По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Топ10 споруд, побудованих людиною

4 листопада 2011

В світі дуже багато неймовірних будівель. Але як щодо тих, які дійсно залишили слід в історії? Тих, які символізують якусь місцевість протягом великого періоду часу.

Давайте подивимося на ці дива світу, побудовані рукою людини.

Тадж-Махал - мавзолей-мечеть, що знаходиться в Агрі, Індія, на березі річки Джамна (архітектори, ймовірно, Устад-Іса та ін.) побудований за наказом імператора Великих Моголів Шах-Джахана на згадку про дружину Мумтаз-Махал, яка померла при пологах (пізніше тут був похований і сам Шах-Джахан).

Тадж-Махал (також "Тадж") вважається кращим прикладом архітектурного стилю моголів, який поєднує в собі елементи перського, індійського та ісламського архітектурних стилів.

У 1983 році Тадж-Махал був названий об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: "перлиною мусульманського мистецтва в Індії, одним із загальновизнаних шедеврів спадщини, яким захоплюються у всьому світі".

 

Комплекс пірамід у Гізі знаходиться на плато Гіза в передмісті Каїра, Єгипет. Цей комплекс стародавніх пам'ятників знаходиться на відстані близько восьми км у напрямку до центру пустелі від старого міста Гіза на Нілі, приблизно в 25 км на північний захід від центру Каїра. Піраміда Хеопса (Хуфу) є єдиним пам'ятником з семи чудес древнього світу, який дійшов до наших днів.

Цей давньоєгипетський некрополь складається з піраміди Хуфу (відомої як Велика піраміда і піраміда Хеопса), дещо меншої піраміди Хафра в декількох сотнях метрів на північний захід і скромних розмірів Піраміди Менкаура в декількох сотнях метрів далі на південний захід, а також низки менш великих супроводжуючих будівель, відомих як піраміди цариць, тротуари і піраміди долини.

Великий Сфінкс розташований на східній стороні комплексу обличчям на схід. Багато вчених продовжують вважати, що Сфінкс має портретну схожість з Хафрою.

 

Велика китайська стіна - найбільший пам'ятник архітектури. Проходить північним Китаєм протягом 8851,8 км (з урахуванням відгалужень), а на ділянці Бадалін проходить в безпосередній близькості від Пекіна.

Будівництво першої стіни почалося в III столітті до н. е.. під час правління імператора Цинь Ши-Хуанді (династія Цинь), в період Воюючих царств (475-221 рр. до н. е.) для захисту держави від набігів кочового народу хунну. У будівництві брала участь п'ята частина тодішнього населення країни, тобто близько мільйона осіб.

Довжина самої стіни від краю до краю - дві тисячі п'ятсот кілометрів.

 

Ейфелева вежа (будівництво закінчено 25 жовтня 1889) - найбільш впізнанна архітектурна пам'ятка Парижа, всесвітньо відома як символ Франції, названа на честь свого конструктора Густава Ейфеля. Сам Ейфель називав її просто - 300-метровою вежею (tour de 300 mètres).

У 2006 році на вежі побувало 6 719 200 осіб, а за всю її історію до 31 грудня 2007 - 236 445 812 осіб. Тобто вежа є найбільш відвідуваною пам'яткою світу. Цей символ Парижа мав бути тимчасовою спорудою - вежа служила вхідною аркою паризької Всесвітньої виставки 1889 року.

Від запланованого зносу (через 20 років після виставки) вежу врятували радіоантени, встановлені на самому верху, - це була епоха впровадження радіо.

 

Крайслер-білдінг - хмарочос компанії "Chrysler Corporation", побудований в 1930, один із символів Нью-Йорка. Будівля висотою 319 м (1 046 футів) розташована в східній частині Манхеттена на перетині 42-ої вулиці і Лексінгтон Авеню.

Спочатку вона належала корпорації "Крайслер", в даний час знаходиться у спільній власності "Abu Dhabi Investment Council" (90%) і "Tishman Speyer Properties" (10%).

 

Біг-Бен - дзвін у годинах годинникової вежі в Лондоні. Розширено ім'ям Біг-Бен іменуються також годинник і башта цілком.

Існує дві теорії щодо походження імені. Згідно з першою, Біг Бен (Великий Бен) був названий на честь сера Бенджаміна Холла, який керував роботами з литва дзвонів.

Відповідно до іншої, найважчий на той момент дзвін - 13,7 тонни - отримав своє ім'я на честь Бенджаміна Каунта, украй популярного на той час боксера у важкій вазі.

 

Мачу-Пікчу - місто древньої Америки, що знаходиться на території сучасного Перу. Також Мачу-Пікчу часто називають "місто в небесах" або "місто серед хмар", іноді називають "загубленим містом інків".

Деякі археологи вважають, що це місто було створене як священний гірський притулок великим правителем інків Пачакутеком за сторіччя до завоювання його імперії, тобто приблизно в 1440 році, і функціонував до 1532 року, коли іспанці вторглися на територію імперії інків. У 1532 році всі його жителі таємничо зникли.

Схоже на Мачу-Пікчу високогірне місто Чокекірао проіснувало набагато довше, до 1570-х рр..

Місто розташоване на території сучасного Перу на вершині гірського хребта на висоті 2450 метрів над рівнем моря, над долиною річки Урубамби.

У 2007 році місто удостоєне звання Нового чуда світу.

 

Національний меморіал Гора Рашмор знаходиться біля міста Кістон в Південній Дакоті, США. Гора відома тим, що в її гранітній гірській породі висічений гігантський барельєф заввишки 18,6 метри, який є скульптурними портретами чотирьох президентів США: Джорджа Вашингтона, Томаса Джефферсона, Теодора Рузвельта і Авраама Лінкольна (на ілюстрації зліва направо).До колонізації Америки на мові місцевих племен лакота ця гора називалася "Шість дідів" (англ. Six Grandfathers), але була перейменована в 1930-му році на честь Чарльза Рашмора (англ. Charles E. Rushmore), американського бізнесмена - організатора експедиції, яка вперше відвідала цей район у 1885-му році.

Він же виділив на будівництво скульптур президентів $5000 - найбільше для США одноосібне пожертвування на той час.

Роботи зі створення фігур велися з 1927-го по 1941-й роки під керівництвом скульптора Гудзона Борглума (англ. Gutzon Borglum). Над скульптурною композицією працювало більше чотирьохсот робітників. Є національним пам'ятником США.

 

Стоунхендж - внесена до списку Всесвітньої спадщини кам'яна мегалітична споруда (кромлех) на Солсберійській рівнині в графстві Вілтшир (Англія). Знаходиться приблизно в 130 км на північний захід від Лондона.

 

Ангкор-Ват - гігантський храмовий комплекс, присвячений богові Вішну, в Камбоджі. Є найбільшим з коли-небудь створених культових споруд і однією з найважливіших археологічних пам'яток світу. Побудований за часів короля Сурьявармана II (1113-1150).

Ангкор-Ват розташований в 5,5 км на північ від сучасного міста Сієм Ріп, столиці однойменної провінції Камбоджі, і являє собою частину храмового комплексу, спорудженого в районі древньої столиці держави кхмерів, міста Ангкора.

Ангкор займає площу в 200 км²; недавні дослідження свідчать про те, що його площа могла складати близько 3 000 км², а населення досягало півмільйона жителів, завдяки чому він був найбільшим людським поселенням доіндустріальної епохи.

 
Mandruy.com
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: фото
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook