На травневі у гори: 4 варіанти для походу

Похід Кримськими горами на травневі свята був справжньою традицією для багатьох українських поціновувачів піших мандрівок по горах. Окупація півострова змушує вітчизняних туристів шукати альтернативні варіанти активного відпочинку. INSIDER розповідає про чотири цікавих напрямки для поціновувачів трекінгу в горах.

Карпати, Україна

Найбільш відповідною альтернативою Криму, звісно ж, можуть стати Карпати. Одноденні сходження на Говерлу - найвищу точку українських Карпат (2061 м над рівнем моря) і на четверту за висотою гору Петрос (2020 м) - вже багато років залишаються головним "викликом" для треккерів-початківців.

Фото: ukr.marshrut-club.com

Більш досвідчені туристи обирають довші і складніші маршрути, наприклад, верхівками найвищого в Україні хребта - Чорногори. При бажанні, на цьому маршруті можна піднятися на Говерлу і ще на п'ять двотисячників. Довжина маршруту - 35 км.

Цікавим є також маршрут у серце хребта Чорногора. Він веде до центральної, найбільш високої частині хребта, де зосереджено більше половини його найвищих вершин.

Переночувати тут можна тільки на озері Бребенескул. На вершині гори Бребенескул знаходиться найвисокогірніше в Україні джерело води. Протяжність цього маршруту - 28 км.

Фото: ukr.marshrut-club.com

Ще один мальовничий маршрут "прокладений" до оповитого легендами та розповідями високогірного озера Несамовитого. Маршрут пролягає долинами мальовничої полонини Ґаджин. Довжина маршруту - 20 км.

Досить довгий (82 км), але дуже цікавий маршрут - по Чивчинському високогір'ю.

Перша частина цього маршруту проходить по вододілу Чивчинського хребта вздовж українсько-румунського кордону по висотах 1400 -1700 м, друга - долиною Чорного Черемоша.

Фото: planb.ua

Сванеті, Грузія

Найбільш популярні треккинги без спеціальної підготовки у Грузії - на території Сванетії. Її називають краєм Тисячі Веж, адже древні оборонні споруди IX-XII століть тут можна побачити майже всюди. Кажуть, що саме сюди за золотим руном їхали герої давньогрецьких міфів - аргонавти на чолі з Ясоном.

Фото: planb.ua

Традиційний маршрут по Сванеті передбачає відвідання столиці краю Местії, старовинного та найбільш високогірного селища в Європі - Ушгулі, а також захопливий трекінг південними схилами знаменитої Безенгійської стіни.

Більш сміливі і підготовлені мандрівники або альпіністи можуть спробувати піднятися на вершини Корульді (3400 м), Лайла (4009 м) і Тетнульд (4869 м). Середня протяжність маршрутів по Сванетії - 50-70 км. Походи потрібно розраховувати на 10 днів і більше.

Фото: planb.ua

Лікійська стежка, Туреччина

Найпопулярнішим місцем для трекінгу в Туреччині є Лікійська стежка. Вона простяглася на 509 км і для повного її проходження необхідно близько місяця. Тому у більшості випадків мандрівники вибирають тільки шматочок з усього маршруту.

Фото: tracking.org.ua

Українським треккерам Лікійська стежка буде цікава, по-перше, тим, що на цій території - м'який середземноморський клімат. По-друге, більшість частин стежки знаходяться на території національних парків, які зберегли первозданну красу і колорит. І, по-третє, це унікальна можливість доторкнутися до давньої історії Лікийської цивілізації.

Лікійська стежка також тішить колоритом справжньої турецької глибинки, котра ще не просякнута туристичним бізнесом. Місцеве населення тут дуже доброзичливе та чуйне.

Для підкорення маршруту особлива ​​фізична підготовка не потрібна. Максимальна точка підйому - гора Тахталі, висота якої становить 2366 м.

Фото: tracking.org.ua

Дурмітор, Чорногорія

Одним з кращих регіонів в Європі для трекінгу вважається чорногорський Дурмітор. Цей скельний масив, розташований над рівнем моря, що складається з білого доломіту, за сумісництвом - центр гірського туризму в Чорногорії. У народі Дурмітор називають "небесною сохою, що борознить землю"

Фото: skitalets.livejournal.com

Своєю популярністю масив зобов'язаний тому, що тут можна знайти розмічені маршрути на будь-який смак. Крім того. тут не надто багато людей, і найголовніше - дуже гарно. 
Найвища вершина скельного масиву - гора Боботов Кук (2522 м). 

Центр дурміторского туризму - місто Жабляк, яке знаходиться на висоті 1400 м. Жабляк розташований поруч з Чорним озером, глибина якого ягає 50 метрів. Від цього озера починаються практично всі треки в Дурміторі.

За матеріалами theinsider.com.ua