Цікаві міста Східної Європи

Той, хто побував у Празі, Будапешті чи Києві, може хизуватися, начебто відкрив для себе Східну Європу. Проте, як підкреслює видання CNN, багато чудових міст все ще залишаються осторонь від потужних туристичних потоків. CNN розповідає про 8 цікавих міст Східної Європи.

Познань, Польща

Фото: ShambLady / Flickr

Галаслива та енергійна, Познань швидкими темпами завойовує репутацію міста, найкращого для знайомства з польською кухнею. В ресторанчиках Старого міста готують pierogi – варені кульки з тіста з начинкою – та golonka (ніжна свиняча рулька, яка подається з хріном). У вільний від їжі час автори CNN радять відвідати пам’ятник студентам криптологам, яким у 1932-му році вдалося розгадати механізм німецької шифрувальної машини Enigma. 

Одеса, Україна

Фото: altrix / Flickr

Якщо до Познані видання радить їхати по смачні страви, то до Одеси – за гедонізмом загалом, адже саме це місто має репутацію "столиці свят" колишнього Союзу. Місцеві мешканці та гості збираються біля Потьомкінських сходів та гріються на пляжі Ланжерон, а любителям клубів видання радить прямувати на вулицю Катерининську. Клітини мозку можна потішити в Одеському літературному музеї.

Сібіу, Румунія

Фото: mircea dragoi / Flickr

Сібіу називають "Прагою без туристів", а такої гостинності, як тут, не знайдеш більше ніде в Румунії. Із цікавинок міста видання радить Музей полювання Августа фон Шпісса, де зберігається багата колекція старовинної зброї, опудал птахів та голів тварин.

Карлові Вари, Чеська республіка

Фото: Alan Dreamworks / Flickr

Бульварами цього елегантного міста свого часу прогулювались Бетховен, Вагнер, Ґете та Джеймс Бонд (під час зйомок стрічки "Казино "Рояль"). "Підлатати" здоров'я можна в численних спа та санаторіях Карлових Вар. Фунікулери піднімають охочих на пагорби, які оточують місто. На одному з них розташований пам’ятник Петрові І.

Котор, Чорногорія

Фото:  2mag7 / Flickr

Котор - недоторканий куточок сучасного світу. Все старе місто було оголошено об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут мало що може порушити спокій туриста: лише плескіт води чи випадковий скрип від пришвартованої поруч яхти. Подивитися на малюнки стародавніх морських битв, а також на незручні на вигляд костюми мореплавців, можна у морському музеї Maritime Museum.

Дуррес, Албанія

Фото: imredubai / Flickr

Це прибережне місто знаходиться за годину їзди від Тирани, є улюбленим місцем відпочинку молодих албанців. Тут можна провести день, граючи у волейбол на жовтому піску та здійснюючи набіги на пляжний бар, де можна скуштувати місцеве пиво Korca, яке коштує копійки. Ввечері можна спробувати свіжого морського окуня в одному із ресторанів. У "позапляжний" час, є можливість прогулятися до нещодавно розкопаного римського амфітеатру на 1500 глядачів. 

Велике Тирново, Болгарія

Фото: Klearchos Kapoutsis / Flickr

Ефектно розташована на пагорбі між двома гігантськими ущелинами колишня столиця середньовічної Болгарії є неймовірно атмосферним містом. Вимощені бруківкою вулиці містечка, губляться між крихітними червоними дахами будинків, а візантійські церковні куполи додадуть подорожі романтичного усамітнення. Крім того, тут знаходиться один із найстильніших готелів Болгарії із тьмяними ретро-лампами, шкіряними кріслами та терасами на даху. 

Кошице, Словаччина

Фото: imredubai / Flickr

Місто з міщанськими будинками у стилі бароко та золотими шпилями готичного собору, який словаки називають "Перлиною Сходу", є набагато більш привабливою альтернативою буденній Братиславі. Крім того, тут знаходиться єдиний в Європі циганський театр, який ставить циганські вистави і показує їх упродовж всього року. А ще у Кошице знаходиться єдиний у центральній Європі музей воскових фігур.  

"Українська правда. Життя" за матеріалами CNN