Кращі "літературні" ресторани Європи

Під час довгих прогулянок від одного історичного пам'ятника до іншого не варто забувати і про їжу. Втім, деякі ресторани, бари і кафе самі по собі можуть вважатися dbpyfxybvb пам'ятками. Мова піде про заклади, котрі завдячують своєю всесвітньою відомим письменникам.

U Kalicha (Прага, Чехія)

Цей ресторан, раніше нічим не примітний, сьогодні може вважатися однією з головних визначних пам'яток чеської столиці. Принаймні для тих, хто небайдужий до пригод найвідомішого чеського солдата - Йозефа Швейка.

Згадавши це заклад у своєму романі "Пригоди бравого солдата Швейка", Ярослав Гашек подарував власникам ресторану справжню золоту жилу. У наш час приміщення ресторану прикрашають зображення героїв роману, в меню присутні страви "за мотивами", а також працює сувенірний магазин.

Auerbachs Keller (Лейпциг, Німеччина)

Ще один ресторан, який має літературну рекламу, знаходиться у Лейпцигу. Це місце увічнив сам Гете, відправивши Фауста і Мефістофеля "обмивати" угоду саме сюди.

Власники ресторану, як і їхні празькі колеги, не стали соромитися і щосили почали експлуатувати літературну спадщину славетного німця. Стіни ресторану прикрашають старовинні гравюри, які ілюструють сцени з поеми, меню оформили як театральну драму зі вступом та епілогом, а також відкрили при ресторані "Мефістобар" перед входом в яких встановлені статуї Мефістофеля і доктора Фауста.

Café Iruña (Памплона, Іспанія)

Навряд чи хто з письменників прославив більше ресторанів та барів, ніж Ернест Гемінгвей. Ось і це кафе, куди любили заходити герої роману "Фієста", з легкої руки "Хема" стало однією з визначних пам'яток Памплони.

До речі, з тих часів кафе практично не змінилося. Інтер'єр тут досі оформлений в стилі арт-нуво, по залу розставлені плетені крісла, а у меню пропонуються всі ті ж страви наваррської кухні: форель з хамоном, тушковані бичачі хвости і лікер пачаран.

Simpson’s-in-the-Strand (Лондон, Великобританія)

Престижний лондонський ресторан славний не тільки своєю давньою традицією, істинно аристократичним меню і справжнім британським колоритом, але й тим, що тут часто обідали Шерлок Холмс і доктор Ватсон.

Втім, не обходили його стороною і цілком реальні знаменитості: сам Артур Конан-Дойль, Чарльз Діккенс, Бернард Шоу і Вінсент Ван Гог.

Меню ресторану являє собою квінтесенцію всього найкращого, що може запропонувати британська кухня: англійський пудинг, сідло баранчика і багато іншого.

Au Rocher De Cancale (Париж, Франція)

Тут частенько бував Оноре де Бальзак. Це місце настільки йому полюбилося, що сюди ж полюбляли заходити герої його романів "Життя холостяка", "Втрачені ілюзії" та деяких інших творів.

Втім, якщо за часів Бальзака ресторан був місцем проведення галасливих гулянок, то сьогодні це досить консервативний заклад, де подають мідії, устриці, равликів та фуагру.

Фото з ukalicha.cz, auerbachs-keller-leipzig.de, cafeiruna.com, tatler.com, aurocherdecancale.fr

За матеріалами www.km.ru