По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Маловідомі місця Західної України

15 травня 2013  АвтоТревел

Окрім багатьох відомих та розкручених серед туристів місць, на території України можна відшукати десятки куточків, які, попри те, що залишаються маловідомими, за красою, таємничістю та туристичним потенціалом зовсім не поступаються більш популярним пам'яткам. АutoTravel.ua пропонує всім, хто охочий до вивчення нових горизонтів, ознайомитися з цікавими і, поки що, небагатолюдними куточками Львівської, Закарпатської, Рівненської, Івано-Франківської та Хмельницької областей.

Львівська область

Розгірче

Фото: Seleonov / Wikipedia

На південно-східній околиці села Розгірче Стрийського району знаходиться скельно-печерний монастир, перші згадки про який відносяться до другої половини XV ст. Ці скелі також використовувалися язичниками, про що свідчать сліди, залишені на камені.

Комплекс складається з кількох печер, які знаходяться на різних рівнях. Відвідини монастиря в Розгірче можна поєднати з рафтингом на річці Стрий. 

Поповичі

Фото: dvankevich

У ХІХ ст. відповідно до концепції безпеки Австро-Угорської держави Перемишль було обрано стратегічним пунктом, тому навколо міста, на пагорбах, що його оточують, був побудований 45-кілометровий пояс оборонних укріплень. Це була одна з найбільших фортець Європи, яка складалася з 57 фортів, 6 з яких зараз знаходяться на прикордонній території України і доступні для огляду туристів.

На північно-західній околиці села Поповичі Мостиського району знаходиться комплекс з кількох фортів, з'эднаних ровами та пыдземними переходами. З 2009 року біля фортифікаційних споруд проводять фестиваль мистецтв Fort.Missia.

Урочище "Прийма"

Фото: podoroziaib.org.ua

За 2 км від Миколаєва посеред лісу знаходиться унікальне урочище "Прийма". У цьому місці було знайдено найдавніше поселення неандертальця материкової України типу "мисливський табір", який знаходився тут близько 46 тисяч років тому. Печера, де було виявлено важливу знахідку, захоплює своєю незайманістю, таємничістю та фантастичним зовнішнім виглядом.

Закарпатська область

Лумшори

Фото: www.chan.com.ua

У цьому селі Перечинського району в XVII ст. знаходився курорт “Лумшори”. У ті часи складав сильну конкуренцію Маріїнським лазням та Карловим Варам. У наші дні господарі сільських осель запрошують туристів, незалежно від пори року, "поваритися" просто неба на повільному вогні у чані. За кілька кроків від подвір'я - прохолодний гірський потік. Така процедура є корисною при захворюваннях серцево-судинної та нервової систем, опорно-рухового апарату, проблемах зі шкірою тощо. 

Колочава

Фото: PhotoDocumentalist / Wikimedia.org

У селі Колочава Міжгірського району знаходиться десять музеїв та двадцять пам'ятників і оточене воно неперевершеною природною красою. У скансені “Старе Село” можна ознайомитися 300-річною історією побуту місцевих жителів, почути верховинський діалект, оглянути пам’ятки культури різних часів та різних верств населення, дізнатися історію місцевої залізниці у музеї "Колочавська вузькоколійка" та відчути себе колочавським бокорашем (так називали тих, хто сплавляв ліс гірськими річками), дізнатися про "карпатського Робін Гуда” Миколу Шугая тощо.

Рівненська область

Тунель кохання

Фото: grynjuk.livejournal.com

Неподалік від смт. Клевань, за 20 км від Рівного, на відрізку залізничної колії між населеними пунктами Клевань та Оржів, знаходиться мальовниче місце, яке отримало назву "Тунель кохання". 

Тунель утворили зарості дерев, кущів, які сплелися між собою у точну арочної форму. Побачивши це вражаюче зелене диво вперше, важко повірити, що створила його сама природа, а не якийсь ландшафтний дизайнер.

Вважається, що якщо закохана пара загадає одне бажання на двох і поцілується у тунелі під час того, як там буде проходити потяг, то бажання обов'язково здійсниться. 

Тараканівський форт

Фото: Alexey Rybakov

Неподалік від Дубно знаходиться перлина фортифікаційного мистецтва -  Тараканівський форт, котрий був збудований для укріплення західних кордонів Російської імперії у ХІХ ст. і був цілком самостійною військовою одиницею. Займаючи площу понад 4 га та маючи 7 підземних рівнів, він уміщав на своїй території хлібопекарню, пральню, церкву, морг, телефонний зв'язок і 3 колодязі з водою та інші споруди, необхідні для життя гарнізону.

У наш час Тараканівський форт зустрічає відвідувачів складною системою підземних ходів, тунелів, приміщень, ДОТів, сходів. До форту можна потрапити через входи у чотирьох ровах, які оточують будівлю (довжина ровів – 230 м, висота – 6 м).

Івано-Франківська область

Писаний Камінь

Фото: UAfacts.com

Писаний Камінь - унікальний витвір природи, розташований за 5 км від Буковецького перевалу у Верховинському районі Івано-Франківської області. Колись давно тут знаходилося язичницьке святилище, де горів священний вогонь. Свого часу тут часто бували Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський.

Назву Камінь отримав завдяки петрогліфам, найдавніший з яких відноситься до епохи Київської Русі. Власне, на ньому можна побачити знаки, символи, які й сьогодні використовуються у гуцульських орнаментах. Про те, як дістатися до Писаного Каменя, детально описано тут.

Манявський водоспад

Фото: Samuel Kruk

Неподалік від села Манява Богородичанського району знаходиться найвищий на Прикарпатті та один з найбільших та наймальовничіших водоспадів в Україні - Манявський водоспад. Його висота - 14 метрів, а висота стін кам'яного каньйону, який його оточує, сягає 20 метрів. У самій Маняві можна оглянути Манявський скит - монастир XVII століття, у котрий, за легендою, свого часу часто навідувався ватажок карпатських опришків Олекса Довбуш.

Відстань від монастиря до водоспаду складає близько 8 км, дорогу складно назвати гарною та доступною для якогось транспорту, окрім позашляховиків. Крім того, навесні річка Манявка може перетинати дорогу бурхливим потоком, котрий унеможливлює переправу без спеціального спорядження та відповідних навиків.

Хмельницька область

Бакота

Фото: kolobok.in

Неподалік від Кам'янця-Подільського знаходиться мальовниче і відоме з давніх часів "місце сили" - висока скеля над водами Дністра. Раніше вона височіла над глибоким каньйоном річки, на дні якого тулилося багато сіл, а тепер стримить над широким водним плесом Дністровського водосховища.

Перша згадка про місто Бакота датується 1240 р. Це був період нашестя монголо-татарської орди Батия на Південно-Західну Русь. Монголо-татари спалили місто і всі околиці, а люди та монахи  - за переказами - сховалися в лабіринті печер скельного монастиря, залишки якого збереглися до наших днів.

Доїхати до монастиря можна дорогою, яка веде з Кам'янця-Подільського до Старої Ушиці. Біля села Грушка Староушицького району потрібно повернути праворуч, на Каштанівку, і далі вниз, по грунтовій дорозі, аж до майданчика на скелі, звідки відкривається приголомшливий краєвид на водосховище і його береги.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: замок, туризм, фото
Коментарі [3]
Коментар:
Захисний код:
НШ _ 18.05.2013 15:05
Очевидно, Лумшори, а не Лушмори;)
AR _ 17.05.2013 08:13
7 підземних рівнів в Тараканівському форті – фантазія, але сама споруда дійсно цікава і видовищна.
RB _ 16.05.2013 17:34
поправте джерело фото гроту Прийма
має бути http://podoroziaib.org.ua/
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook