По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Стомлені Євросоюзом: життя грецьких пенсіонерів

12 жовтня 2011

Полівіс Ціркас відпрацював 30 років в державній компанії DEI і в 51 рік вийшов на пенсію.

До кризи він отримував пенсію в 2400 євро на місяць - 13 разів на рік.

У нього свій будинок у передмісті Афін і невелика "дача" на березі Егейського моря. Тепер він, за його словами, насилу зводить кінці з кінцями. Як розповідають журналісти Spiegel, які розмовляли з 62-річним греком, повірити в його проблеми, дивлячись на його життєрадісне обличчя, складно. Але вони дійсно є.

Так, держава урізала пенсію, і тепер вона становить всього 2000 євро. На шиї у Полівіса сидить 31-річний син Костас, який живе в батьківському домі. Костас працює в одному з банків і, як він скаржиться, там "жахливі" умови праці - наприклад, засікається час, який співробітник проводить в туалеті.

Молодша дочка Ціркаса, Доріна, трудиться викладачем іноземних мов, отримуючи по 7 євро за академічну годину. Зараз, як каже Ціркас, вся сім'я виживає лише завдяки його пенсії та його дружині, яка продовжує працювати в DEI.

Крім того, грецька держава обклала податками його будинок в 30 кілометрах від столиці - він був самовільно збудований, як і все селище, але до кризи влада закривала очі на такі "самобуди".

Усього за пару сотень євро в рік їх власники відкуповувалися від держави, сплачуючи так званий податок "за незнесення будинків". Тепер їм доводиться платити кілька тисяч євро на рік.

Співвідношення держборгу країн ЄС до ВВП

Греція зараз - це "хвора" людина Європи.

Державний борг країни перевищує 300 мільярдів євро. Щоб врятувати потопаючого, МВФ і країни Євросоюзу пообіцяли виділити Афінам до 2012 року 110 мільярдів євро.

При цьому сама Греція повинна була піти на непопулярні заходи щодо підвищення податків і скорочення державних витрат.

Досі цього не зроблено і, наприклад, депутати грецького парламенту примудряються отримувати до 18 місячних зарплат на рік. Схожа ситуація і в багатьох державних установах і компаніях, де трудиться понад 40% працевлаштованих греків.

Рівень безробіття в країнах ЄС серед молоді до 24 років

Але з кожним місяцем в країні зростає безробіття - понад 36% населення у віці до 24 років її не мають. У середньому, 15% працездатного населення Греції вважається безробітним.

Все це бісить європейських кредиторів Еллади, перш за все, німців - саме на них Євросоюз звалив основний тягар боротьби за фінансову стабілізацію балканської держави. 110 мільярдів євро фінансової допомоги розподілені таким чином:

30 мільярдів євро - МВФ

22,3 - Німеччина

16,8 - Франція

14,7 - Італія

9,8 - Іспанія

4,7 - Нідерланди

2,9 - Бельгія

2,3 - Австрія

2,1 - Португалія

1,5 - Фінляндія

1,3 - Ірландія

0,8 - Словаччина

0,4 - Словенія

0,2 - Люксембург

0,2 - Кіпр

0,1 - Мальта.

У цьому списку відсутня Великобританія, а низка країн-помічників (Португалія, Італія, Іспанія, Ірландія) самі відчувають проблеми з фінансами.

Допомогу Греції поки не затвердили парламенти Фінляндії, Словаччини (яка ніяких кредитів Греції взагалі не давала), Іспанії і Словенії. Грецький уряд має підвищити ПДВ з 19 до 23%, заощадити в рік до 30 мільярдів євро, почати приватизацію державної власності, і тим не менше ризик, що Афіни не повернуть "допомогу", великий.

Якщо це станеться, то оплачувати ці витрати в остаточному підсумку доведеться платникам податків європейських країн-кредиторів.

Зараз через це завис черговий транш в 12 мільярдів євро, який ЄС і МВФ повинні були дати Афінам в липні 2011 року.

Уряд Папандреу побоюється вибуху невдоволення всередині країни (страйки та акції протесту відбуваються майже кожен день), але ще сильніше тиснуть на нього зовнішні "кредитори-помічники".

Як вважає Полівіс Ціркас, кабінету Папандреу не вдасться вирішити економічну проблему, бо вона в принципі не вирішується (різко знизити рівень життя в країні в 1,5-2 рази за пару років небезпечно).

Греція може стати першою країною ЄС, на якій буде обкатаний механізм фінансової санації та остаточної десуверенізації окремої держави в рамках союзу.

По суті, це наслідок поглинання Греції Євросоюзом і фінансового буму 2000-х років, коли дешеві гроші наповнили країну, вільно-мимоволі піднявши рівень життя її населення.

Тепер за це йому доведеться розплачуватися, в тому числі, і втратою національної самостійності.
 

Ttolk.ru


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook