку в яку-небудь країну Європи. Тому можна або одразу купити повний комплект мап або ж докуповувати по мірі необхідності. Врахуйте: чим більше картка пам'яті у навігатора - тим більше мап ви зможете завантажити.

Якщо сіла батарейка

Також дізнайтесь, скільки може працювати навігатор в автономному режимі. Як правило, робота пристроїв здійснюється за допомогою звичайних батарейок. Це зручно, адже батарейку, яка сіла, зручно замінити на нову. А от акумулятори можуть зіграти з вами злий жарт. Якщо вони сядуть, то ви залишитеся без «провідника»: часто придбати їх можна тільки у виробника. Втім, може використовуватися і бортове живлення автомобіля. Зверніть увагу - чи є в наборі відповідні кабелі.
 
 
Ціна питання
Визначившись з покупкою, радимо дотримуватися правила «золотої середини». Не будьте занадто економні (найдешевший GPS-навігатор можна знайти і за 250 доларів). Але й не женіться за пристроями, в яких дуже багато «наворотів»: тоді може страждати якість головної функції. Оптимальний варіант - прилади, які коштують у межах 500 доларів.