По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Філіппіни: найдовша партизанська війна

7 листопада 2011

Національно-визвольний фронт Моро веде партизанську війну проти уряду Філіппін ось вже більше 40 років. За цей час загинуло близько 150 тисяч осіб.

У 2001 році на допомогу філіппінській армії були кинуті американські солдати, але й вони не зуміли створити перелом у війні. Більше того, ісламістам прийшли на допомогу місцеві троцькісти та маоїсти.

Південь Філіппін заселений мусульманами, тоді як основна частина населення країни - католики. Їх співвідношення приблизно 3% на 97% відповідно (всього - близько 3 млн. мусульман).

 

Саме релігійна ворожнеча і стала причиною масштабної повстанської війни - мусульмани регіону Мінданао з кінця 1960-х років вимагають від центрального уряду визнання незалежності. Зрозуміло, влада на це не пішла, і отримала у відповідь партизанські дії.

Одумавшись в 1976 році, центральна влада підписала з повстанцями угоду про припинення вогню в обмін на надання автономії регіону.

У результаті Мінданао став єдиним суб'єктом в країні, що має власний уряд і широкі повноваження зі збору податків і культурно-релігійних особливостей.

Однак Національно-визвольний фронт Моро розколовся тоді на дві частини - перша, незначна, вважала за краще увійти в філіппінський істеблішмент, друга - реорганізувалася в Ісламський фронт Моро - і продовжила вести боротьбу далі.

 
 

Тоді ж, з кінця 1970-х, ІФМ (англійською він називається Moro Islamic Liberation Front, скор. MILF) почав фінансуватися арабськими монархіями Перської затоки. Шейхи гроші не шкодували - з 1980-го по 2010-й асигнування на "святу боротьбу" зросли з 10-15 млн. доларів до 200-300 млн. доларів.

Дійшло до того, що партизани примудрилися закупити БМП і військові катери. Цікаво, що в 1980-і роки зброя у повстанців в основному було чеського, болгарського і румунського виробництва.

У 2001 році MILF також підписав угоду про припинення вогню з центральним урядом. І також, як раніше, від нього відкололася значна частина повстанців, яка стала себе називати "лівий MILF".

Ці партизани до ісламістських устремлінь домісили ліву ідеологію - крім печерного антиамериканізму, це стала боротьба проти капіталізму і крайній екологізм.

 
 

Втім, поява серед їхньої партійної програми екологізму як раз пояснити можна. З 1980-х років американські радники філіппінського диктатора Маркоса запропонували "мирний шлях" боротьби з повстанцями - це переселення на ісламські острови величезної маси християн з півночі, а також зведення лісів - як притулку партизанів.Обидві рекомендації успішно втілювалися і після повалення Маркоса, при "демократичному уряді".

А в 2001 році в рамках доктрини "Операція "Непохитна свобод" (переслідування ісламістів по всьому світу після 11.09.2001) до війни центрального уряду проти партизан приєдналися й американці. Максимально в Мінданао були присутні близько 1200 осіб, на початок 2011 року - близько 900 солдатів і інструкторів.

На початок 2011 року філіппінський уряд досяг максимального військової присутності на південних островах - близько 19 тисяч військових. Разом з американцями - приблизно 20 тисяч. Але майже стільки ж - 20-22 тисячі - налічувалося і партизан.

 
 

Війна між двома сторонами йде перманентно і з перемінним успіхом, але в цілому жодна з сил не має вирішальної переваги.

У 2009 році в місцеву пресу потрапила інформація, що центральна влада вела з повстанцями секретні переговори про надання повної незалежності регіону. Передбачалося, що мусульманський регіон Мінданао буде розділений на 2 частини.

Уряд запропонував розділити Мінданао не за релігійною ознакою, а за географічною та етнічною, і ця ідея викликала зрив переговорів. Зокрема, повстанці вимагали включити до складу нової держави близько 700 сіл, населених християнами, посилаючись на те, що раніше там жили мусульмани, витіснені новими переселенцями.

На це центральний уряд не пішов, і питання про незалежність Мінданао залишилося відкритим.

 
 

Переселення сюди християн зіграло з владою злий жарт. Маси нових мігрантів, бідні і пролетаризовані, "заразилися" лівацькими ідеями.

Зокрема, серед християн Мінданао особливо популярні дві партії: троцькістська "Революційна робітнича партія Мінданао" і маоїстська "Комуністична партія Філіппін" (її збройне крило "Нова народна армія" вело партизанську боротьбу на півночі країни вже з 1968 року).

Обидві партії надали MILF близько 2 тисяч багнетів, створивши тим самим необхідну чисельну перевагу над каральними загонами філіппінської армії, що розташовуються на Мінданао.

 
 

При цьому існує тенденція до збільшення чисельності троцькістських і маоїстських бойовиків. Так, лідер "Революційної робочої партії Мінданао" Клара Марія Санчес оцінювала потенційну кількість своїх бойовиків в 5-7 тисяч (з урахуванням підмоги з півночі країни).

У випадку з Мінданао ми маємо приклад "перебудови" лівацьких партій, які в останні роки ратують за тісний союз з ісламістами, вважаючи мусульманство сьогодні "найреальнішою революційною силою світу", що ратує за повалення ліберального капіталізму.

Нескладно передбачити, що такі союзи все частіше будуть створюватися у багатьох країнах третього і другого світу.

Ttolk.ru


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: фото
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook