Як постраждав Київ під час революції

Зараз, коли після найзапекліших протистоянь в центрі столиці пройшов якийсь час, саме час з холодною головою подивитися навколо. bit.ua розповідає що саме було зруйновано в центрі Києва, а також намагається усвідомити цінність всього цього.

Бруківка

Одне з найголовніших знарядь революції, що стало буквально її символом - бруківка. На початку протистоянь на Грушевського активісти взялися розбирати плитку на тротуарах, але згодом і півстолітній бруківці з проїжджої частини теж дісталося - більша її частина була задіяна у протистояннях. До слова, цю бруківку укладали в 1944 році під час відновлювальних роботи в Києві після військових дій.

Після найтрагічніших подій 20 січня активно розбиралася плитку і на вулиці Хрещатик, яку поклали в часи екс-мера києва О.Омельчінка, і не тільки на тротуарах: знята була і облицювання пам'ятника глобусу. Втім, ще місяць тому Петро Порошенко зі сцени Майдану пообіцяв киянам, що допоможе з реконструкцією вулиць і нещодавно написав на своїй сторінці у фейсбуці, що вже веде переговори з КМДА про плани робіт.

Будинок профспілок

Одна з будівель, які постраждали найбільше, пожежа тут розпочалася вночі 19 лютого і не була повністю погашена навіть наступного дня. Будівля, побудована в 1980 році і більш відоме всім завдяки годиннику, вигоріло майже дотла. Раніше тут розміщувалася Федерація незалежних профспілок України, заснована в 1990 році, офіси різних компаній а також магазини та відділення банків на першому поверсі. Оскільки будівля дуже постраждала, невідомо чи її будуть відновлювати.

Міст Закоханих у в Маріїнському парку

Мосту Закоханих не щастить з революціями - в їх ході він неодноразово страждав. Побудований в 1910 році за проектом Є. Патона, так званий "малий міст Патона" був сильно пошкоджений під час революційних подій 1917 року.

У 1983 році було прийнято рішення змінити конструкцію моста (оригінальна зберігатися в музейному комплексі у Переяславі-Хмельницькому). Його не обійшли стороною і події наших днів: 27 cічня міст, який до цього довго барикадувалі від тітушок, які осіли в Маріїнському парку, підпалили. Згодом постраждав дерев'яний настил і частково деформувалися конструкції перил. Зараз міст уже відновлено групою чоловіків з міста Коломия.

Колонада стадиону "Динамо"

Одна з найперших жертв жорстких протистоянь - колонада стадіону Динамо і магазин Daniel. Парадний вхід в стадіон Динамо неабияк постраждав: права частина обгоріла, білі колони змальовані, а в деяких місцях видно сліди боїв. Поруч стоїть пам'ятник Лобановському був дбайливо накритий і в боях майже не отримав пошкоджень. Менше пощастило бутіку дитячого одягу Daniel, який розташовувався на нейтральній території протистояння мітингувальників і беркута - він вигорів дотла, повністю.

Майдан

Епіцентр революції - Майдан Незалежності, найбільше постраждав під час протистоянь 19-21 лютого. Панорама площі з ТЦ "Глобус" була просто постапокаліптічна: чорний, вигорілий асфальт, розгромлені намети, гори обвугленого сміття, закопчена від диму покришок стелла.

Пам'ятники

Як відомо, першим упав пам'ятник Леніну на бульварі Шевченка, який швидко розібрали на сувеніри, а окремі його частини навіть можна було придбати на дошці оголошень slando вже через кілька днів. Цікавий факт: цей пам'ятник був зроблений з того ж рідкісного матеріалу, що і Мавзолей в Москві - карельського кварциту. Згодом активісти згадали про ще одне свідчення комуністичної окупації - пам'ятник чекістам біля метро Либідська.

За матеріалами bit.ua