По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

ТОП-10 найкрасивіших міст Німеччини

За сукупні півтора роки мого життя в Німеччині мені пощастило побачити десятки зо три найрізноманітніших міст та містечок в усіх кінцях цієї величної країни. І хоча це крапля в морі, якщо подумати про кількість населених пунктів, що є домівками для 80 мільйонів бюргерів, вже сьогодні я можу скласти невеличкий рейтинг чарівних німецьких міст, які гарантовано сподобаються і вам! Поїхали? ;)

10. Любек

Свого часу це воістину своєрідне північнонімецьке містечко було головним містом Ганзейського союзу, що зумовило його швидке збагачення та розвиток. Будучи портовим містом, протягом усієї своєї історії Любек впирав в себе культурні та наукові надбання інших народів, що відбилося на цього вигляді та характері місцевого населення.

Читай також
 

Історичний центр Любека рясніє спорудами з червоної цегли, що надає місту особливої атмосфери.

Так зване Старе місто належить до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО і може похвалитися незвичайною для Німеччини ратушею, яка до того ж є найстарішою діючою ратушею країни, величними Гольштинськими воротами,  примітною в архітектурному плані лікарнею Святого Духа та декількома церквами.

Цікавим є і розташування Старого міста, яке знаходиться на чималому острові, утвореному руслами річок Траве та Вакенітц. Варто також зазначити, що Любек вважається батьківщиною марципанів – одного з незамінних у Німеччині символів Різдва та Великодня.

9. Бремен

Іще одне портове місто, в першу чергу відоме нашому брату завдяки казці про бременських музик! Сьогоднішній Бремен – велике, але доволі затишне багатонаціональне місто, де на кожному кроці вбачається вдале поєднання минулого та сучасного.

Для того, щоб оглянути основні визначні місця міста, не потрібна карта, адже по Бремену прокладений туристичний маршрут 2000 латунними цвяшками, які ведуть спраглих до відкриттів туристів повз ряд найвизначніших культурно-історичних пам’яток міста.

Обов’язковим пунктом у вашій туристичній програмі мають бути відвідини кварталу Шнор з його вузенькими бруківчатими вуличками, що петляють поміж невисоких цегляних та фахверкових будинів. Неодмінно огляньте будинок під номером 4, що на Ботхерштрасе, відомий як будинок дзвонів. Щодня у певні години тут лунають чарівні мелодії 30 порцелянових дзвіночків! 

8. Дрезден


Переживши лихо Другої світової війни та не дуже райдужні роки НДР, сьогоднішній Дрезден зберіг в собі частину колишньої величі та статус однієї з культурних столиць Німеччини. Історичний центр міста розташований на лівому березі Ельби. Саме тут знаходяться основні визначні об’єкти міста, серед яких Дрезденський замок-резиденція, Японський палац, опера Земпера, палацовий комплекс Цвінґер, до якого входить Дрезденська картинна галерея, церкви Фрауенкірхе, Хофкірхе та Кройцкірхе, колишні королівські стайні із мозаїкою «Хода князів» та багато-багато іншого.

Попри невеликий центр, гуляння по місту може бути досить стомливим, тому тут свої послуги пропонують численні велорикші, водії яких є одночасно гідами. До Дрездена варто їхати на декілька днів, адже околиці міста також повні усілякими цікавинками: замок Моріцбург, фортеця Кенігштайн та неймовірно красивий природний заповідник «Саксонська Швейцарія». Список можна продовжити.

7. Пассау

Перше, але не останнє баварське місто в цьому рейтингу, Пассау відоме завдяки багатьом особливостям. Саме тут стікаються воєдино Ільц, Інн та Дунай, утворюючи так званий Трирічний кут. Славиться він і своїми архітектурними пам’ятками, серед яких варто виокремити собор Святого Стефана з другим за розміром церковним органом у світі, Верхній та Нижній замки, Стару та Нову резиденції, а також місцевий університет.

Це місто прекрасне у будь-яку пору року, але будьте обережні, гуляючи ввечері (особливо взимку!) його набережними, більшість з яких не мають жодним бортиків. Пассау може бути ідеальним місцем для зупинки по дорозі з Праги на Мюнхен або навпаки.

Окрім того, місто знаходиться одразу на кордоні з Австрією, що робить його свого роду брамою, коли ви в’їжджаєте до Німеччини зі Сходу або ж проїжджаєте його в австрійському напрямку.

6. Констанц

Атмосферу цього міста визначає насамперед краса навколишньої природи. Уявіть собі старе європейське містечко, що розкинулось на березі чистого озера у підніжжя Альп там, не народжується могутній Рейн. Як мінімум у власній уяві ви вже побували в Констанці.

Красу Боденського озера не передати словами – дивитися на його кришталево чисту воду можна годинами, особливо коли з туману вириваються засніжені верхівки гір. Знаменно, що Констанц утворює одне місто разом із швейцарським містечком Кройцлінген. Подекуди кордон проходить по дахах окремих будинків, мешканці яких можуть спати одразу в двох країнах! Саме завдяки своїй «швейцарській частині» Констанц не зазнав бомбардувань під час Другої світової війни, що посприяло збереженню старої частини міста.

Погулявши центром у теплий літній день та скуштувавши кулінарні витвори кройцлінгенської шоколадної фабрики, завітайте на острів квітів Майнау та прокатайтеся на поромі до сусіднього Меерсбурга.  Додам також, що Констанц гордо носить титул університетського міста, де бурхливо вирує студентське життя!  

5. Веймар

Всього в 25 км від Ерфурта знаходиться одна з культурних столиць Німеччини. Свого часу тут жили та творили Гете, Ліст, Бах, Шиллер, Ніцше та багато інших культурних і політичних діячів, що сильно відбилося на атмосфері міста. Сюди приїжджають за натхненням! Вузенькі вулички, яскраво пофарбовані старі будинки, фонтани, театри, музеї, церкви , а також декілька замків та палаців – у Веймара багато козирів у рукаві, щоб успішно відвойовувати туристів у інших привабливих міст. Крім того, Веймар можна впевнено назвати містом студентів. Більшість з них приїжджають сюди вчитися музиці або архітектурі, адже саме у Веймарі у 1919 році було засновано видачну архітектурну школу Баухаус. Тут же, у 8 км від міста, знаходиться колишній концтабір Бухенвальд, який лишається живим нагадуванням про жахіття нацистського режиму…

4. Вюрцбург

Чарівне франконське місто на барегах Майну, Вюрцбург зачаровує з першого погляду і манить до себе знову. Тут ви побачите прекрасні собори, шедевральну Резиденцію, внесену до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, зможете насолодитися панорамою міста зі стін величної фортеці Марієнбург або ж від церкви Марії, розташованій на сусідньому пагорбі.

Прогуляйтеся старим Майнським мостом, який дуже нагадує Карлів міст у Празі, та поласуйте смачним морозивом, сидячи спекотним літнім днем коло фонтану навпроти вюрцбурзької ратуші. І не забудьте зазирнути всередину цього таємничого будинку!

На першому поверсі на відвідувачів чекає невеличка експозиція, присвячена плачевному становищу міста наприкінці 40-х – початку 50-х років. Ви не повірите своїм очам, адже сьогодні місто виглядає ледь не ідеально! 

3. Ерфурт

Дозвольте столиці Тюрингії перенести вас в епоху Середньовіччя. Неперевершена Соборна площа, фортеця Петерсберг, найдовший міст-вулиця Європи, безліч старих, готичних церков  та одна з найстаріших синагог Німеччини та Європи - Ерфурт не залишить вас байдужими.

Саме тут по-справжньому розумієш, що таке традиційна Центральна Німеччина 14-18 ст.

Любителям гастрономічного туризму раджу завітати до цього міста як на батьківщину смачненної тюрингської смаженої сосиски – колоритному витвору кулінарного мистецтва країни всесвітньовідомих поетів, філософів, вчених та крутих авто.  

2. Марбург

Це невеличке студентське місто нагадує справжню казку! Якщо ви так само, як і я, обожнюєте дерев’яну архітектуру, зокрема традиційні німецькі фахверкові будинки, то Марбург – ідеальне місце для задоволення власних естетичних потреб!

Попри те, що основна частина міста дивує своєю сірістю, його історичний центр більше схожий на музей Німеччини 200-літньої давнини: кожний будинок може стати ілюстрацією до однієї з казок братів Гримм, які, до речі, вчилися у Марбурзькому університеті. Сьогодні цей найстаріший у Німеччині протестантський університет приваблює не тільки тисячі студентів, але й багатьох туристів, адже його старий корпус є справжнісіньким замком, що здіймається увись над цим казковим містом.  

1. Нюрнберг

Вже протягом багатьох сторіч Нюрнберг відіграє важливу роль у політичному, економічному та культурному житті Німеччині. Подейкують, що Нюрнберг є найбільш німецьким містом в державі, і на це є підстави. Вийшовши з головного вокзалу та перейшовши дорогу, ви опиняєтесь під кам’яними кріпосними стінами, якими обнесений історичний центр міста. Серед старих каркасних будинків на невисокому пагорбі височіє красень замок, який колись був однією з основних резиденцій голови Священної Римської імперії в Німеччині, а сьогодні є ключовою принадою міста. Саме тут зберігалися атрибути влади імператора: корона, священний спис з вмонтованим цвяхом з хреста Ісуса Христа, імператорський меч та держава.

У серці Нюрнберга, навпроти церкви Св. Лоренца, знаходиться найстаріший будинок міста – будинок Нассау 13 ст. Поряд з ним, понад річкою Пеґніц біля одного зі старих кам’яних мостів можна легко знайти кафе або ресторан та скуштувати славнозвісні нюрнберзькі сосиски, після чого раджу прогулятися до замку, а звідти до будинку Альбрехта Дюрера. Любителям історії неодмінно варто навідатись і до «Зали 600» будинку суду присяжних, де у 1946 році відбувся всесвітньовідомий Нюрнберзький процес.

За місце в топ-10 найкрасивіших міст Німеччини, беззаперечно, можуть посперечатися ще купа міст та містечок по всій Німеччині, серед яких Кобленц, Хайдельберг, Потсдам, Бонн, Бамберг, Баутцен, Мюнстер та багато інших. Таким був мій вибір. А яким би був ваш? ;) 

Станіслав Іващенко, спеціально для AutoTravel.ua


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: туризм, фото
Коментарі [2]
Коментар:
Захисний код:
faust _ 28.12.2012 11:25
Кльовезна підбірка!!! Але стільки чудових містечок сюди ще не помістилося:) Пассау у мене чомусь тепер стійка асоціація – ніч, Домський майдан... диня:)
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook