Маловідомі куточки України

Україна досі залишається не розвіданим туристичним напрямком не лише для іноземних туристів, а і для багатьох українців.

Зовсім небагато мешканців інших країн знають про якість інші українські міста, окрім Київа та Одеси. Львів та Крим в більшості випадків виявляються незнайомими словами для іноземних туристів. 

Мандрівник і блогер Орест Зуб розповідає про деякі маловідомі місця України.

Є багато колоритних невеличких містечок, де можна з приємністю провести день у пошуках краси і незвіданого. 

Кременець

Старовинне місто, з чудовими старовинними будівлями, руїнами замку на горі. Місто розташувалося на кордоні Галачини і Полісся у мальовничій горбистій місцевості . 

Як і майже кожне містечко Західної України, Кременець має що показати зацікавленим мандрівникам.

Палац у Приозерному

Досить багато колись розкішних палаців стоять забуті і чекають кращих часів. Одним щастить більше, іншим – ні. 

Непогано зберігся один із розкішних маєтків у селі Приозерному, що на Івано-Франківщині. Будівля занедбана і знаходиться в середині парку. Якщо їхатимете з Франківська до Львова, то неодмінно зверніть кілька кілометрів з траси сюди.

Свято-Вознесенський монастир

Монастирі традиційно існують на українських землях і багато з них досить успішно продовжують свою діяльність. 

Окрім усіх трьох лавр, а також низки добре відомих монастирських комплексів є і не зовсім незнані широкому загалу об'єкти. А є і повністю нові, які розбудовуються швидко розвиваються.

Таким є монастир біля Банчен та Молниці на Буковині

Замок у Червонограді

Колись на території України було більше 1000 замків та фортифікаційних споруд. Наразі, хоча б частково вціліли лише близько сотні з них. 

Серед маловідомих хочеться виділити вражаючі руїни замку у вже неіснуючому місті Червоногруд на Поділлі.

Джуринський водоспад

 Поряд із замком у Червоногруді знаходиться дуже мальовничий Джуринський каскадний водоспад. Це найповноводніший водоспад рівнинної частини України. Цікаво, що водоспад утворився після штучної зміни русла річки Джурин.

Фото rbrechko.livejournal.com

Совиний Яр

Мальовнича річкова заплава в Совиному Яру недалеко від Кам’янця-Подільського є одним з наймальовничіших місць нашої країни. Вона, як і Джуринський водоспад теж утворилася завдяки людській діяльності. Саме гідроелектростанція, яку збудували в радянські часи нижче по течії Дністра постала ГЕС, зумовила затоплення великих площ річкових берегів, утворюючи при цьому гарні лагуни.

Буцький каньой

Справжній каньойон у абсолютно рівнинній місцевості нашої країни. Не віриться, що це неймовірне місце біля села Буки (Черкаська область) знаходиться так близько від Києва. Доїхати сюди з столиці на авто можна за якихось три години.

Солене озеро в Саках, Крим

 Є в Україні і своє Мертве море. Показник проміле у ньому трішки нижчий, але вода все одно виштовхує тіло на поверхню. Багнюка з дна теж лікувальна. От тільки озеро в Саках не знаходиться на чотириста метрів нижче рівня моря.  

Маловідомі куточки України на мапі:

Переглянути Невідомі гарні місця України на карті більшого розміру

 

А які невідомі широкому загалу місця в Україні подобаються вам?