По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Топ10 міфічних і легендарних місць в світі

9 листопада 2011

Є на планеті місця, які оповиті серпанком таємничості, про які складені легенди і міфи.

Видавництво Lonely Planet опублікувало список десяти таких дивовижних місць, які приваблюють туристів не тільки красою величних пейзажів, але й мають історичну та культурну цінність.


Перший рядок у цьому списку посідає острів Занзібар, розташований на східному узбережжі Африки біля берегів Танзанії.

Середньовічне місто-держава, яка досягла свого розквіту в XII-XVI століттях, відоме насамперед тим, що саме звідси у великій кількості йшли арабські дхау і фелюги, навантажені рабами, золотом, слоновою кісткою і цінною деревиною в Аравію та інші країни.

"Арабський вплив і аромат солодких прянощів все ще присутні на острові", - відзначає журнал.

 

Гарній легенді про міфічне місто Ельдорадо (El Dorado), яка виникла в XVI столітті серед іспанських конкістадорів, присуджено друге місце.

Згідно з нею індіанські вожді (los caciques Muiscas) мали звичай вранці прикрашати себе золотою пудрою і потім купатися у водах озера Гуатавіта (Guatavita).

Саме ця легенда послужила причиною золотої лихоманки, що охопила іспанців і привела до того, що протягом десятків років в дику сельву йшли загони в пошуках золотого міста Ельдорадо.

Озеро Гуатавіта в Колумбії і понині користується великою популярністю серед туристів.

 

Долина царів у Єгипті - на третій позиції. На західному березі Нілу знаходиться територія поховання єгипетських фараонів.

До цих пір гробниці і поховання, мумії і прикрашені золотом саркофаги продовжують притягувати увагу дослідників і мандрівників з усього світу. Саме тут була відкрита гробниця Тутанхамона. Долина є одним з найвідоміших місць археологічних розкопок у світі.

 

Міф про давню столицю Арморики, або Бретані, місто Кер-Іс, побудоване в затоці Дуарнені (Douarnenez) королем Градлоном (Gradlon) для своєї дочки Дахут (Dahut), знаходиться на четвертому місці.Щоб побудувати місто на морі, була зведена гребля, в стіні якої існували тільки одні потаємні двері, ключ від яких зберігався у монарха. Згідно з легендою, прекрасна Дахут, піддавшись умовлянням диявола, вкрала ключ у батька і відкрила двері.

Води моря затопили чудове місто, але Градлон і його дочка врятувалися, осідлавши морського коня Морварха. Однак в дорозі їм з'явився святий, який розповів правду про загибель міста. Король в гніві кинув дочку в море, в пучині якого вона перетворилася на русалку.

 

На п'ятому рядку легендарна Троя, яка знаходиться на північному заході Малої Азії, на території сучасної Туреччини. Відкриття міста в 70-х роках XIX століття пов'язане з ім'ям Генріха Шлімана.

Сьогодні кожен бажаючий може пройтися вулицями міста, оглянути статую Троянського коня і посидіти на кам'яних лавах амфітеатру.

 

За описаною Гомером Троєю йде Каракорум (Karakorum), який служив в XIII столітті столицею Монгольської імперії.

Саме сюди прибували государі і посли мусульманських, буддистських і християнських країн, тут вирішувалися питання військових походів в Азію і Європу. Каракорум згадується в китайських літописах і записках Марко Поло.

 

Так нелюбимий римлянами Карфаген, що на території нинішнього Тунісу, посідає сьомий рядок. За часів свого розквіту він перевершував Рим, що не влаштовувало експансивних римських імператорів.

У результаті воєн столиця найбільшої держави Західного Середземномор'я III століття до н.е. була зруйнована. Сьогодні туристи можуть милуватися лише руїнами колишньої величі: термами, храмами і оселями.

 

Місто Тімбукту (Timbouktou) - ісламський духовний центр, спершу знаходився в Центральному Судані, а нині в Малі. У старовинних медресе міста велося духовне викладання, а в тутешніх музеях досі зберігаються античні манускрипти.

У XV столітті Тімбукту, що посідає в рейтингу восьме місце, став одним із центрів торгівлі сіллю і золотом, слідом за купцями сюди зачастили арабські вчені та книжники.

Однак золотий вік був коротким - у 1591 році місто не витримало натиску військ марокканського султана, а пізніше неодноразово розорялося кочівниками-берберами.

 

Передостаннє місце в списку Lonely Planet посідає міфічний острів Авалон (Avalon) короля Артура. Згідно середньовічним хронікам, на цьому острові був викуваний меч Артура, а після своєї останньої битви сюди в надії на зцілення був переправлений і сам король.

 

Замикає десятку найлегендарніших місць на планеті священне місто Шамбала (Shambhala), яке за описами знаходиться на Тибеті, в центрі Гімалаїв. У це місто могли увійти тільки люди високого духовного розвитку.

Різні дослідники протягом довгого часу намагаються знайти місце розташування цього міфічного міста, але безуспішно. Поки ж туристи можуть відвідати місто Жонгдіан (Zhongdian) на кордоні з Тибетом як найбільш підходяще під опис Шамбали.

 

Mandruy.com


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: фото
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook