По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Автостоп. Практичні інструкції

15 вересня 2011
Що є автостоп? Це - пересування одного або більше тіл за допомогою автотранспорту на певні відстані "на шару". Для того щоб пересунутися, тіло стоїть на автотрасі, намагаючись привернути увагу водіїв та зупинити їх.

Загальні правила автостопу досить прості, і для цього зовсім не потрібно купувати самовчителі.

Купуйте, краще, карту, вийдіть на трасу, і за кілька днів ви освоїте всі тонкощі. Якщо ж ви вирішили виходити на міжнародний рівень, то необхідно пам'ятати про декілька факторів.


Місце. Європу заполонили автобани, на яких заборонені зупинки "серед поля", тобто поза призначеними для того місцями. На практиці заборони порушують, але значно зменшується кількість потенційних "ліфтерів" (від англ. To give a lift - підвезти, підкинути).

Найкраще стояти на в'їздах/виїздах з автобанів, заправок. А ще краще не стояти, а питати водіїв. Так і вибрати можна буде щось пристойніше, і водіям складніше буде вам відмовити.

Якщо ж ви вже накаталися і зібралися повертатися в рідні пенати, то найпростіше в місцях скупчення далекобійників (ремонтні станції, заправки) знайти російськомовного і попросити взяти вас із собою або передати прохання по рації. Зазвичай погоджуються.

Віза. Вона має бути. Старий добрий Шенген (Schengen visa) відкриє вам велику частину Європи і всю Ісландію. В останні роки у зв'язку з напливом нелегалів контроль документів посилився.

Так, меж нібито немає, але в деякі країни (Данію, наприклад) просто не в'їдеш без паспорта та візи. У Німеччині підозрілих осіб можуть зупинити прямо на вулиці. А на території Польщі нашим навіть з Шенгеном не можна перебувати більше трьох днів.

Хліб насущний. Годують тамтешні водії нечасто, оскільки їжу з собою, в основному, не возять. Тому щоб уникнути шлункових кольок і поганого настрою, майте при собі запаси провіанту та води.

Зовнішній вигляд. Не потрібно виглядати екзотично - це лякає. Безневинна посмішка і звичайнісінький спортивний одяг без дірок - ваші найкращі друзі. Не варто також брати багато речей. Водії можуть засумніватися у вашій "поміщаємості" в їхню машину.

Я, наприклад, своїм 30-кілограмовим рюкзаком за плечима і семикілограмовим "бонусом" спереду розлякала добру половину можливих "ліфтерів".

Проблеми, точніше способи їх вирішення. Для збоченців, садистів і просто любителів безкоштовних розваг кордонів не існує. І те, що ви - з "колишніх республік", справу навіть погіршує. Але поліції вони бояться. Перевірено.

І ще одне - не зупиняйте ввечері. Попутки - це ще півбіди. А ось європейські дальнобої вночі сплять. Вони мають восьмигодинну перерву на кожні 24 години і за порушення - великий штраф.

Крім того, що вони не їдуть і ви втрачаєте дорогоцінний час, люди хочуть після трудового дня розслабитися і розважитися. І горе вам, якщо "ваш" відноситься до перерахованих вище категорій.

Мова - не проблема. Нехай лінгвістичне різноманіття Європи вас не лякає. Якщо ви володієте якоюсь одною мовою, то інші можна вгадати. Головне - чітко сказати, куди вам їхати.

Хоча випадки бувають різні. В Ісландії, наприклад, у той час як моя подруга намагалася видавити щось ісландською (водій не говорив англійською), я від жаху втискалася в сидіння. Цю мова "вгадати" досить складно.

Якщо їхати вам ще довго, водієві хочеться поспілкуватися, а мови спілкування для вас немає, то можна а) навчити його рахувати російською, а якщо йому мало, то й українською, б) тикати пальцями в машини/будинки/поля і так далі, які ви проїжджаєте, і мімікою висловлювати своє схвалення або засудження. Співати не рекомендую, не всі це люблять.

Запам'ятали? Тепер купуйте карту, візу, рюкзачок, пляшку з водою, кіло сухарів, зошит для майбутніх мемуарів - і в дорогу!

Ірина Кравченко, novaukraina.org
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [1]
Коментар:
Захисний код:
Flower_Sun _ 15.09.2011 12:02
У мене питання до автора, чи колись вона пробувала стопити? Я займаюсь цим давно, можу сказати, що одній людині взагалі не варто виходити на шлях. Особливо якщо це жінка. У Європі звісно зі стопом краще ніж в Україні, Росії чи Білорусії. Проте, без грошей вам не відкриють Шенген, а стопери як правило бідні люди. Якщо є змога, то краще проходити кордони через Фінляндію, але вибачте думаю у переважної більшості такої можливості немає. Перш ніж стопити доЄвропи, треба хоч якось спробувати стопити до найближчого від Вас міста.
Якщо вже так вийшло і Ви попри всі настанови і поради виперлись одна в дорогу, і натрапили на збоченця (доречі це стосується не тільки дівчат, є і "солоденькі"збоченці) імітуйте те, що вам погано, і просіть зупиняти машину, чи хоча б призупинити, тоді стрибайте, вилазьте звідти негайно. Для декого дорога може бути й останньою, і не важливо чи перед цим була вона першою, чи сто першою.
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook