По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Автор маршрутів Богдан Логвиненко

13 лютого 2014  АвтоТревел

Є така робота - "автор маршрутів і провідник", саме цим майже рік займається український мандрівник, блогер та організатор музичних концертів Богдан Логвиненко. Він вже наподорожував десятки тисяч кілометрів автостопом - по Україні, Росії, Європі, Близькому Сходу та Кавказу, а зараз знайомить мандрівників з усього світу з вулканами, островами та пригодами Південно-Східної Азії. AutoTravel.ua поспілкувався з Богданом, піймавши його в фейсбуці, у короткій перерві між мандрівками. 

Богдане, як ти опинився з місця біля керма на місці за кермом?

Про руль - я без руля)) все сталося випадково. Є така агенція NaturalEast, зараз ми переважно займаємось букінгом музичних гуртів, а раніше в доцарську епоху в Україні возили ще й цікаві європейські гурти в тури. І був у нас проект - італійський гурт port-royal мав їхати в тур по Україні, Молдові, Польщі, Німеччині. Я на той момент уже вчився водити у друзів, усе порахував, що це дешевше, ніж наймати машину з водієм, здав на права в Україні, взяв машину в Польщі і повіз їх у свій перший тур. У мене були тимчасові права, бо я оформив авто за кілька днів до виїзду, і з цими правами на українському кордоні не мають права пускати. Але я забив їм баки і задовбав за три години. За ці три години фари, які я забув виключити, розрядили акумулятор, тож після того як митники мене пустили в Україну, вони ще й допомагали виштовхувати машину з митниці. Вже коли італійці прилетіли, я їх зустрів і почався тур, а там часто водять з малечку, тому вони в католицькому шоці. Але все було дуже успішно, і концерти, і взагалі все-все. Після туру гурт, якому 12 років, написав у себе на сторінці, що це був найкращий тур в їх історії. Ну і мій, власне теж, перший за кермом. Фактично так я почав водити. Я рахував, що даїшники мене зупиняли більше 100 разів в Україні на моєму гуртомобілі, я навіть отримав 2 справедливі штрафи, але ніколи не платив жодного хабаря.

Тобто ти таки більше наїздив Україною, ніж Європою?

Важко сказати. Напевно, 50/50. Півроку тому сів за праве кермо. В Південно-Східній Азії скрізь лівосторонній рух. Перші кілька хвилин було відчуття, що вчусь водити заново. Але тут, як і в Європі я, напевно, більше проїздив автостопом, ніж за кермом. Одне іншому не заважає. Власне в нас це виглядає так - автобус, машина, автостоп або потяг. 

Тут транспорт - це маленький човен, великий паром, величезний лайнер, мотобайк, тук-тук, мото-таксі, літак. Я в Європі досить рідко літав, навіть лоу-кости досить дорогі. Тут - в мене за наступний місяць перельотів 8 заплановано і це все вкладається в бюджет 300 доларів А скільки буде човнів, мопєдів і іншого транспорту - порахувати важко)

Я дуже давно не їздив на поїзді, от на днях хочу спробувати. Є поїзд який іде з Бангкоку до Сингапуру майже 2 доби. Але я лише на годин 10 на нього сяду, в Тайланд з Малайзії переїхати.

Чи важко було зважитися переїхати так далеко від України і так близько до екватора?

Об'їздив майже всю Європу, крім Піреней, островів і кількох балканських країн. Але якось все приїлося. Дорого, холодно, некомфортно. Манила невідомість Азії і, звісно, дитячий ефект від переглянутих в школі серій "Шокуючої Азії". Тому зважуватись не було потреби)

А де ти знаходишся в цю конкретну мить?

Зараз - острів Пенанг, Малайзія. Післязавтра буду вже в Тайланді. Звідти на Балі, 26-го лютого, 5-го березня в Сингапур. 8-го з Сингапуру в Куала-Лумпур. 18-го в Камбоджу.

Поки я ще багато де не був. Крім того я воджу сюди групи, просто чудові люди приїжджають і їм можна відкривати очі. Це ж круто, як таке може набриднути?!

От ти вже багато вже подорожував, а чи маєш якусь рожеву (чи блакитну) мандрівну пригодницьку мрію? Десь побувати, щось побачити або пережити.

Нє, я якось з малечку вродився практіком, а не теоретіком) Мені все кльово, скрізь де я не опинюсь, але шкодувати за якимись речима в минулому чи мріяти про майбутні якось ніколи не дуже виходило...

Зараз буде провокаційне запитання: ти за самостійні подорожі чи за організовані?

Ну як можна бути за щось? У кожного свої цілі і своя життєва філософія. у організованих подорожей є плюс - ти економиш час і найчастіше гроші. Якщо ти їдеш сам, все сам пробуєш і не маєш місцевого тілоохоронця - витратиш більше грошей і часу, але дістанеш і інші емоції. Тому це різне.

Наприклад, я дуже хочу поїхати в групі з моїм другом Женьою Іхельзоном. Поки просто не вистачає часу, але я обов'язково поїду з ним в Індію. Бо знаю, що він крутий чувак. Цього достатньо. Але я обов'язково по Індії і самостійно покатаюсь теж. Але в мене є на це час, я цим живу. А зорганізувати подорож Індонезія-Малайзія-Сингапур, 3 країни, 8 міст, 2 вулкани, 5 островів і все це вкласти в 15 днів. Ну, це не вийде самому. А якщо у тебе відпустка лише один раз на рік, то шо ж робити...

Оце закрутив)

Та нє, це абсолютно щиро) Я ніколи не ловив кайфу групових подорожей, поки не почав возити гурти. А тоді вже з туристичними групами, але в нас це не туризм. Це бекпекінг-тріпс, це подорожі, це пріключєнчєські путєшєствія.

Тоді давай розказуй про пріключєнія.

1. Традиційні християнські похорони в Тані Тораджі. Ритуальне вбивство 60 биків за кілька годин. Рікі крові, усміхнені щасливі люди, дітки, які плещуться в цій крові, бик, що стрибає з діркою в шиї на людей і бризкає кров'ю. Не всі можуть витримати подібне видовище, але коррида відпочиває.

2. Заглохший мотор на малесенькому човні посеред моря, за 2 години від берега, у повній темряві з групою, "водій", який намагається всмоктати бензин в двигун губами, дельфіни, котрі стрибають навколо, але від яких нема особливої радості в такій ситуації)

Звели чи вигребли руками?

Звели)) Так, ну шо б таке пригадати, менш фаталістичне...Я вчу людей носити диких мавп на плечах. Мені вдавалось одразу трьох посадити. Є таємна наука, як зробити так, аби вони тебе полюбили. Втім, вони не особливо культурні, тому один хлопець з моєї групи півдня проходив з обісцяною футболкою)))

А що мавпи, крадуть?

Що крадуть? Людей - ні, крадуть їжу, телефони, окуляри, годинники, браслети, сережки тощо. Загалом, мавпи кращі ніж українські мєнти, але десь такі самі як "тітушки") Вони, як і "тітушки" бояться палок, але кулачні бої з ними вести не рекомендую - вони боляче кусаються і царапаються, за одну секунду можуть зробити більше неприємностей ніж середньостатичний "тітушка"...

Правда, що в Азії безлад і капєц на дорогах чи то все байка?

Я ніде не бачив більшого безладу на дорогах, ніж в Україні. НІДЕ! В Азії добровольці виходять на дорогу і регулюють рух. Я за всі подорожі Азією бачив лише одну аварію. Коли їдеш по Україні - чи не щодня.

У Києві такі добровольці теж почали з'являтися, принаймні, біля Майдану...

Да, на Майдані все круто, це дуже радує, бо так як на Майдані люди в Індонезії живуть майже скрізь)) І от це дивує. Чому десь в Азії можуть так, а ми ні? Це не якісь закони, інші люди чи менталітет чи погода, це зовсім інша філософія, коли усмішка адресована незнайомій людині означає "Привіт, як справи?"

<Загалом, саме в Азії розумієш, наскільки Україна відстала, наскільки глибоко корумпована, наскільки цинічно занурена в минуле і оцю совкову стабільнодебільність.

Скільки часу ти вже там?

Десь 9 місяців.

Що думаєш народити? Книг не пишеш?

Та книги це ж діло таке, воно часом шось пишеться, а потім якось так раз і книга. Тобто навмисно не пишу, а случайно все може бути)

За Україною не скучив?

Шкодую, що не побував на Євромайдані, дуже шкодую. Що не зміг якось долучитися, крім як текстами-аналізом-роздумами-закликами. Кілька місяців живу частково там, але метафізично, на жаль. Теж, напевно, буду багатий, літатиму щовівторка в парк "Нивки", але поки що я тут. Окрім як за Євромайданом, в Україні, на жаль, скучати немає за чим.

 

У Азії добре з картами? Ти сам орієнтуєшся чи маєш місцевих провідників?

Буває по-різному, деякі міста і навіть аеропорти не нанесені на жодну мапу. Важко іноді. Іноді потрібні місцеві, але я теж вчу локальні мови, тому в деяких місцях вже і не треба.

З чого порадиш починати Азію тим, хто її не бачив?

Мені її спершу всю треба від'їздити, а тоді я вже зможу сказати, з чого краще. Думаю, не з КНДР, але чого б і не з КНДР)

Для подорожей найкраща країна - Індонезія. Вона дуже недооцінена, туристи туди почали їздити не так давно і, здебільшого, це дійсно мандрівники, а не туристи. Виключення - Балі. Але Балі - не зовсім Індонезія)

Одного разу я зайшов у магазин в Індонезії. Всі продавці і консультанти магазину жіночої статі зібрались мене "обслуговувати". Вони були здивовані, що я можу з ними трохи поговорити індонезійською. Потім вже в коментарях з'явилась така фотожаба)) 

В тому місті  я був більше тижня і жодного разу не зустрів "білих", тому індонезійці дуже зацікавлені) Зупиняють на вулиці, питають шось, всі вітаються і соромляться.

Індонезія - це завжди усміхнені люди, це найбільша мусульманська країна в світі, 250 мільйонів, з яких більшість - справді мусульмани, але тут всі релігії дуже намішані і це зовсім інше мусульманство. А вже потім це і парки національні з мавпами, джунглями, 18 тисяч островів, 700 мов і так далі...

Ти часто кажеш "мандрівники, не туристи", яка ж між ними відмінність?

Мандрівники їдуть за унікальними відчуттями, ходять унікальними, часто важкодоступними маршрутами, ризикуючи своїм комфортом, туристи відпочивають у комфортних умовах і ходять на екскурсії. 

Але бувало, що нам траплялось туристи. Нічого страшного не стається, турист швидко трансформується в мандрівника)

Покращуєш світ вже сьогодні?

Віддаючи або передаючи щось хороше людині відчувається щастя) Я можу десятий раз забиратися на вулкан тільки тому, що знаю, що для багатьох це буде вперше. Перший вулкан. Перше озеро в кратері. Хтось зніме фоточку на інстаграм, хтось злякається, а хтось розплачеться. Мене влаштовують всі емоції))

Отже, виходить, що такою справою можна займатися все життя?

Можна, напевно) Важко займатися чимось одним. Я продовжую працювати музичним менеджером в Європі. Займаюсь своєю власною агенцією подорожей - "Служба пригод" називається.

О, реклямка!

Хе-хе. Єслі шо - визивайте службу))

Запитував Андрій Овчарук. Фотографії з особистого архіву Богдана Логвиненка.

500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx

Теги: туризм, фото


500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Коментарі [ 500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx