Монові: місто однієї людини

Еліза Ейлер є мером, бібліотекарем і єдиним жителем селища Монові в штаті Небраска в США.

60 років тому в селищі жило півтори сотні людей, але потім люди стали з нього їхати, поки в 2000 році в ньому не залишилися лише Еліза і її чоловік Руді, який помер в 2004 році.

Власне, селищ і міст на зразок Монові у США чи Канаді сотні, якщо не тисячі.

 

Вони переживали короткочасний злет, швидкоплинний розквіт, а потім практично моментально залишалися населенням, яке переїжджало в інші міста. Відмінність Монові лише в тому, що селище ще "чіпляється" за своє життя, насамперед, завдяки сімейній парі Ейлер.

У першій половині XX століття сільське населення степових штатів на Великих рівнинах США - Небраски, Оклахоми, Канзасу і Арканзаса бурхливо зростало, проте в останні 50 років тут відбулася справжня демографічна катастрофа - депопуляція сільського населення. Воно в пошуках робочих місць покинуло тутешні місця.

Монові у 1908 році

Подружжя Ейлер до кінця 90-х років залишилося в Монові останніми людьми, які постійно проживають в селищі.

Щороку Еліза платить сама собі податки за утримання чотирьох вуличних ліхтарів, утримує придорожню таверну, в якій іноді зупиняються автомандрівники.

Статус сільського поселення Монові і пост мера дають їй також ліцензію на виробництво "домашнього" спиртного - наприклад, лікеру, яким вона торгує в магазині.

Крім цього, на Елізі висить і місцева бібліотека, в якій зібрано до 5 тисяч книг. За словами мера Монові, у неї навіть є читачі з найближчих містечок і селищ.

Сама Ейлер вважає, що вона - останній житель і мер Монові. Втім, здаватися американка не збирається. Незважаючи на занедбаність селища, вона намагається в міру сил утримувати його в порядку, таємно сподіваючись, що рано чи пізно люди все ж повернуться до нього.

Таверна
Бібліотека
Покинута вулиця
 

ttolk.ru