Найцікавіші події світу в лютому 2014 року

Доки в Україні триває протистояння між владою та громадськістю, світ продовжує жити своїм життям: китайці готуються до зустрічі Нового року, в Північній Америці чекають на появу бабака, а у Берліні пройде традиційний кінофестиваль. AutoTravel.ua розповідає про найцікавіші свята та фестивалі лютого 2014 року.

Хорватський карнавал

До 5 березня

Фото: MiljenkoR / Wikimedia Commons

Днями у хорватській Рієці розпочався грандіозний карнавал, який триватиме до 5 березня. За традицією, мер Рієки передає ключі від міста майстру карнавальних церемоній, після чого і починається забава: шоу дзвонарів, пародійні перегони "Париж-Бакар", вибір королеви карнавалу, змагання з катання на сноуборді. Закінчується карнавал спаленням опудала, що покликано забезпечити родючий рік.

Китайський Новий рік

З 31 січня до 1 лютого

Фото: ncburton / Flickr.com

Його святкують всюди у світі, де живуть китайці, а також, часто, де їх майже немає або й ніколи не було. Проте одне з найяскравіших святкувань проходить у Гонконзі. Під час свята хмарочоси мегаполісу змагаються один з одним прикрашеними фасадами, а новорічний карнавал не поступається славнозвісному карнавалу Ріо-де-Жанейро. Ввечері другого дня свята над бухтою Вікторії спалахують дивовижні феєрверки і подейкують, що найкраще спостерігати за ними з яхти або джонки, орендованої заздалегідь.

День Бабака

2 лютого

Фото: pennstatelive / Flickr.com

Кумедне свято, поширене в Канаді та Сполучених Штатах Америки. Існує повірэя, що ці кумедні гризуни можуть передбачити, коли розпочнеться весна. Якщо бабак вилазить з нори (це буває найчастіше в хмарну погоду), то холоди невдовзі минуть, якщо ж день сонячний, то бабак вилазить і, злякавшись власної тіні, ховається назад в нору, то до тепла ще далеко.

Спостереження за бабаками у багатьох містах перетворюється на шоу. Деякі бабаки, завдяки своїм прогнозам, стали знаменитостями. Найвідомішим американським бабаком є Панкссатонейський Філ - саме він знався у фільмі "День бабака" з Томом Хенксом, а також приходив на шоу до Опри Вінфрі.

Берлінський кінофестиваль, Німеччина

З 6 до 16 лютого

Фото: comzeradd / Flickr.com

"Берлінале" - один з найбільш авторитетних кінофестивалів Європи, проводиться в столиці німеччини з 1951 року. На відміну від інших європейських фестивалів, журі "Берлінале" звертає увагу на роботи режисерів з усіх куточків світу. У програмі фестивалю - понад 350 кінопоказів, а головний приз - "Золотий ведмідь", який є геральдичним символом Берліну.  

День Вайтанги, Нова Зеландія

6 лютого

Фото: babasteve / Flickr.com

Свято, яке відзначають на рівні Дня Конституції , з'явилося після підписання у 1840 році між вождями маорі та британцями договору про протекторат. Його святкують щорічно по всій країні. У самому ж містечку Вайтанги, яке знаходиться на східному узбережжі Північного острова, відбувається урочиста церемонія, з традиційними танцями, піснями та гуляннями.