По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Найцікавіші храми Криму

16 вересня 2011

Важливим культурним надбанням кожної країни є її собори. Безумовно, віросповідання у різних країнах може відрізнятись. Проте кожен храм цікавий своєю архітектурою та історією.

Це стосується і України: важливі святині знаходяться у Києві, а у Закарпатті можна побачити унікальні дерев`яні храми.

А от Крим порадує різноманітністю своїх пам`яток: тут є і православні церкви, і мусульманські мечеті. Ми розповімо лише про деякі з найбільш цікавих храмів цього регіону.

Храм Дванадцяти апостолів

Цей храм - одна з головних визначних пам`яток Балаклави. Існує думка, що заснований він був на місці візантійської церкви VI сторіччя. В такому разі, можна вважати цю святиню однією з найстаріших діючих церков Кримського півострову.

Храм Дванадцяти апостолів, citypicture.ru

Цей храм - невеликий за розміром, проте завдяки своїй архітектурі виглядає велично та розкішно. Святиня зазнавала руйнацій, але завжди відновлювалася. Зараз церква є діючою, тут зберігаються частини мощей преподобного Сергія Радонезьского та блаженного Василія.

Мечеть Джума-Джамі

Джума-Джамі, або Хан-Джамі, - головний мусульманський храм Євпаторії. Цікаво, що колись тут навіть проходили церемонії духовної посвяти у ханський сан. Зараз мечеть називають п`ятничною, адже для мусульман це - основний святковий день, бо саме в п`ятницю, за легендами, народився пророк Магомед.

Мечеть Джума-Джамі, turcrimea.com

 Ця мечеть вважається найкрасивішою та найбільшою у Криму: висота центральної зали складає 22 метри. Жінкам варто взяти до уваги: щоб відвідати святиню, потрібно вдягнути довгу спідницю та повністю прикрити голову хусткою.

Вірменська церква

Досить незвично і цікаво виглядає Вірменська церква у Ялті. Збудовано її було у 1909-1917 роках на кошти бізнесмена Погоса Тер-Гукасяна в пам`ять про загиблу доньку.

Цікаво, що за зразок для проекту був взятий храм святої Рипсиме в Ечмадзині - справжній шедевр середньовічної архітектури. Перебуваючи у церкві, радимо звернути увагу на купол.

Вірменська церква, krim.biz.ua

 Він прикрашений райськими птахами, квітами, зображенням сонця. А в основі куполу - кільце з написом вірменською мовою. Суть напису - це звернення до вірменів із закликом поширювати християнство.

Мечеть хана Узбека

А у містечку Старий Крим знаходиться мечеть, яку було збудовано у 1314 році за наказом хана Узбека. Двері мечеті прикрашені різним порталом з написом, у якому згадується Узбек. Інтер`єри внутрішніх приміщень прикрашені цікавою різьбою.

Мечеть хана Узбека, wikipedia.org

 Цікаво, що мечеть збудована таким чином, щоб правовірні, що знаходяться у ній, звертали свої обличчя на південь - у сторону Мекки. Поруч із храмом також знаходяться руїни духовного училища - медресе.

Покровський собор

Покровський собор - головний православний храм у Севастополі. Святиня вражає своїми розмірами (висота складає 37 метрів) та красою елементів. Збудовано храм було у 1905 році. В якості зразка використовувались православні російські храми, це помітно у декорі.

Покровський собор, palom.info

 Зокрема, куполи прикрашені хрестами з півмісяцем, що не характерно для православних храмів. Справжньою ж окрасою храму стала ікона Покрову Пресвятої Божої Матері, виконана з мозаїки.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook