Вихідні в Україні: Ніч музеїв, настільні ігри та повітряні кулі

Найближчими вихідними у Львові гратимуть в настільні ігри, у Києві та інших містах пройде "Ніч музеїв", в Мукачево стартує всеукраїнський тур "Океану Ельза" на підтримку нової платівки, а у Кам'янці-Подільському літатимуть на повітряних кулях. АutoTravel.ua розповідає про найяскравіші події вікенду.

У третю неділю травня в Кам'янці-Подільському традиційно відзначать День міста. Кілька днів поспіль звучатимуть вуличні концерти, відбуватимуться паради та історичні реконструкції на території Старої Фортеці.

У рамках святкування дня міста пройде Чемпіонат повітряних куль "Кубок  Поділля 2013", під час якого кожен бажаючий зможе політати на повітряній кулі і побачити Кам'янець-Подільський з висоти пташиного польоту. Бажаючи здійснити дитячі мрії, та політати на повітряній кулі можуть звертатися у Кам'янець-Подільський центр повітроплавання "Триглав". Годинний політ для 2 осіб коштує 3500 грн.

Фото: ye.ua

17-19 травня у Львівському Палаці Мистецтв (вул. Коперника, 17) пройде Міжнародний виставка-ярмарок настільних ігор "Ігрова Сфера". На виставці буде представлена велика кількість настільних ігор, котрі здатні зацікавити будь-яку вікову групу від найменших дітей до дорослих будь-якого віку. Вітчизняні та закордонні автори представлятимуть свої нові ігри. Крім того, для усіх бажаючих зіграти у щось захоплююче постійно діятиме ігротека. Вхід на "Ігрову Сферу" буде вільним. Програму та інші подробиці шукайте на офіційному сайті

Фото: igrosfera.org

18 травня о 19:30 на стадіоні "Спартак" в Мукачево розпочнеться Великий стадіонний тур гурту "Океан Ельзи". Концерти пройдуть у 27 містах України. Завершиться тур 28 вересня грандіозним концертом у київському Палаці Спорту. Особливістю туру на підтримку восьмої студійної платівки стануть концерти на спортивних аренах та стадіонах. Детальний графік туру дивіться на сайті гурту.

Фото: www.okeanelzy.com

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Це єдиний день у році, коли музеї відкривають двері вночі. "Ніч музеїв" - міжнародна акція, основна мета якої показати ресурс, можливості, потенціал сучасних музеїв, залучити до музеїв молодь. У Києві в цьому році до акції приєднаються Національний музей Тараса Шевченка та Національний художній музей України. Крім цього, акцію підтримають музеї Харкова, Львова, Дніпропетровська, Черкас та деяких інших міст України.

Фото: Mateusz War / Wikimedia Commons

17-19 травня у Чинадіївському замку "Сент Міклош" неподалік від Мукачева, відбудеться міжнародний фестиваль середньовічної культури "Срібний Татош". Срібний Татош - закарпатський пегас, символ чистоти і благородства, вірності і честі, мужності і доброти, він кличе за собою у світ средньовічних легенд і героїв.

Під час фестивалю проводитимуться видовищні середньовічні бугурти - поєдинки на мечах і алебардах. Звучатиме автентична музика і готуватимуться смачні страви за старовинними рецептами. Кожен учасник фестивалю зможе взяти участь у середньовічних забавах і танцях, постріляти з лука та арбалета, приєднатися до майстер-класів.

Вартість квитків: у попередньому продажі - 50 грн на всі дні; безпосередньо на місці - 50 грн на один день.

Фото: exkursia.com.ua

Вчора у Києві розпочався Міжнародний фестиваль поезії "Київські Лаври", перший етап якого триватиме до 20 травня. Під час нього будуть представлені кілька десятків проектів, які пройшли конкурсний відбір на початку року. 25-30 травня фестиваль переміститься на майданчики Книжкового Арсеналу і продовжить свою роботу в організації поетичних вечорів, круглих столів та відкритих дискусій, присвячених красного письменства. Цього року "Київські Лаври" будуть проходити у форматі, розрахованому на вікову категорію авторів до 35 років. 

17-19 травня у "Парку Київська Русь" (с. Копачів Обухівського району Київської області) пройде Міжнародний фестиваль "Київська Русь XIII-XIV ст.", присвячений 1025-річчю Хрещення Русі та 1150-річчю створення слов’янської азбуки. Понад 300 учасників клубів історичної реконструкції з України, Росії, Білорусі відтворять реальні середньовічні битви, культуру, побут, ремесла тієї історичної доби.

У програмі – масові битви (міжусобні війни, боротьба русичів проти Орди), яскраві театралізовані дійства, турнір витязів, виступи кінно-трюкового театру, а також середньовічна музика від ансамблю "Rokash" (Білорусь).

Крім того, гості зможуть відвідати табір реконструкторів і взяти участь у майстер-класах з древніх ремесел та середньовічних богатирських забавах. Увечері на відвідувачів чекають театралізована композиція про вторгнення ординців на Русь, нічна масова битва воїнів, яскраве вогняне шоу та святковий феєрверк.

Вартість вхідного квитка – 100 грн, для пенсіонерів – 50 грн, діти дошкільного та шкільного віку відвідують Парк безкоштовно.

АutoTravel.ua бажає вам яскравих та веселих вихідних!