8 фільмів за участі Києва

Яскрава зовнішність Києва завжди була затребувана в якості декорацій та знімального майданчика для фільмів. У Радянському Союзі в столиці знімали "За двома зайцями" та "Ад'ютант його високості". У наші дні Київ теж знімаються, проте, переважно, іноземці. The Village розповідає про 8 фільмів, які можуть потішити київських глядачів знайомими пейзажами і краєвидами.

"Прощальна справа"

2009,  Франція, Крістіан Каріон

Нашумілий свого часу детектив французького режисера Крістіана Каріона з Еміром Кустуріцею і Гійомом Кане в головних ролях розповідає про скандал у Франції середини 1980-х. Шпигунський квест починається в київському метро. На станції "Золоті ворота" французький дипломат непомітно обмінюється парою багатозначних поглядів з радянським розвідником. Місце таємної зустрічі - ВДНХ. Обговоривши справи, біля павільйону № 7 Кані і Кустуриця сідають у авто і розходяться на Хрещатику. Квест продовжується у парку музею ВВВ і на лавці біля інституту Яновського, де югославський режисер дістає з сумки пляшку горілки і наливає французу в гранований стакан.

"Біла гвардія"

2012, Росія, Сергій Снєжкін

Кінець епохи, який барвисто описав Булгаков у романі "Біла гвардія", не менше барвисто екранізував режисер Сергієм Снєжкін. Картину знімали в місцях, де відбуваються події роману - на Софійській площі, Андріївському узвозі та Володимирській гірці. Зйомки були масштабними: у лютому 2010-го натовпи червоноармійців заполонили місто, в районі Софійської площі упродовж дня йшли запеклі бої червоних та білих, статуя Володимир була обстріляний бійцями Червоної армії, а Андріївський узвіз зустрів Костянтина Хабенського руїнами будинку № 13.

Під час зйомок пластикові вікна на Андріївському закрили дерев'яними віконницями, а сучасні вивіски кафе та ресторанів замінили на старі - з ятями.

"Душка"

2007, Нідерланди, Йос Стеллінг

Оскарівський номінант 2008 року "Душка" - алегоричніа трагікомедія голландського режисера Йоса Стеллінга про загадкову російську душу. Урочисту частину кінофестивалю, на який за сюжетом приїжджає сценарист і кінокритик Боб, знімали в Київській консерваторії. Інтер'єр залу виявився для цього найбільш підходящим, а от в якості фасаду кінотеатру Стеллінг віддав перевагу павільйон № 7 ВДНГ. Перевтілювався і палац "Україна" - в "Душці" він зіграв радянський готель. Тут знімали неформальну частину фестивалю. Довгі фуршетні столи, панянки-перекладачки з кострубатою англійською мовою та прагнення догодити іноземцям - таким глядачеві показали провінційний кінофестиваль в радянській глибинці.

Палац "Україна" став центральним знімальним майданчиком зовсім випадково. Київські готелі не годилися: за словами режисера, вони були схожі швидше на сувенірні крамнички або пивниці. Тоді він побачив палац "Україну", хол якого був саме таким, яким уявляв собі хол радянського готелю Стеллінг.

"Про що говорять чоловіки"

2010, Росія, Дмитро Дяченко

Екранізацію вистави московського комічного театру "Квартет І" Дмитро Дьяченко знімав, переважно, у Києві та Одесі. Столичних пейзажів у фільмі вистачає. По мосту Патона четверо москвичів в'їжджають в місто. Як і всі туристи, вони перш за все вирушають на Поділ, потім по Трьохсвятительській піднімаються до Михайлівського собору. До речі, кияни знають, що проїзд по цій вулиці заборонений, а за кадром висить червона "цеглина". У кіно правила порушили. Пообідавши в Cote d'Azur ("Рів'єра на Подолі") традиційною українською кухнею, гості подалися на Андріївський узвіз і завершили свою прогулянку у парку Шевченка.

"Мелодія для шарманки"

2008, Україна, Кіра Муратова

Соціальну драму "Мелодія для шарманки" Кіра Муратова знімала в Києві та Одесі. У переддень Різдва галасливий київський вокзал зустрів двох осиротілих дітей холодом і байдужістю. У пошуках батька, брат і сестра звертаються за допомогою до людей, але ті не відкликаються. Довідкове бюро, зал очікування і навіть новорічна ялинка в просторому холі Центрального вокзалу холодно споглядають загублених дітей.

Фільм знімали у найгучніших місцях столиці аби передати відчуття самотності у великому місті, де людей багато, але кожен сам за себе.

"Четверта влада"

2011, Німеччина, Денніс Ганзель

Політичний трилер про путінську Росії Денніс Ганзель знімав у Києві. І як би він не намагався приховати це від глядачів, видаляючи з кадру місцеві визначні пам'ятки, місто впізнається легко. Київське метро знов зіграло важливу роль у шпигунських іграх. І знову в кадрі "Золоті ворота". Тут німецький журналіст стежить за терористом, який організував вибухи в метро. В цілях безпеки Пауль відправляє свою подругу з Москви до Пітера. Як не дивно, він робить це на київському вокзалі. Сам журналіст їде в аеропорт. Дорожній покажчик "Домодєдово" приводить німця в новий термінал Борисполя, звідки він повертається на батьківщину. У цей час дівчина щасливо добирається до Пітера і, для заспокоєння душі, йде на Софійську площу.

"Аврора"

2009, Україна, Оксана Байрак

Фільм Оксани Байрак "Аврора" багато хто вважає найкращою роботою режисерки. У Національному театрі опери та балету ім. Шевченка, який став на деякий час американським театром, знімалася фінальна сцена фільму - показ улюбленого спектаклю Аврори "Спляча красуня".

Америку 1980-х знімали ув Києві, Донецьку і, зовсім трохи, в Лос-Анджелесі. Саме завдяки тому, що інтер'єр Київського оперного театру цілком гідно виступив у якості декорацій, знімальній групі вдалося зекономити на зйомках у США.

"Сімпсони"

23-й сезон, 2011, США, Метт Грейнінг

У 23-у сезоні "Сімпсонів" перша серія присвячена українській мафії та її "хрещеному батьку" Віктору. Київ можна побачити в американських новинах. Титрувальник довго думав, як правильно написати назву нашої країни (Ukrane або Ukreign), залишивши у підсумку другий з двох неправильних варіантів. В одному кадрі мультиплікатори зуміли вмістити Майдан поруч з Дніпром, Лавру на протилежному березі і міст Патона.

За матеріалами The-Village