По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Смертельні ігри. Більше 250 тисяч дітей нарівні з дорослими воюють по всьому світу

4 жовтня 2011

Більше 250 тисяч дітей сьогодні воюють на боці урядових військ і в лавах повстанців по всьому світу. Середній вік бійців - 10-12 років.
 
Сомалійська радіостанція, заснована радикальним угрупуванням ісламізму "Аль-Шабаб", днями влаштувала конкурс із загальних знань ісламу і читання Корану. Для участі в змаганні, приуроченому до священного місяця Рамадан, запросили хлопців від 10 до 17 років.

Переможцям в урочистій обстановці вручили призи: автомати АК-47, ручні гранати і кілька сотень доларів. "Дитина повинна однією рукою тягнутися до знань, а іншою - до зброї, щоб захищати іслам", - заявив на церемонії нагородження представник "Аль-Шабаба" Мухтар Робоу.

 

За кількістю воюючих дітей лідером є Африка - в центральній і західній частині континенту солдатом є кожна десята дитина. Їх середній вік становить 10-12 років, нерідко в збройних формуваннях можна зустріти і восьмирічних.

Чим запекліший конфлікт, тим більше неповнолітніх у нього залучено. А в Сомалі, без перебільшення, діти воюють з дітьми. Радикальні ісламісти у цій країні роками вербують в свої лави хлопчиків і дівчаток.

Наприклад, в угрупованні "Аль-Шабаб" (назва якого в перекладі означає "молодь") частка неповнолітніх складає 80%. Недалеко від ісламістів пішов і уряд.

За словами віце-голови Центру з захисту прав людини в Могадішо Алі Шейха Ясіна, в рядах сомалійських урядових військ кількість дітей сягає 20%. Багато бійців настільки малі, що насилу носять автомат, який важить близько 5 кг.

 

Уряд платить їм по $1,5 долара на день. Але навіть приналежність до армії влади не гарантує дітям нормальне життя і харчування. Багато хто знає напевно тільки те, де вони будуть нести службу і на якому посту стояти.

Сомалійські діти-солдати не ходять до школи не тому, що військова служба забирає багато часу, просто в багатьох регіонах країни немає навчальних закладів.

Як свідчать дані ООН, там, де сьогодні йде війна, нарівні з дорослими солдатами борються за чужу перемогу і діти, хоча залучення до участі у військових діях осіб молодше 15 років вважається військовим злочином.

 

За інформацією ЮНІСЕФ, Міжнародну конвенцію про права дитини, в якій забороняється використовувати у військових діях дітей молодше 15 років, не ратифікували тільки дві країни - США та Сомалі.

Втім, підписання державою конвенції ще не означає її безумовне виконання.

Так, плани з припинення вербування дітей є у 15 державах, де не вщухає війна, але уряди просто ігнорують міжнародні домовленості. Чиновники беруть дітей в армію в Демократичній Республіці Конго, Чаді, Судані та Уганді.

Не відстають від влади і повстанці, яких не стримують ніякі міжнародні зобов'язання.

 

За роки військового конфлікту на півночі і сході Уганди, який не вщухає з 80-х років минулого століття, повстанці з "Армії опору бога" викрали десятки тисяч дітей.

Щоб врятуватися, хлопцям і дівчатам доводиться разом з матерями щовечора йти з сіл у міста, де можна розраховувати на відносну безпеку.

Переночувавши в парках, у дворах готелів та школах, вони рано вранці вирушають назад. Але "Армії визволення бога" вистачає призовників, 90% її бійців - неповнолітні.

Операція "Демобілізація"

У зонах військових конфліктів діти сприймають війну як звичне явище. Іноді для них приєднатися до озброєного угруповання - це значить отримати законне право на поліпшення свого становища в суспільстві.

І все ж діти рідко стають солдатами по своїй волі. Хіба що коли хочуть помститися за родича, убитого однією з воюючих сторін. Їх також можуть змусити піти на передову голод і злидні.

 

Іноді жителі селищ (це практикується в Африці) змушені віддавати певне число дітей повстанцям, щоб убезпечити себе від нападів. Але в основному хлопців просто викрадають.

У перші дні діти піддаються жорстокому поводженню, а їх наглядачами часто стають однолітки, завербовані раніше. Щоб розірвати всі зв'язки з рідним селищем, дитину змушують вбити когось з родичів або сусіда.

Після цього шляху назад їй немає. Кількість дівчаток, за даними ООН, становлять 40% від загального числа дітей-солдатів. Їх використовують не тільки як шпигунів і вбивць, а й перетворюють на наложниць.

Хоча міжнародні організації закликають уряди розглядати дітей-солдатів як жертв, а не пособників повстанців, багато з тих, хто потрапляє в руки регулярної армії, проводять не один рік в попередньому ув'язненні, не маючи юридичної допомоги.

 

Більшість дітей навіть не розуміють, у чому їх звинувачують. У програми з реабілітації потрапляє лише кілька тисяч за рік, а це мізерно мало.

За словами незалежного журналіста Джиммі Бріггса, який пише про дітей-солдатів з 1997 року, програми з реабілітації не враховують особливої ​​вразливості дівчаток, які, як правило, піддаються регулярному сексуальному насильству.

Він розповідає історію Іди Кармеліти, 17-річної дівчини зі Шрі-Ланки, яка сама вступила до лав "Тигрів визволення Таміл Ілама", щоб помститися за смерть брата. У Шрі-Ланці йде війна між індусами з організації "Тигрів визволення" і підтримуваними урядом сингальськими буддистами.

 

Пробувши три роки на передовій, Іда захотіла піти з групи. Але оскільки вона потрапила в список спільників повстанців, після затримання її піддали груповому зґвалтуванню і тортурам.

Але навіть ті, кому вдалося вирватися з рук повстанців і пощастило уникнути ув'язнення, не розуміють, як їм жити далі. Адже все, що вони вміють, - це воювати. Шансів повернутися в сім'ї, піти до школи і залікувати психологічні травми, отримані на війні, у таких дітей вкрай мало.

Яна Сєдова, Фокус


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [ 500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx