Замки Шотландії

Бурхлива історія Шотландії залишила у ландшафті країни глибокі сліди у вигляді замків, фортець та веж, які дуже прикрашають місцевість. Деякі з них, наприклад - Единбургзький замок, або замок Стерлінг, входять до списку найбільш вражаючих споруд Європи, у той час як інші, менш грандіозні, дають можливість уявити як жили люди у темні часи Середньовіччя.

Але, безумовно, всі шотландські замки варті того, аби їх побачити. Пропонуємо вам коротке знайомство з найбільш відомими з них.

Единбурзький замок

Найважливіший і найбільш знаменитий Единбурзький замок розташований на горі, високо над столицею. Його, без сумніву, можна назвати улюбленцем туристів. Ця масивна фортеця здавна слугує домівкою для монархів. Замок називають також ключем до Шотландії, так як захопивши його можна було контролювати серце країни – Единбург.

 

Замок Стерлінг

Другим за популярністю є замок Стерлінг, побудований на вершині згаслого вулкана неподалік від міста Ґлазґо. Таке розташування замку забезпечує чудовий вид на відомі шотландські поля битв - Стерлінгський міст та Баннокбьорн. Більшість споруд сучасного Стерлінга були зведені у XV-XVIII ст., а його Велика Зала відновлена у вигляді, який вона мала в 1500 році. 

 

Замок Ейлен Донан

Для більшості туристів саме замок Ейлен Донан є архетипом шотландського замку. В усякому разі, він найбільш фотогенічний і саме його фотографують найчастіше. Зруйнований під час одного з повстань якобітів у XVIII ст., цей замок був повністю відновлений близько 200 років тому і зараз є штаб-квартирою клану Макреїв.

 

Замок Каерлаверок

Каерлаверок датується кінцем XIII ст. і є однією з найкрасивіших середньовічних споруд Шотландії. Замок неодноразово руйнували, востаннє це зробили ковенантери на початку XVII ст. У замку збереглися декілька чарівних різьблених кам'яних панелей, камінів та вікон, які нагадують про минулу велич цього незвичайного місця.

 

Гламіський замок

Коли відвідувачі тільки наближаються до цього замку, їм часто перехоплює подих від захоплення. Найкраще милуватися ним з оглядових майданчиків Кернгормських гір - вражаюча споруда виглядає дуже гармонійно в навколишньому ландшафті. Історія Гламіського замку написана постійними змінами і реконструкціями для задоволення потреб і сподівань власників та архітектурної моди того часу. Це давня резиденція графів Стратмор, дім, де пройшло дитинство королеви-матері Єлизавети, батьківщина принцеси Марґарет і легендарне місце дії "Макбета" Шекспіра.

 

Замок Блер

Замок Блер є стародавньою резиденцією герцогів і графів Атолл, а також домівкою гірського клану Атоллів, останніх, хто має в Європі приватну армію. Він має довгу і яскраву історію і сучасна велична споруда значною мірою є продуктом георгіанського та вікторіанського стилів, у руслі яких розбудовували первісну середньовічну башту. За сім століть у замку Блер накопичилося багато цікавих предметів: антикварні меблі, вироби мистецтва, одяг, зброя і обладунки, більшість з яких експонуються для відвідувачів.

 

Замок Креґівар

Креґівар ховається посеред лісистих пагорбів Абердинширу. Цей будинок з баштами є яскравим прикладом шотландського баронського стилю архітектури XVII ст. і виглядає так, наче зійшов з сторінок книги казок. Сім поверхів, увінчані баштами і зубчатими парапетами стрімкі стіни і конічні дахи роблять замок Крегівар неповторним.

 

 Замок Калейн

Цей великий заміський будинок на пагорбі був перебудований відомим архітектором Робертом Адамом у XVIII ст. в його фірмовому неокласичному георгіанському стилі.

 

Замок Данвеґан

Будь-якиі відвідини острова Скай будуть неповними без знайомства з клановими історіями та легендами замку Данвеґан. Побудований на скелястому виступі, Данвеґан є найстарішим безперервно населеним замком в Шотландії і був прабатьківщиною очільниківи клану Маклаудів упродовж 800 років.

 

Замок Фіві

Ще одний видатний приклад шотландської баронської архітектури. Почавшись з зовсім простого замку в XIII ст., Фіві пройшов крізь руки п'яти могутніх сімей, кожна з яких внесла значний вклад у його розбудову.

 

Замок Дуарт

Резиденція клану Маклінів, замок Дуарт упродовж семи століть височить на скелястому виступі, що давало йому чудовий природній захист у минулому. Зараз же таке розташування дає змогу насолодитися неперевершеними панорамами. Зруйнований наприкінці XVIII століття, він був відновлений в 1911 році тодішнім керманичем клану, сером Фіцроєм Макліном. 

 

Замок Інверарі

Замок Інверарі датується XVIII ст. і є домівкою для герцогів Аргайльких, керманичів клану Кемпбеллів, чиї сім'ї жили в Інверарі протягом більш як п'яти століть. Завдяки великим баштам у кутах замку, він виглядає казковим.

 

Замок Кавдор

Замок Кавдор датується серединою XV століття, але деякі його частинами, ймовірно, значно старіші. Спочатку він складався тільки з центральної вежі, значні доповнення були внесені в XVII і XIX ст.ст., після чого він набув сучасного вигляду. Цей замок згадується у "Макбеті" Шекспіра, а також славиться своїми чудовими садами, котрим уже майже 300 років.

 

Вирушаючи в подорож по замках Шотландії обов’язково уточнюйте, які з них відкриті для відвідувачів. Розклад відвідувань може змінюватися в залежності від безлічі обставин, наприклад у зв’язку з приїздом королеви, або з проведенням якихось заходів.

Фото з Flickr (Misty✈Flix, DB-Photography, Ranger Gord, PeterChad, **Anik Messier**, ralph.stewart, Eezer The Pict, gibbo07, Tammi Marie, VGonPa, sparkieroy, walla2chick)

За матеріалами visitscotland.com