По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

10 справжніх чудес світу: версія Lonely Planet

19 березня 2014  АвтоТревел

Кожен, хто бачить якусь неймовірну споруду в екзотичній країні дивується - як таке можливо було побудувати? Табличка з описом споруди, зазвичай, просто перераховує якісь факти та дати з історії місця, але ж нам хочеться чогось більшого та справжнього. Lonely Planet розповідає про 10 справжніх чудес світу, створених людьми.

Тадж-Махал, Аґра, Індія

Фото: © Asitjain / Wikimedia CommonsCC-BY-SA-3.0

За легендою, монгольський шах Джахан, наказав відрубати руки будівельникам, щоб більше ніхто у світь не зумів побудувати щось прекрасніше. Архітектор мовзолею спроектував мінарети з невеликим нахилом назовні, щоб у разі землетрусу вони падали назовні і додатково не пошкодили купол.

Башта Халіфа, Дубай, ОАЕ

Фото: Leandro Neumann Ciuffo

Будівництво цієї неймовірної вежі посеред Аравійської пустелі коштувало 1,5 мільярдів долл. США. Бурдж-Халіфа має 828 м заввишки і є у 2,5 вищою за Ейфелеву вежу. Для того щоб протистояти вітрам та землетрусам, вежа складається з трьох частин, які підтримують центральне "ядро", що є своєрідним "якорем". Якщо вітер дме з одного боку, його приймають на себе дві частини, а третя їх підтримує.

Острів Рапа Нуї

Фото: Makemake at German Wikipedia

За однією з версій, ці велетенські загадкові статуї самі могли стати причиною зникнення тих, хто їх створив. Ймовірно, їх транспортували по колодах, що призвело до знищення лісів на острові, а відтак - втрати грунтів і врожаю, голод, війни і канібалізм.

Стоунхендж, Англія

Фото: simonwakefield

Кого тільки не називають серед будівничих таємничого Стоунхенджа - від друїдів, до позаземних прибульців. Але, перш за все, варто було б відповісти на питання - навіщо його побудували? Останні дані свідчать, що його звели для святкування зимового сонцестояння, а не літнього, як вважали раніше. За радіовуглецевим датуванням, ці камені не могли бути принесені льодовиковим періодом, отже (швидше за все), їх сплавили на плотах з заходу Уельсу.  Основи стоячих каменів були закопані в землю, а перемички, ймовірно, піднімали за допомогою дерев'яних конструкцій та важелів.

Ейфелева вежа, Париж, Франція

Фото: fotopedia.com

Побудована для Всесвітньої Виставки 1889 року. Пан Ейфель був першим, хто піднявся на верхівку вежі, подолавши 1710 сходинок. На висоті 324 м знаходиться антена, яку німці використовували для координації своїх військових сил у часи Другої світової. Кожні сім років вежу фарбують, на це витрачається близько 50 тонн фарби.

Велика китайська стіна, КНР

Фото: Namiac / Creative Commons

Спершу Стіна була побудована з каміння та бруду, доки в 16 столітті її не перебудували у грізного кам'яного дракона, залишки якого ми можемо бачити дотепер. На будівництві були задіяні мільйони людей - армія, та насильно мобілізовані селяни. За старовинними звітами, кожна 3-кілометрова секція зводиламся силами 3000 будівників у продовж 600 днів.

Анґкор Ват, Камбоджа

Фото: Gisling / Wikimedia Commons

Щоб побудувати цю Імперію Храмів - мільйонне місто, знадобилося 300 000 працівників, 35 років та 6000 слонів. Деякі храми будувалися упродовж століть. Анґкор Ват є найбільшим релігійним комплексом у світі. Рів навколо міста є настільки широким, що його видно з космосу. Кожна із понад 3000 спокусливих німф (аpsaras), вирізаних на стінах храму, є унікальною і має одну з 37 різних зачісок. 

Мачу-Пікчу, Перу

Фото: Pedro Szekely

Причеплене на високому хребті Анд старовинне місто інків Мачу-Пікчу було жвавим та залюдненим упродовж щонайменше 100 років, але згодом загубилося від цивілізації на віки. Інки не знали колеса, тож каміння для будівництва міста підіймалося і пересувалося вручну. Старовинні будівниці мали геніальне бачення протидії землетрусам: одвірки складалися з Г-подібних блоків, двері та вікна мали нахил всередину та і усі блоки крыпилися без розчину, тож у випадку руйнувань споруди могли легко відновлюватися або навыть переноситися в інше місце.

Хазне, Петра, Йорданія

Фото: Wikimedia Commons

Увічнений фільмами про Індіану Джонса, 2000-річний Хазне був перлиною старовинної Петри. Цікаво, що дивні отвори, які збігають вгору уздовж обох боків фасаду, не є частиною комплексу, швидше за все, вони були створені у пізніші часи вандалами.

Велика піраміда в Гізі, Єгипет

Фото: Wikimedia Commons

Велетенська Велика піраміда - єдине з старовинних Семи Чудес Світу, яка дожила до наших днів, була найвищою спорудою планети аж до будівництва Ейфелевої вежі у 1989 році. У ній знаходилося всього 3 поховальні камери, але в будівництві споруди було задіяно понад 30 000 людей. Аналіз археологічних знахідок вказує на те,  що ці люди були кваліфікованими робітниками, а не рабами.

За матеріалами Lonely Planet


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: туризм, фото


500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Коментарі [ 500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
]
Коментар:
Захисний код:
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook
500 Internal Server Error

500 Internal Server Error


nginx