По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Місця для прогулянок у Кам'янці-Подільському

17 жовтня 2013  АвтоТревел

Кам'янець-Подільський посідає третє місце в Україні за історико-архітектурними пам'ятками, поступаючись у цьому лише Києву та Львову. Якщо додати до цього дивовижне розташування старого міста, оточеного каньйоном, велику кількість парків та скверів та неповторну атмосферу, то місто на Поділлі можна вважати одним з кращих міст для прогулянок в Україні. Де і чому гуляти в Кам'янці, розповідає AutoTravel.ua.

Стара Фортеця та її околиці

Кам'янець-Подільска фортеця. Фото Андрія Овчарука

Кам'янець-Подільська фортеця, яка, за одними даними, датується 14 століттям, а за іншими - 2-3 століттями нашої ери, знаходиться у західній частині старого міста, обмежена зі сходу старовинним Турецьким мостом, а з заходу - районом Підзамче, з півночі - Польськими Фільварками, а з півдня - Карвасарами. Усі, хто відвідував місто, вже не раз побували на території фортеці, але в її околицях є чимало цікавих місць для охочих до прогулянок мандрівників. Зокрема - Новий Замок або, як його називають місцеві жителі - "Вали", котрий знаходяться позаду фортеці і дає можливість не лише побачити чарівну панораму старого міста, але й слугує кращим місцем для зустрічі світанку.

Хрестовоздвиженська церква. Фото: Skaerman  / wikipedia.org

Від "валів" можна податися стежиною на захід і піднятися на поле, де знімалися кадри атаки польської кінноти у фільмі "Тарас Бульба". Зараз там стоїть великий хрест, а неподалік від нього - дивний монумент, віддалік схожий на НЛО, що здійснило невдале приземлення. З цього місця можна побачити Фортецю з такого ракурсу, який бачили не надто багато туристів. У підніжжі кам'яної стіни, на якій знаходиться хрест, стоїть дерев'яна Хрестовоздвиженська церква. Дитячий майданчик біля церкви є одним з найбільш атмосферних та затишних місцин у місті. Від церкви через підвісний місток та пішохідний міст, або повз колишню електростанцію та кам'яні стіни Турецького мосту, можна повернутися на більш торовані туристами стежки - вулички старого міста. 

Вулички старого міста

Храм Пресвятої Трійці на Троїцькій площі. Фото Андрія Овчарука

Найцікавіше блукати кам'янецькими вуличками у темряві, в жовтому світлі ліхтарів. Більшість туристів у цей час вже відпочивають, а місцеві жителі вкрай рідко користуються чарівною атмосферою міста для прогулянок. Починати власну мандрівку можна з площі Троїцької, одразу на вході в старе місто, вона починається на західному боці Новопланівського мосту.

Фото Андрія Овчарука

Тут варто повернути ліворуч і, якщо є бажання до гострих відчутів, завітати (доки є ще така можливість) у стару напівзруйновану будівлю універмагу - її стіни у багатьох місцях розписані учасниками фестивалю Respublica та іншими поціновувачами стріт-арту. Далі по вулиці Зарванській можна вийти до міської Ратуші - серця старого міста - тут знаходяться готелі, кафе, ресторани і, навіть, піцерія. Якщо ж триматися першопочаткового керунку, то Зарванська вуличка виведе на одну з найбільш романтичних та затишних вуличок міста - П'ятницьку.

Вулиця П'ятницька. Фото Андрія Овчарука

Атмосферну крапку у мандрівці можна поставити, пройшовши по П'ятницькій до Вірменської площі і далі, на вуличку Вірменську - тут знаходиться найстаріша церква міста - Миколаївська, а також залишки Вірменського костелу. 

Кам'яні укріплення та стіни

Фото Андрія Овчарука

Кам'янець-Подільський унікальний тим, що завдяки величезній кількості кам'яних укріплень дозволяє здійснити прогулянку не лише повз стіни та башти, але й, почасти, по самим стінам. Щоправда, слід зауважити, що під час такої прогулянки варто бути гранично обережним і братися до неї лише за цілковитої впевненості у силах та можливостях всіх її учасників. Найцікавіші місця для таких екстремальних прогулянок знаходяться поруч з Польською та Руською брамами, Турецьким та Вірменським бастіонами, Казармами Яна де Вітте та на стінах у південно-західній частині старого міста.

Каньйон річки Смотрич

Вхід у Порохові склади. Фото Андрія Овчарука

Старе місто Кам'янця-Подільського оточене каньйоном, на дні якого тече річка Смотрич. Каньйон утворився близько 2 мільйонів років тому, місцями його стіни сягають 40 метрів заввишки. Спуститися у нього, щоб здійснити прогулянку вздовж річки, місцями де раніше жили люди, а тепер все, крім стежок, заросло чагарниками, можна кам'яними сходами. Одна пара таких сходів знаходиться поруч з Новопланівським мостом - праворуч від нього, та на протилежному боці каньйону. З одного боку від сходів у прірву падає водоспад, над яким височіє скульптура оленя, а з іншого боку знаходяться рямовисні стіни, по яких полюбляють лазити скелелази. Після спуску, на дні каньйону можна піти стежиною ліворуч і вийти по широкій дузі аж до Руської брами, якщо перейти підвісний місток і піти ліворуч, то можна потрапити в порослі травою та закинуті Порохові склади, зведені наприкінці 18 ст.

Одна з башт Польської брами тепер знаходиться на приватній території, вигляд зі сходів Фаренгольца. Фото Андрія Овчарука

Ще одні сходи - названі Сходами Фаренгольца - знаходяться у північній частині старого міста, поруч з Кафедральним костелом святих апостолів Петра і Павла (тим, над котрим височіє мінарет). Нижня частина цих сходів виходить до старовинної Польської брами. Якщо від Польської брами піти вздовж каньйону на захід, то можна побачити Башту-на-Броді, яка приліпилася до стіни каньйону, а потім вийти до Турецького мосту і побачити ще один незвичний ракурс Фортеці. 

Нове місто і пошуки стріт-арту

Вулиця Червоноармійська. Фото Андрія Овчарука

У новому місті краще всього гуляти в центральній частині, де багато парків та скверів, по затишних вуличках біля корпусів Національного педагогічного університету ім Огієнка, червоно-біла будівля якого також заслуговує на увагу; можна також пройтися по вулиці Соборній, котра виходить до центрального ринку, або, зрештою, влаштувати собі справжнісінький квест - полювання на стріт-арт, адже останнім часом гарних малюнків на стінах у Кам'янці-Подільському стало дуже багато.

Дім з каріатидами. Фото Андрія Овчарука

Окрім стріт-арту, тут можна надибати і вигадливу скульптурну оздобу будинків, як, наприклад, каріатид на будинку поруч з вулицею Шевченка. Точну адресу не розголошуємо, раптом комусь захочеться відшукати цю будівлю самостійно.

Парки нового міста

Фото Андрія Овчарука

Якщо зупинитися на мості, що веде в старе місто, то по обидва боки від нього, по верху каньйону можна побачити велетенський (як на місто) лісопарковий масив. На північ від вулиці Князів Коріатовичів знаходиться більш окультурена, "цивільна" частина цієї зеленої зони - тут є і озерце з лебедями, і вдосталь лавочок, фонтани, доріжки, альпін-парк на деревах - для охочих спробувати свої можливості. Закінчується парк поблизу від Міського будинку культури, котрий знаходиться на розі вулиць Шевченка та Пушкінської. Є у цьому парку і декілька місць, здатних полоскотати нерви, проте, якщо повної упевненості в своїх силах немає, на край каньйону ліпше не спускатися - помилуйтеся виглядом на старе місто оддалік.

Південніше від Новопланівського мосту знаходиться довгий і більш дикий парк - тут цивілізація закінчується одразу за парком розваг з каруселями і оглядовим колесом - далі, аж до повороту каньйону в районі Руських Фільварків, починаються справжні хащі, але восени гуляти тут дуже навіть романтично. Особливо якщо вдасться натрапити на старовинні зруйновані сходи в каньйон, котрі в цю пору вщерть вкриті різнобарвним листям.

Фото Андрія Овчарука

Дійшовши до південного кінця парку, можна подивитися на вірменську частину старого міста з оглядового майданчика або, навіть, спуститися по сходях і вийти до Руської брами чи чарівної вулиці Вірменської.

Наведений список місць і маршрутів далеко не повний, пропонуємо нашим читачам розповідати про свої улюблені місця для прогулянок у коментарях та соцмережах.


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: туризм, фото




Коментарі [2]
Коментар:
Захисний код:
Lito _ 18.10.2013 12:54
to Алекс:

мова йде не про саму Польську браму, а про одну з башт, яка колись входила до оборонного комплексу Польської Брами
Алекс _ 18.10.2013 11:00
Красивый старый город, к сожалению не показан во всей красе.
Удивили с Польской брамой на частной территории, как такое можно допустить. Было бы смешно если бы не так печально.
А город стоит приехать посмотреть конечно.

Бывший Каменчанин.
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook