По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Російсько-китайське прикордоння

7 жовтня 2011

Німецький журналіст Матіас Шепп проїхався вздовж російсько-китайського кордону від Забайкалля до Амурської області. Найбільше його вразила історія селища Мирна в Читинській області, що знаходиться недалеко від кордону з Китаєм.

Тут в реальність втілилися літературні постапокаліптичні сценарії.

Щоб досягти Мирної треба мати чимало часу і терпіння. Чотири дні поїзд іде до озера Байкал, потім ще 1000 кілометрів до обласного міста Чита в хінтерланді, а потім ще 300 кілометрів від нього на південний схід - у бік Китаю.

Мирна не виправдовує своєї назви. Ніщо в цьому селищі не дихає миром і спокоєм. Серед зруйнованих будівель бродять зграї здичавілих собак, довгі зими практично знищили дороги, а в очах небагатьох місцевих мешканців прозирає байдужість.

 

Між тим, за радянських часів Мирна була доглянутим гарнізонним містечком з кінотеатром, дитячими садами і парками. Раніше тут базувалася мотострілецька частина, яка була орієнтована проти Китаю.

Після 1991 року армія пішла з цих місць, а разом з нею пішла і більшість жителів. Ті ж, хто залишився з тих чи інших причин, змушені були жити вже в нових умовах.

Спочатку з панельних будинків, де жили офіцери, вони вирвали рами разом з вікнами і продали їх або на автомобільній трасі, або в самій Читі. Потім були випиляні труби, деталі систем опалення та здані на металобрухт, який вивозився в Китай.

Потім дійшла черга й до цегельних будинків, які стали розбирати на цеглу. Панельні будинки стоять в селищі як скелети, обгризені невідомими хижаками - ознака країни, що котиться до заходу.

 

- Мій брат Вадим загинув в одному зі старих будинків, - каже місцева жителька Ірина. - Разом з ним загинули ще шість чоловік.

За її словами, їх завалило стіною цегельного будинку, який вони вручну розбирали. Сама Ірина живе в сусідньому селищі Безрічна і працює в кафе "Марія", яке знаходиться на автотрасі, що веде до Китаю. У кафе вечорами збираються місцеві жителі, які за горілкою, пивом і чаєм обговорюють місцеві новини.

Якщо у Мирній апокаліпсис вже давно настав, то в Безрічній він стоїть на порозі. Місцева мешканка Галина навіть написала листа Дмитру Медведєву, в якому вона попросила президента РФ подбати про регіон.

 

- У нас немає лікарів, аптек, роботи. Тут взагалі нічого немає, - каже вона.

У Безрічній живе 713 осіб. Торік померли 27 людей, і ніхто не народився.

- Якщо так справа піде й далі, то ми можемо стати гастарбайтерами в Китаї або ж навпаки - працювати на китайців у власній країні, - прогнозує Галина. Взагалі ж тема Китаю в розмовах місцевих жителів посідає перше місце.

І хоча офіційний Кремль мало турбується з цього приводу, однак 3645 кілометрів кордону - один з найбільших сухопутних кордонів у світі - між Росією і Китаєм повинні вселяти деякі побоювання.

На думку Шеппа, незважаючи на несприятливі кліматичні умови в Сибіру, ​​він обезлюдів, а Китаю гостро потрібні природні ресурси і землі, тому, як він вважає, Пекін в майбутньому мирно проковтне всі потрібні йому території.

Він згадує вислів філософа Костянтина Леонтьєва від 1891 року, в якому він наводить два можливих фактора загибелі Росії - або від агресії Китаю, або через злиття з пан європейською федерацією.

 

Але поки співробітництво між Китаєм і Росією будується на простій моделі - Кремль виступає постачальником сировини, а Піднебесна - споживчих товарів, так званого "ширвжитку".

Шепп зауважує також, що Росія стала тим ковалем, що викував для Пекіна меч - адже РФ довгий час поставляла в цю країну свої найновіші військові розробки. Зараз Китай навчився їх робити сам і вже не потребує "допомоги" північного сусіда.

З кожним роком з Китаю в РФ також росте ввезення складної продукції - труб, металопрокату, верстатів, бурильних установок, автомобілів, вантажівок, електроніки.

Китайці без зайвого розголосу придбають у прикордонних регіонах Росії підприємства, наприклад, за даними Шеппа, вони купили в Читі колишній танкоремонтний завод та інвестують десятки і сотні мільйонів доларів в скупку земель.

Ttolk.ru


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [ 500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx