Найнебезпечніші дороги в світі

Західні блогери зібрали, а видання Spiegel опублікувало галерею найнебезпечніших доріг світу. У першу п'ятірку потрапили гірські дороги в Болівії, Індії, Пакистані, Перу і Таїланді.

На цих дорогах, що йдуть вузьким серпантином по горах, щорічно гинуть сотні людей, проте це не зупиняє європейських туристів, багато з яких платять гроші, щоб там покататися.

На думку мандрівників і блогерів, перше місце в списку найбільш жахливих доріг посідає "Дорога смерті" (Camino del Muerte) в Болівії. Вони йде на північ від столиці країни, Ла-Паса і з'єднує її з гірським містом Короісо.

 
 

Ширина цієї дороги - не більше 3,5 метрів, іноді вона ще вужча. В середньому вона проходить в горах на висотах 1200-1800 метрів, але в низці місць дорога забирається на висоту до 4,5 кілометрів над рівнем моря.

З одного боку дороги - скелі, з іншого - глибокі ущелини. Щорічно на цій дорозі гине, за непідтвердженими даними, від 200 до 300 осіб, багато хто - через лобові зіткнення (дорога по суті одностороння, але нею їздять як в одну, так і в іншу сторону).

У сезон дощів "Дорога смерті" перетворюється на болото, по якому машини прямо можуть полетіти в ущелини.

Найбільша зафіксована аварія на цій трасі сталася в 1983 році - тоді в прірву звалилися відразу два туристичні автобуси, більше 100 людей загинули.

З 2006 року уряд Болівії почав прокладку нової дороги через гори, проте старим маршрутом користуються як і раніше. Особливо велику популярність він завоював у європейських і американських гірських велосипедистів.

Але не всім з них вдається подолати небезпечну трасу - 18 спортсменів і мандрівників загинули тут за останні 5 років. "Рекордсменом" став один британець, на якого в 2008 році влобову налетів легковий автомобіль з сімома пасажирами. Підсумок - вісім трупів.

Наскільки можна впевнено їздити цією дорогою, вузькою і часто закритою туманами - питання. Проте болівійці туристи по ній примудряються навіть ганяти. Часто вантажівки і автобуси зустрічаються влобову. Тут обійшлося без аварії, на щастя:

 

На узбіччях "Дороги смерті" густо наставлені металеві хрести на згадку про загиблих:

 

Друга за складністю дорога в світі - це траса Шрінагар-Лех в індійському штаті Кашмір. Дорога проходить в середньому на висоті 3,3 кілометри над рівнем моря:

 

Через снігопади траса працює лише кілька місяців на рік - з середини червня до середини листопада:

 

У географічній близькості від цієї дороги, яка в Індії називається автострадою D1, знаходиться дорога Neelum Valley Road в Пакистані, яка проходить у високогірному районі Гімалаїв. Щорічно тут гинуть десятки водіїв та пасажирів:

 

Ще одна складна траса - в Перу. Дорога сполучає столицю країни, Ліму, з містом Канта в Андах. Нею у великій кількості курсують автобуси "піратів" - перевізників, які не мають ліцензії. Як правило, щороку кілька з них розбиваються:

 

В Таїланді теж існує своя "дорога смерті" - це траса "Дружба" в провінції Сарабурі. Аварії з летальними наслідками серед водіїв і пасажирів тут далеко не рідкість (на фото - 29 загиблих в одній з таких аварій):

 
ttolk.ru