По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Сучасні міста-привиди

6 серпня 2012

Місто як символ сили і влади його очільників має бути незламним. І це не лише ідеал часів античності, а й досі актуальне переконання, про що свідчить фото з Ордоса в Китаї. Навіть Дубай, Нью-Йорк чи Венеція можуть одного дня зникнути з лиця землі. Утім, і нині вже існують міста-привиди. Уявну подорож ними можна здійснити, відвідавши тематичну виставку у Берліні. 

Впорядкована порожнеча

Китайський Ордос є втіленням надсучасного міста-привиду. Все у ньому нове, чисте та впорядковане. Бракує лише людей. Місто було зведене наново на місці поселення Іх-Джу 2001 року. Всі помешкання, розраховані на 300 тисяч осіб, нібито було продано. Однак насправді в Ордосі мешкають менше 5 000 осіб.

Перше мегамісто

Ангкор у Камбоджі є зовсім іншим видом міста-привиду. Відоме завдяки найбільшій у світі релігійній споруді, храмовому комплексу Ангкор-Ват, місто було справжнім метрополісом у період з IX по XV століття. Близько 750 тисяч людей жили в часи Кхмерської імперії на території, що приблизно дорівнює сучасному Берліну. До свого падіння Ангкор був найбільшим містом доіндустріального світу.

Моторошна сцена

На своїх знімках з Хасіми в Японії дует фотомитців Ніни Фішер та Мароана ель-Сані зафіксував тотальну руйнацію. До того, що місто стало закинутим буквально за одну ніч 1975 року, призвела не війна. Закинуте місто-привид, зруйноване вітром та дощами, стало улюбленим тлом для японських манґа та фільмів.

Маленький острів, що знаходиться за 15 кілометрів від міста Наґасакі, був двигуном японської промисловості. Хасіма був практично суцільною шахтою, і на острові жили лише шахтарі та їхні сім’ї. У 1950-х роках густота населення острова була найвищою у світі – 1391 людина на гектар. Коли шахти закрили, острів став безлюдним.

Мілина у морі

На цьому фото - Нафтові Камені (Нефть-Дашлари), що за 1100 кілометрів від Баку. У 1949 році Радянський Союз збудував тут першу в світі нафтову платформу, що не була з'єднана з суходолом. У результаті виникло маленьке містечко посеред Каспійського моря. Однак люди поступово залишають його, вичерпавши нафтове джерело. Якщо усі поїдуть, не демонтувавши бурові вежі, не виключена екологічна катастрофа.

Військовий конфлікт

Мешканці Вароші залишили місто не за власним бажанням. 1974 року вони змушені були тікати від турецької армії. Місто знаходиться на Кіпрі, на кордоні між турецькою та грецькою частинами острова. Ціле місто стало забороненою зоною.

Наприкінці 1960-х років Вароша була популярним туристичним напрямком. Близько 30 тисяч людей, в основному греки, мешкали у місті, відомому своїми пляжами. Коли кіпрський конфлікт загострився, мешканці поспіхом залишили свої будинки, навіть не прибравши зі столу та сподіваючись, що невдовзі зможуть повернутись.

Сучасні Помпеї

Цей будинок, що знаходиться в Прип’яті поблизу ЧАЕС, теж поспішно залишили... Після серії вибухів на атомній електростанції 26 квітня 1986 року земля Прип’яті стала радіактивно зараженою, а місто - непридатним для життя.

Людям, у тому числі 49 тисячам мешканців Прип’яті, було заборонено перебувати в радіусі 30 кілометрів від Чорнобиля. "Атомград", як називали це місто, був одним із найзаможніших в Україні. Упродовж десятиліть нікому не дозволялось в’їжджати до нього. Нині деякі люди почали повертатись, але місто лишається майже повністю вимерлим.

Уявляючи майбутнє

Коли загроза пов’язана з ядерною катастрофою, війною чи зміною клімату, невідомо, як і коли загинуть наші міста. Бельгійський митець Йонас Де Ро передбачив цей сценарій: на його картині найвищий будинок у світі, Бурдж-Халіфа у Дубаї, знаходиться посеред тропічного лісу. 

Побачити "сучасні міста-привиди" можна до 16 серпня на одноіменній виставці в Музеї архітектури Берлінського технічного університету.

За метеріалами dw.de


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook