По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

"Китайська підробка"

29 вересня 2011

Тяга китайців до дослівного копіювання зразків західної цивілізації не знає меж.

У Піднебесній вже побудовано декілька копій європейських міст. Зараз китайські девелопери мають намір скопіювати дочиста знамените австрійське місто-пам'ятник Хальштатт, внесене до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

У Китаї в 30 кілометрах від Шанхаю вже існує точна копія німецького містечка Антінг, який відтворений до найдрібніших подробиць, наприклад, пам'ятників Гете і Шіллера, ліхтарів вуличного освітлення, кручених решіток і віконних рам.

Спроектувала це "місто" компанія Albert Speer & Partner, яка запропонувала китайцям його як варіант "типово німецького міста".

У 2005 році в китайському мегаполісі Ченду з'явилася точна копія британського Дорчестера.

Роком пізніше недалеко від Шанхая моторні китайці збудували британський Thames Town - усереднене "англійське місто". У комплект цього "конструктора" увійшла навіть 66-метрова церква, яка сильно нагадує аналогічний собор в британському Брістолі.

На цьому копіювання не зупинилося, і незабаром під Шанхаєм були збудовані копії кварталів Венеції, Барселони, Стокгольма і Копенгагена. При цьому самі "плагіатори" не поспішають прив'язувати скопійовані квартали до їхніх "першоджерел", кажучи, що це лише "типові" європейські "міста".

Тим не менше, подібні архітектурні ансамблі стали місцем паломництва сотень тисяч китайських туристів - адже багато хто з них не мають грошей, щоб своїми очима побачити справжню Німеччину чи Венецію.

Крім того, "європейські міста" стали в Піднебесній улюбленим місцем проведення весільних церемоній і фотосесій. Ось, наприклад, Thames Town недалеко від Шанхая:

 

Недосвідченому глядачеві складно здогадатися, що дія відбувається саме в Китаї.

 
 

Деякий час європейці дивилися на "плагіат" китайців крізь пальці. Однак зараз вибухнув скандал: в Австрії влада міста Хальштатт, яке в 1997 році ЮНЕСКО зарахувало до світової культурної спадщини, заявила про те, що китайські девелопери мають намір не просто повністю скопіювати затишне альпійське містечко з 800 жителями.

Вони під нього змінять навіть навколишній ландшафт і скопіюють знамените озеро Зальцкаммергут, на берегах якого приліпився Хальштатт. Про це інформаційним агентствам повідав мер австрійського міста Александер Шойтц.

Місцем будівництва китайського "Хальштатта" стане південна провінція Гуандун КНР. За повідомленнями китайських ЗМІ, гроші для цього проекту вже виділені.

- Я приголомшений такою ініціативою, - поскаржився Шойтц. Формально заборонити будівництво клона австрійського міста європейці не можуть, але про всяк випадок уже наскаржилися в ЮНЕСКО.

Втім, головною причиною невдоволення жителів альпійської країни "ксерокопіюванням" своїх пам'яток є банальні гроші. Хальштатт щороку відвідує понад 800 тисяч туристів.

Після того, як в Китаї в 2012-2013 роках буде побудований його "клон", потік туристів з Піднебесної до Австрії вичерпається: який сенс витрачати кілька тисяч доларів, якщо все можна побачити, що називається "на місці"?

 

Це поки що Австрія, але скоро щось подібне буде існувати і в Китаї.

 

Поки невідомо, як спритні китайці будуть копіювати австрійську зиму в тропічному Гуандуні. Водночас з іншим проблем не буде:

 
 
 

Втім, над наслідувальною тягою китайців до зразків західної цивілізації сміятися не варто. Треба врахувати, що в самій Піднебесній вже давно немає як таких чисто "китайських" міст.

Урбанізація в Китаї в другій половині XIX століття почалася на узбережжі, де виросли такі міста як Гуанчжоу, Шеньчжень, Шанхай, побудовані якраз європейськими архітекторами і стали саме західними мегаполісами.

Наприклад, тільки в Шанхай англійці вклали кошти, які в перекладі на сучасні долари дорівнюють 300-400 мільйонам доларів.

По суті, величезна маса китайських городян виросла в саме західних мегаполісах. У 20-х роках минулого століття Шанхай за кількістю хмарочосів поступався лише Нью-Йорку (втім, райони трущоб там також були):

 
Ttolk.ru
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook