ТОП-10 кращих міст світу

Авторитетна аналітична компанія Economist Intelligence Unit опублікувала рейтинг кращих міст світу для проживання за 2011 рік. До рейтингу потрапили два російські міста: Санкт-Петербург зайняв 68-е місце, а Москва - 70-е. Українські міста, на жаль, в рейтинг не потрапили.

Якість життя в 140 містах різних країн експерти компанії оцінювали по 30 параметрам, серед яких безпека, охорона здоров'я, соціальна стабільність, освіта, розвиненість інфраструктури, доступність товарів і послуг, стан навколишнього середовища і різноманітність культурного життя.

Почнемо з останнього, 10-го місця. Отже...

10 місце. Окленд, Нова Зеландія, 95.7 балів

На 10-му місці знаходиться місто Окленд. Це найбільше місто Нової Зеландії з населенням близько 1.3 мільйона осіб, що складає чверть всього населення країни.

Сьогодні Окленд є економічним і культурним центром Нової Зеландії. На історичні пам'ятки місто не багате, але от своєю мальовничою красою Окленд вражає багато сердець тих, хто сюди приїжджає вперше.

Одна з визначних пам'яток - висотна вежа Скай тауер (Sky Tower) висотою 328 метрів - найвища будова Південної півкулі.

Окленд оточений трьома морськими бухтами, в межах цього міста знаходиться 48 вимерлих вулканів.

 

9 місце. Аделаїда, Австралія, 95.9 балів

9-е місце належить столиці і найбільшому місту штату Південна Австралія, п'ятому за величиною місту країни з населенням більше 1.1 мільйона осіб - місту Аделаїда.

Воно назване на честь королеви - дружини короля Великобританії і Ганновера Вільгельма IV, який сидів на троні з 1830 по 1837 роки. Місто розташоване на березі океану.

Центральна частина Аделаїди багатоповерхова, з декількома сучасними хмарочосами, а решта міста носить одно-двох поверховий характер. Ідеальна чистота, акуратність і бездоганна обробка будівель - візитна картка Аделаїди.

Сюди, в Аделаїду туристів приваблює третій за величиною в Австралії острів Кенгуру - заповідник дикої природи з колонією морських левів і прекрасним для риболовлі узбережжям.

Середній дохід на одного працюючого в Аделаїді не відрізняється від аналогічного показника по країні, проте, рівень життя і вартість нерухомості тут значно нижче, ніж в інших великих містах Австралії.

 

8 місце. Перт, Австралія, 95.9 балів

Перт - найбільше місто і столиця штату Західна Австралія з населенням близько 1 200 000 осіб, розташований на березі Індійського океану.

Місто вважається одним з головних економічних центрів Австралії. Тут видобувається золото, алмази і нікель. Саме тут знаходяться найбільші в світі відкриті родовища золота і нікелю в районі Калгурлі, а також найбільший в світі алмазоносний район Кімберлі, що є головним конкурентом південноафриканських і якутських алмазних родовищ.

Перт називають "перлиною Австралії". Старовинні будівлі, зручна пішохідна зона в центрі Перта, прекрасні види на річку роблять Перт вельми привабливим для туристів.

Багатьох приваблює м'який і рівний середземноморський клімат Перта, чудові пляжі, ресторани, бари і нічні клуби.

 

7 місце. Сідней, Австралія, 96.1 бал

Найбільше місто Австралії на південно-східному узбережжі - Сідней. Він у два рази перевершує за площею інше гігантське місто - Нью-Йорк, і головна проблема для всіх мандрівників - як встигнути подивитися якомога більше.

Кількість парків та зелених оаз робить Сідней несхожим на інші головні міста планети: поруч з хмарочосами в Сіті - 34 гектари території Королівського ботанічного саду.

Влітку все життя в Сіднеї переміщується з Сіті на пляжі: тут більше 20 міських пляжів і дюжина гаваней. Найвідоміший пляж Бондай (Bondi) - улюблене місце серфінгістів в Сіднеї.

Увечері Сідней неймовірно гарний: на набережній вогні хмарочосів пронизують воду гавані. Одна з найбільш впізнаваних будівель Сіднея - будівля Сіднейської Опери.

 

6 місце. Гельсінкі, Фінляндія, 96.2 бала

Хельсінкі - столиця і найбільше місто Фінляндії з населенням 578 тис. осіб. Вулиці міста огинають затоки, мости сполучають острови, а пороми здійснюють зв'язок з віддаленими островами. Гельсінкі просякнутий запахом моря, а в портах стоїть постійний шум кораблів.

Хельсінкі є центром бізнесу, освіти, культури і науки у Фінляндії. У Великому Хельсінкі розташовано 8 університетів і 6 технологічних парків. Одна з визначних пам'яток Хельсінкі - Кафедральний собор.

 

5 місце. Калгарі, Канада, 96.6 бала

Калгарі - найбільше місто в провінції Альберта в Канаді, в області передгір'їв і прерій, приблизно в 80 км на схід від вододілу Канадських Скелястих гір.

Місто є одним із найбільш сонячних в Канаді - сонце в середньому світить там 2400 годин на рік. Калгарі розташований в перехідній зоні між передгір'ями Канадських Скелястих гір і канадських прерій, тому його рельєф досить горбистий. Висота центру Калгарі над рівнем моря становить приблизно 1048 м.

Життя в Калгарі, так чи інакше, крутиться навколо нафтовидобутку. Її родовища виявили на початку 20-го століття. Незважаючи на це, це місто вважається багатьма організаціями одним з найчистіших у світі.

 

4 місце. Торонто, Канада, 97.2 бала

Торонто - найбільше місто Канади і адміністративний центр провінції Онтаріо. Нинішню назву місто отримало в 1834 році. Торонто - найбільш багатонаціональне місто Канади, близько 49% його жителів є іммігрантами.

У Торонто також знаходиться і найдовша вулиця світу - Янг-стріт, яка занесена в книгу рекордів Гіннеса і має протяжність 1896 км. Тут розташований найбільший зоопарк світу. Площа зоопарку складає 283 га.

Тут в умовах, наближених до середовища природного мешкання, містяться близько 5000 різноманітних тварин. Острови Торонто - відмінне місце для відпочинку і пікніків. Сюди люблять вибратися місцеві жителі і туристи.

Головною визначною пам'яткою околиць Торонто є Ніагарський водоспад. Він розташований між озерами Онтаріо і Ері на кордоні з США в 140 км від Торонто.

 

3 місце. Мельбурн, Австралія, 97.5 балів

Мельбурн - друге за величиною місто Австралії з населенням близько 3.8 млн. і столиця штату Вікторія. Місто вважається одним з основних комерційних, промислових і культурних центрів Австралії. Його також часто називають спортивною та культурною столицею країни.

Мельбурн по праву вважається самим мальовничим містом Австралії. Тут є і вишукана вікторіанська архітектура, і чудова природа.

Цінителям вікторіанської архітектури варто прогулятися по вулиці Суонстон. Вона є центральною вулицею міста

Тому, хто хоче побачити відразу весь Мельбурн, варто піднятися на оглядовий майданчик Вежі Ріалті. Це хмарочос, висота якого становить 253 метра.

 

2 місце. Відень, Австрія, 97.9 балів

Відень - столиця Австрії, розташований в східній частині країни. Населення Відня разом з передмістями становить близько 2,3 млн. Це одне з найчарівніших міст Європи, що розкинулося на берегах Дунаю.

Відень - це всесвітньо відомий центр музики, завдяки низці відомих музикантів, які проживали і творили в цьому місті: Моцарт, Бетховен, Гайдн, Шуберт. Тут є і розкішні палаци, і величні площі, мальовничі вулички і численні сквери.

Недалеко від столиці розташований віденський ліс - гірський масив в Австрії. Це чудова природна зона відпочинку - цілий лісовий район з власними містечками і готелями, курортами і термальними джерелами.

 

1 місце. Ванкувер, Канада, 98.0 балів

Отже, ми дісталися до 1-го місця. На думку аналітичної компанії Economist Intelligence Unit, кращим містом на Землі для проживання є Ванкувер. Ванкувер розташувався на західному узбережжі Канади, на березі мальовничої бухти, біля підніжжя тихоокеанської берегової гряди північноамериканських Кордильєр.

Це 3 за величиною місто Канади з населенням 2 433 000 осіб і найбільший населений пункт провінції Британська Колумбія. Ванкувер з висоти 500 метрів. Через численні річки міста прокладено 20 мостів, 3 з яких є розвідними.

Це одне з найкрасивіших океанських міст світу. Тут є і просторі пляжі, і пишні парки, і чудова архітектура будівель. Туристів з усього світу приваблюють комфортабельні готелі, безліч музеїв, магазинів, ресторанів і спортивних споруд.

Ванкувер має м'який клімат, будучи частиною унікальної екосистеми - помірного тропічного лісу, тому літо тут м'яке і не спекотне, а взимку рідко йде сніг.

 

Bigpicture.ru