Гастрономія: 7 кращих продуктових ринків світу

Відвідати під час подорожі міський продовольчий ринок - це як зазирнути в душу місту. Адже навіть серед них є свої рейтинги - кращий рибний, кращий стріт-фуд, кращий фруктовий. Сьогодні розповідаємо про 7 найцікавіших фермерських ринків світу.

1. St. Lawrence, Торонто, Канада

Фермерський ринок існує з 1803 року, в той час він практично жив разом з мерією міста. Будівля пережила 2 великі реконструкції, остання з яких відбулася в 1990 році. На ринку розташовуються понад 120 точок продажів від свіжих овочів та фруктів до морепродуктів і кави. Також, тут можна найняти шеф-кухаря, який буде вас супроводжувати і підказувати які продукти і як варто вибрати.

Порада: St. Lawrence розташований у старому місті, ринковий день - субота.

2. Union Square Greenmarket, Нью-Йорк, США 

У сезон ринок Юніон-Сквер надає найбільший вибір органічних сезонних локальних продуктів у США. Десятки тисяч людей за день можуть прямо на ринку навчитися майстерності готування, вирощуванню зелених грядок вдома і на дачі, а також залучити до гастрономії дітей за допомогою спеціальних майстер-класів. Щодня на ринку надають повний список торгуючих сьогодні фермерів. Постарайтеся потрапити сюди у вихідний день, коли вибір продуктів і кількість фермерів, м'ясників, рибалок і пекарів максимальний.

Порада: ринок відкритий у понеділок, середу, п'ятницю і суботу цілий рік. Розташовується між 17 стріт і Бродвеєм.

3. Ver-o-Peso, Белен, Бразилія 

Галасливий і хаотичний, дуже атмосферний, ринок Белен дивиться прямо на море. У численних паралельних рядах продають свіжу рибу, морепродукти, фрукти і овочі. Головна будівля в неоготичному стилі - перше і головне, цікаво, що її імпортували з Англії в 1899 році. Ряди критих шатрів та кіосків з'явилися лише з часом. Зараз під ними можна перекусити дивовижним стріт-фудом.

Порада: намагайтеся потрапити сюди рано вранці, коли рибалки вивантажують свій улов.

4. Mercado Central, Сантьяго, Чилі 

Ринок побудований в 1868 році. Під кованими великими елементами і шатром у стилі ар нуво спочатку планували запустити виставковий центр. Але ринок, так вже складається історично, часто стає головним центром не лише міста, а й країни. Mercado Central - один з кращих рибних ринків. На ринку весь час грає жива музика, а в числених кафе вам приготують що завгодно з обраних і куплених вами продуктів. Неодмінно спробуйте тут же Paila - чилійський «буйабес».

Порада: ринок розташований у двох кварталах на північ від церкви Санта-Домінго.

5. La Boqueria, Барселона, Іспанія 

Ринок був заснований на самому початку 13 століття і спочатку припускав торгівлю тільки м'ясом - свининою. З часом він переміщався по бульвару Rambles, додавалися торговці іншими товарами. У тому вигляді, в якому ми його знаємо зараз, він нагадує La Boqueria зразка 1853 року. Цікаво, що більшість сучасних торговців - нащадки тих самих продавців 19 століття, періоду розквіту ринку, який і зараз вважають одним з кращих відкритих ринків у світі.

Порада: ринок працює з понеділка по суботу з 8 ранку до 20:30.

6. Kreta Ayer Wet Market, Сінгапур 

Як і всі в місті-країні (виключаючи деякі райони Чайнатауна), ринок Kreta Ayer Wet Market практично ідеально чистий і стерильний, проте не позбавлений південно-східного азіатського колориту. Тут продають овочі та фрукти, м'ясо і рибу, змій і жаб, черепах і вугрів (всі часто ще живі), а також місцеві приправи і різноманітні трави. Тут же розташовуються кафе й візки зі стріт-фудом, де можна покуштувати місцевої локшини і супів.

Порада: якщо вас цікавить асортимент ринку, а не стріт-фуд, намагайтеся прийти до 6 ранку, щоб уникнути натовпу. Ринок працює до першої години дня.

7. Borough Market, Лондон, Великобританія 

Один з найстаріших продовольчих ринків Лондона. Хоча перші згадки про нього датуються 13 століттям, прийнято вважати, що зараз йому близько 250 років, коли ринок переїхав в нові тоді будівлі. У 2001 році ринок Боро пережив масштабну реконструкцію. Зараз він - кінозірка і нерідко з'являється в кадрі кращих голлівудських фільмів.

Порада: у гарну погоду можна влаштувати пікнік у саду сусіднього Southwark, не забувши купити на ринку бургерів, сирів, яблучного сидру або навіть рибного супу.

За матеріалами bit.ua