Культурний лютий в Німеччині

У лютому кіноманів у Німеччині очікує "Берлінале", прихильників моди - виставки, присвячені Шанель та Лаґерфельду, а любителів вуличних гулянь - традиційний нестримний Карнавал.

64-й Міжнародний кінофестиваль "Берлінале"

Фото: www.berlinale.de

У Берліні очікується полювання на ведмедів. Не справжніх, звичайно, а мистецьких: з 6-го по 16-те лютого у німецькій столиці проходитиме 64-й Міжнародний кінофестиваль "Берлінале". У конкурсній програмі найважливішого німецького кінофестивалю - 23 фільми з двадцяти країн. Ідеться про світове кіно з сильним китайським і ще сильнішим німецьким акцентом. Азіати подали на конкурс одразу три стрічки, всі - із серії незалежного кіно, які оповідають історії звичайних людей за межами блискучих міських фасадів.  

Крім того, в рамках фестивалю продемонструють ще майже 400 кінострічок. Відкриється "Берлінале" фільмом Веса Андерсона "Гранд-готель "Будапешт"" ("The Grand Budapest Hotel"). Міжнародне журі на чолі з Джеймсом Шамусом обере переможців "Золотого ведмедя" та "Срібних ведмедів", яких вручать на церемонії нагородження 15 лютого 2014 року в "Палаці Берлінале".

Цього року "Берлінале" іде навіть до в'язниці. 10 лютого стрічку Ґеорґа Ноннемахера покажуть на мобільному екрані пенітенціарного закладу Теґель. Як своєрідну подяку. Адже саме тут режисер провів ретельну роботу для створення цієї кінокартини. 

Малюнок з виставки, присвяченої Карлу Лаґерфельду, в Ессені

Виставки про паризьку богему та творчість Карла Лаґерфельда

Ще до відкриття 7 лютого виставка "Esprit Montmartre. Богема в Парижі близько 1900-го", що пройде в галереї "Шірн" у Франкфурті-на-Майні, вже у всіх на вустах. На ній демонструватимуть картини, які зазвичай можна побачити, наприклад, у Музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку чи Музеї д'Орсе в Парижі, а також історичні фото, плакати й графіку, які документують яскраве життя митців на Монмартрі на зламі століть.

Після Берлінського тижня моди в січні моду продовжують тематизувати на низці виставок у лютому. Так, у Гамбурзі проходитиме виставка "Міф Шанель", під час якої в Музеї мистецтва та ремесел можна буде побачити понад 150 оригінальних експонатів з найважливіших колекцій. Серед яких і 70 витворів Коко Шанель. Ця виставка шукає відповідь на запитання, чому Коко Шанель як особистість та її лейбл донині користуються такою популярністю.

Окрім творчості та біографії модельєрки, у фокусі виставки - опрацювання спадщини Шанель німецьким модельєром Карлом Лаґерфельдом.

Виставка, присвячена самому Лаґерфельду, теж відбудеться у лютому в Музеї Фолькванґ в Ессені. Концепцію виставки "Карл Лаґерфельд. Паралельні протилежності: фотографія - мистецтво - мода" організатори розробили в тісній співпраці з модельєром. На ній можна буде побачити творчість Лаґерфельда в усьому її розмаїтті: це і мода, і малюнки та фотографії, фільми та книги, а також розроблений ним дизайн різних товарів.

Кульмінація п’ятої пори року

Карнавал - вуличне свято для дорослих і малих на берегах Рейну

Наприкінці лютого у Німеччині розпочинається вуличний Карнавал. 27 лютого, у так званий "бабський" четвер (Weiberfastnacht) бешкетуватиме німецьке жіноцтво. У Рейнському регіоні люди переодягаються у кумедні і яскраві костюми, а на півдні Німеччини, де святкують швабсько-алеманську Масляну, перевагу традиційно віддають історичним страшним маскам та відьомським костюмам.

Автор: Йоганна Цан, Тетяна Бондаренко

Редактор: Володимир Медяний

"Німецька хвиля"