По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Іноземний досвід безпечного метро

3 січня 2014  АвтоТревел

За міжнародною статистикою, терористичні акти, пожежі й аварії в метро відбуваються частіше, ніж в аеропортах і на вокзалах. Специфіка цього виду транспорту не дозволяє використовувати систему тотального огляду пасажирів і багажу. Тому спеціальним комітетам з безпеки і креативним бюро доводиться шукати інші способи боротьби з тероризмом. The Village розповідає як вдалі соціальні кампанії зробили метро в Австралії, Канаді, США, Великобританії, Данії та Південної Кореї найбезпечнішим видом транспорту.

Нью-Йорк, США

Фото: Tomas Fano / Flickr.com

За статистикою, понад 15% спроб терактів у громадському транспорті запобігається завдяки уважним пасажирам. В американській підземці діє програма "Побачив - повідом" (See something - say something). Пасажири можуть скористатися своїми смартфонами, щоб надіслати фотографію і повідомлення про підозрілий предмет або ситуацію в диспетчерський центр. Так як сигнал смартфона дозволяє визначити його місце розташування, співробітники служби безпеки можуть швидко переглянути відеозапис і вжити відповідних заходів.

Одна з останніх акцій з безпеки в метро Нью-Йорка - криваві метро-карти, або, як їх ще називають, "карти смерті". Це звичайні картки для входу в метро, забризкані червоною фарбою у вигляді крові і слідів закривавлених пальців. Попереджувальний напис на картці: "Використовувати на свій власний ризик". Акція була ініційована Спілкою працівників транспорту (Transport Workers Union) в лютому 2013 року для залучення уваги до проблеми суїцидів в метро. За даними Huffington Post, в нью- йоркському метро зафіксовано близько 26 випадків суїциду в рік.

Мельбурн, Австралія

Фото: Zed Fitzhume / Flickr.com

Соціальна реклама агентства McCann Melbourne "Dumb ways to die" ("Безглуздий спосіб померти") , націлена на зниження кількості нещасних випадків у метро і на залізничному транспорті, була розроблена на замовлення компанії Metro Trains. Кампанія включала в себе банери, радіорекламу, відеоролик і мобільну гру . Особливо популярним став саме відеоролик.

Сенс відео полягає в тому , що стояти близько до краю платформи на залізниці, об'їжджати опущений шлагбаум і перебігати через рейки настільки ж безглуздо, як поїдати ліки з вичерпаним терміном придатності, тикати палицею в ведмедя грізлі, дражнити змію, пхати вилку в увімкнений тостер тощо. Соціальний відеоролик набрав майже 50 мільйонів переглядів на YouTube, а його авторам пророкують ще більш престижні премії. Загалом кампанія для метрополітену австралійського Мельбурна удостоїлася головних призів церемонії "Канни - 2013" у номінаціях PR і Direct Marketing, а також золота в категорії Promo & Activation.

Копенгаген, Данія

Фото: Københavns Metro / Flickr.com

У 2010 році метро Копенгагена було визнане кращим у світі на щорічній Metro Rail Conference. За 11 років до отримання нагороди в столиці Данії почалася велика реформа. Міська поліція, Данська рада з попередження злочинності і корпорація Ørestad Development розробили проект Crimeprevention в дусі "теорії розбитих вікон" нью-йоркських криміналістів.

На їх думку, доглянуте зовнішнє середовище перешкоджає кримінальній і антигромадській поведінці. Все, починаючи від дизайну, вибору матеріалів, монтажу, підбору і навчання персоналу і навіть вибору уніформи має працювати на підвищення безпеки в метро. Метро має стати місцем, відкритим для всіх цілодобово. 

Були встановлені спеціальні перегородки між платформою і рухомим складом з вмонтованими розсувними дверима. Така система підвищує рівень безпеки для слабозорих пасажирів і дозволяє краще контролювати вентиляцію на станціях і в тунелях. Важливим фактором стратегії було те, що розробка дизайну всього метро була спрямована на максимальну зручність пасажирів. Спеціальне освітлення, легкі і прості матеріали і конструкції, жодних темних кутів, зручний доступ до всіх сервісів в метро. Всі поїзди і станції оснащені системою відеоспостереження.

Барселона, Іспанія

Фото: IngolfBLN / Flickr.com

Зробити вагони метро безпечнішими - мета європейського міжнародного проекту Secure Metro, в якому беруть участь фахівці з університету Ньюкасла та іспанські фірми Tecnalia, Sunsundegei та Expal. Вони розробили вибухобезпечні вагони, головна якість яких - здатність гасити енергію вибуху і перешкоджати утворенню численних осколків. Важке обладнання вагонів надійно закріплене за допомогою міцних тросів, а вікна мають пластикове покриття. Вагон виготовлений з поглинаючих енергію вибуху негорючих матеріалів, а громіздкі конструкції замінені більш легкими. Випробування показали, що у разі вибуху у вагоні розбиваються лише вікна аварійних виходів.

Кожен пасажир, який потрапляє в метро, відразу опиняється під спостереженням. Однак у щільному пасажиропотоці співробітникам метрополітену складно вчасно виявити терориста. На допомогу їм приходять системи інтелектуального відеоспостереження. Нова і найдовша в Європі дев'ята лінія метро Барселони оснащена інтелектуальною системою відеоспостереження Sony. Інтегрована система на платформі DEPA (Distributed Enhanced Processing Architecture) дозволяє телекамерам в режимі реального часу аналізувати зображення і передавати інформацію у вигляді метаданих в диспетчерський центр.

Cеул, Південна Корея

Фото: Kejlcxbr / Wikipedia.org

Сеульський метрополітен - найбільша транспортна система Південної Кореї і єдиний порятунок від столичних автомобільних пробок. 8 ліній, 263 станції, 287 кілометрів шляхів, 5,5 мільйона пасажирів на день і продуманий до дрібниць комфорт. На кожній станції - безкоштовний туалет. Чистий і з окремою кабінкою для інвалідів. Кондиціонери працюють і в вагонах, обладнаних полицями для багажу і навіть телевізорами. Після пожежі в метрополітені південнокорейського міста Тегу, що забрала життя кількох десятків людей, Міністерство транспорту розробило цілу програму, мета якої - зробити корейське метро не лише одним з найбільш зручних у світі, але і безпечним. У більшості вагонів замінили стару легкозаймисту оббивку сидінь. Додали вогнегасників нової конструкції, якими також можна легко розбити двері, які заклинило. Всюди розклеєні інструкції на випадок аварії та схеми екстреної евакуації. Удосконалено автоматичні системи відеоспостереження та пожежогасіння. І головне - для персоналу метрополітену тепер регулярно проводяться спеціальні навчання.

Лондон, Великобританія

Фото: Felipe Ortega / Flickr.com

Британська транспортна поліція на станціях метро здійснює вибірковий огляд багажу пасажирів, які викликають підозру. Для цього застосовуються переносні рентгенівські системи і мобільні рентгенівські установки FlatScan-POD компанії 3DX-Ray. Це мобільна система, що складається з оглядової камери і декількох відсіків, у які встановлюються детектор і випромінювач FlatScan-TPXi. Для переміщення установки в потрібну точку поліцейські використовують візок. Збірка і розбирання займає кілька хвилин. Установка працює від акумуляторної батареї і дозволяє на будь-якій станції метро здійснити огляд багажу, як це відбувається в аеропортах.

У разі виявлення підозрілого предмета поблизу від місця огляду його можна швидко перевірити, від'єднавши систему FlatScan-TPXi від модуля FlatScan-POD. Для перегляду та обробки зображення використовується програма ThreatSpect з функціями розпізнавання і колірного позначення органічних і неорганічних матеріалів. Вона дозволяє вимірювати предмети, збільшувати картинку, отримувати рельєфне або негативне зображення і зберігати його з коментарями у вигляді jpeg - файлів і в інших поширених форматах.

Едмонтон, Канада

Фото: Daveography.ca

На станції легкого метро "Черчіль" в канадському місті Едмонтоні випробувана система швидкого виявлення вибухових і радіоактивних речовин Clear-Use американської фірми CubicSecurity Systems. У валідатори, які служать для активації квитків, вбудовані датчики виявлення слідів вибухових речовин на основі молекулярно імпринтованих полімерів. Потрапляючи в валідатор, квиток ламінується за допомогою полімерної плівки Safe-T® , яка здатна розпізнавати різні типи вибухових речовин. Після цього активований квиток з видрукуваної датою повертається пасажиру. У разі виявлення загрози на пульти та мобільні пристрої служби охорони передається сигнал тривоги.

Систему Clear-Use™ доповнює технологія пасивного виявлення радіоактивних елементів RadWatch™. Детектори RadWatch™ інтегровані в автомати з продажу квитків, вони здатні виявляти найменші дози радіації і відрізняти радіацію, отриману в результаті медичних процедур, від радіації з небезпечних джерел. У разі небезпеки на пульт охорони надходить сигнал тривоги, інформація про тип радіоактивної речовини, а також зображення пасажира. Система може розпізнавати різні поєднання радіоактивних та вибухових речовин.

За матеріалами The Village


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: туризм, фото
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook