По-русски
Українською

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.
Калькулятор витрат пального
  • Довжина маршруту:
    Вид пального:
    Середня вартість пального:
    Витрати пального на 100 км:
  •   км
      

Хмара тегів
ізраїль індія єрусалим аліканте білокриниця бакота барселона бен-гуріон бенідорм берлін болгарія боржава борислав борщів валенсія варанасі велика слобідка вилкове вифлеєм воловець генеральське глобальні міста гори делі джур-джур дикі верблюди дністер дороги в україні драгобрат дрогобич дубай дунайські плавні Ейн Геді жирона жовква замок збручанське золочівський замок кара-даг кременець крехів крехівський монастир крим кудринці лижі лисяча бухта міські горизонти меганом Мертве море Молниця нагуєвичі нью-делі об'єднані арабські емірати олеський замок оман оренда мотоциклів орест зуб орест зуб. піргорецький замок палестина пилипець подобовець почаїв почаївська лавра пустеля рибачьє розгірче румунія свірж Свято-Вознесенський монастир смішні ситуації сноуборд сові яр стільсько старе село таррагона трансільванія тропа голіцина трускавець Туреччина туристична виставка тустань унів унівська лавра устя фільми про подорожі фірман хеврон цигани цитати цитати про подорожі червоноград
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.
Показати на карті:
СТО
АЗС
Готелі
Кафе
Місця
Львів - Дуброва - Розгірче - Урич - Львів
2
Фото
Частина древнього городища. Стільське - столиця Білих Хорватів.
 

Львівщина є одним з найбагатших регіонів на культурну спадщину та різноманітні цікавинки для шукачів справжніх пригод чи пересічних туристів. Більшість гостей обмежуються лише Львовом, де можна з легкістю забути про буденність і зануритися в атмосферу кількасот річної давнини, пожинаючи плоди мабуть найбільш туристично дружнього міста в Україні.


Деякі більш амбітні любителі історії шукають можливостей відвідати чарівні навколишні замки, монастирі чи колоритні маленькі галицькі містечка. І лише декількох манить поклик сивої давнини та практично не розвідані місця, куди ще не проник масовий туризм.


Запрошую Вас проїхатися поза битим шляхом («off the beaten track», як прийнято говорити у світі) по наскельних містах-фортецях Львівщини.


Всі пам’ятки розташовані в південному напрямку від Львова з радіальними відгалуженнями вздовж траси Київ-Чоп, що робить більш як двохсот кілометрову подорож на автомобілі комфортною, а пересування між об’єктами швидким.


Отож, ми з Вами побачимо наступне: частину Стільського городища (столиці Білих Хорватів, в селі Дуброва), скельний християнський монастир  (село Розгірче), а також залишки наскельної фортеці Тустань, що в селі Урич.


Карта на сайті трішки не чітко показує


Карта на сайті трішки не чітко показує маршрут, отож добавляю гуглівську версію маршруту в одну сторону. N.B. Глюк, у фому закрученого кільця біля Стрия не виправляється.Поїхали В-)


Виїжджаємо зі Львова по вулиці Стрийській на південь (назва вулиці говорить сама за себе), шукаємо вказівники Стрий або Чоп. При виїзді з міста коли гуркотлива львівська бруківка вже забулась і Ви 7-10 хвилин насолоджуєтеся новим встеленим турками асфальтом, зліва почне виднітися новий львівський стадіон, збудований до ЄВРО-2012.  Справа промайне найбільший торгівельний комплекс King-Cross, в якому до речі можна закупитися на день  або придбати необхідні для Вас речі. Виїжджаємо за межі міста під кільцевою дорогою і нікуди не звертаючи впевнено прямуємо трасою Київ-Чоп. Вона є головною транскарпатською артерією країни, яка далі веде в Угорщину та країни Південної Європи. Хоча дорога дозволяє, не забувайте про швидкісні обмеження, рухаючись по прилеглих селах (тут частенько люблять стояти наші самі знаєте які «друзі»). Минаючи два перших села виїжджаєте на справжній український автобан, що тягнеться по вершині плато, даруючи подорожуючим гарні навколишні краєвиди.


Древне городище "Стільсько"


За якихось 20 кілометрів дворядка закінчується і саме тут потрібно не прогавити поворот. Відразу  після  кількасот метрів по завершенню  дворядної дороги біля заправки «ОККО» повертайте ліворуч, слідуючи односторонньому рухові. Дорога йде по колу, повертаючись на автобан. Після крутого лівого повороту зверніть вправо  до села Тростянець. Мальовнича «автомобільна стежка» крутими підйомами та спусками приведе Вас до села Стільсько, де повертаєте праворуч і рухаєтеся до наступного села. З  лівої сторони побачите велетенські кам’яні виступи із слідами людської діяльності на них.
перші ознаки древньої цивілізації

Тут можна зупинитися на декілька хвили для фото, але цікавіше знаходиться трішки далі.


Основні вцілілі рештки великого древнього міста не можуть не захоплювати. Хто б міг подумати, що недалеко від  Львова є така богом та людьми забута атракція. В Туреччині, наприклад, такі місця користуються великою популярністю з боку туристів, що втікають від палючого сонця берегів Середземного моря. Це залишки Стільського городища, колись столиці країни Білих Хорватів (слов’янських племен, що проживали  на навколишніх теренах).  Згодом їх  посунули на Південь угорські племена, результати чого ми з Вами можемо побачити на сучасній політичній карті Європи. Особливу увагу привертає камінь мостоподібної форми ліворуч вгорі, на якому очевидно проводили жертовні ритуали. Галявина перед основною масою кам’яного комплексу є чудовим місцем для перепочинку або невеличкої перерви для детальнішого ознайомленням з місцем. До речі, навколишня територія багата на пам’ятки Білохорватської держави і вартує одного окремого дня лише для ознайомленням з цим містичним місцем.
Головний комплекс, що зберігся до наших днів.

Ну а нам потрібно рухатися далі до наскельного монастиря в Розгірчому.


Продовжуємо свій шлях тією ж самою затиснутою з обох боків глухими лісами грунтовою дорогою.  За 10 кілометрів виїжджаємо на асфальтовану трасу в селищі Розділ,  повертаємо праворуч, щоб повернутися на магістраль. При виїзді на  головну дорогу  Київ-Чоп повертаємо ліворуч і продовжуємо шлях в сторону Карпат. По дорозі переїжджаємо міст через Дністер. Тут він ще зовсім маленький і складно уявити, що далі він переростає в поважну широку повноводну ріку, яка  навіть витесала в земній поверхні один з найбільших каньйонів в Європі. Продовжуємо далі, минаємо поворот на Трускавець і рухаємося в напрямку до Стрия. При в’їзді в Стрий відразу за мостом рекомендую їхати по головній дорозі вліво (що є об’їзною міста ), оскільки можна блуданути і втратити при цьому дорогоцінний час. Саме місто досить цікаве, але в нас на порядку денному скельні древні пам’ятки, тож не відходимо від тематики. А Стрий можна гармонійно поєднати у іншому не менш цікавому маршруті. На розв’язці  проїжджаємо під мостом і повертаємо праворуч, щоб виїхати на нього. Прямуємо в сторону Івано-Франківська, перетинаючи ріку Стрий. Відразу в першому селі Миртюки  з’їжджаємо вправо і рухаємося в сторону гір, які вже розкинулися по всьому горизонту. Їдемо ще 20 кілометрів, минаючи 3 села. Останнє тупікове село Розгірче, в передгір’ї Карпат і є нашим пунктом призначення.


Наскельний монастир в Розгірчому.


При в’їзді в село тримайтеся доріг, що ведуть лівіше, а найвища споруда, яка  нагадує пожежну  оглядову вежу нехай слугує орієнтиром. Це одна із будівель місцевої ферми, де вирощують страусів, африканських буйволів, екзотичних кабанчиків та інших видів більш  знайомої нам звірини. Крім того тут є магазинчик і кафе, їжу в якому готують виключно з власно вироблених натуральних продуктів. Власники обладнали хатину в типовому західноукраїнському стилі, а в її підвалі знаходиться справжня криївка, де ви зможете поласувати, але лише після оглядин наскельного монастиря. Люди охоче покажуть напрямок об’єкта місцевої гордості, що знаходиться на залісненому схилі гори відразу за селом. Від ферми підніміться дорогою вверх та зверніть праворуч, рухаючись вздовж лінії електропередач. Дорога приведе Вас на галявину, над якою серед  дерев на крутому схилі проглядатиметься справжня древня пам’ятка архітектури.
Наскельна християнська святиня

Тутешній скельний монастир чудово зберігся, на відміну від двох інших об’єктів нашого маршруту. Захоплює об’єм робіт, виконаний для пристосування частини скелі до життя у ньому. Як вважають дослідники, ченці-християни оселилися тут ще за Руських часів, щоб жити  подалі від гамірних міст та присвятити своє життя служінню  Богу. Сам монастир складається з двох ярусів, з’єднаних між собою зовнішніми сходами. Нижні келії призначалися для проживання, а верхня мала функцію каплички. Очевидно навколишня територія була більш розвинутою, оскільки далі, вище в горах, можна знайти залишки великого древнього городища. Ну чим Вам не туристичний об’єкт?
Келії нижьного ярусу

Після чудового обіду на «страусиній фермі повертаємося  до Стрия і рухаємося знову ж таки нашою трасою Київ-Чоп в напрямку Карпат.


УВАГА!!! Як альтернатива, щоб не намотувати зайвих 40 кілометрів від Стрия до Розгірчого і назад, можна зупинитися біля повороту на село Нижня Стинава на трасі Київ-Чоп. Тут знайти місток, який веде через річку до Розгірчого і протися пішки 2 кілометри до наскельного монасриря. Невеличка піша розминка не завадить. 


Прямою, наче стріла дорогою їдемо  поміж перших гірських хребтів. За деякий час перетинаємо кілька мостів, де Опір впадає у Стрий.  Трішки далі, після закінчення селища Верхнє Синєвидне,  повертаємо з траси праворуч в сторону Корчина,  який лежить в розлогій мальовничій долині. Зліва від нас височітиме одна з найвищих вершин Сколівських Бескидів, гора Парашка (1268м.н.р.м.), а десь біля її підніжжя танцює постійно жвавий водоспад Гуркало.  Дорога з вибоїнами, наче після астероїдного дощу, не дасть Вам можливості постійно милуватися навколишніми краєвидами, аж поки  за 20 км після повороту з траси Ви не досягнете нашого третього наскельного чуда на цей день. В селі Урич поверніть стрімким підйомом направо, згідно вказівників,  щоб потрапити до кам’яного міста-фортеці Тустань.


Фортеця-скеля "Тустань"


Ще на під’їзді Ви побачите величні кам’яні брили, що домінують над навколишньою територією. УВАГА! Припаркувавши авто не спішіть купувати чай на травах або соковитий шашличок, який пропонують місцеві підприємливі бабусі.  Підійдіть до каси і з’ясуйте коли наступна безкоштовна екскурсія.
Вигляд на скелі з головного входу в заповідник.

Майже щогодини місцеві археологи-волонтери проводять безкоштовний тур  (тривалість 45 хв.)  для відвідувачів, які придбали вхідні квитки на територію заповідника.  Вартісь: 12 грн.– дорослі, 6 грн. – школярі та діти.  Звичайно, ви можете  і самостійно  дослідити тутешні скелі, на яких ще за руських часів стояла одна з наймогутніших фортець регіону.
На вершині в дитинці під час безкоштовної екскурсії.

Ну і не пропустіть шашличок для успішного завершення захоплюючого, пізнавального і загалом чудового дня.
Вигляд на Карпати з вершини накскельної фортеці.


Повернення до Львова не створить жодних проблем, після того, як Ви обстежили весь регіон, і займе в середньому до 2-ох годин. Якщо вертатися до Львова бажання у Вас не має, то можна в селі Урич ,після спуску з-під скель,  повернути направо і грунтовою (досить паршивою дорогою) добратися до Східниці, яка лише в 5-ти кілометрах звідти. Східниця є пристойно розвинутим курортом мінеральних вод, де знайдеться проживання різних цінових категорій та комфорту. 

Теги: стільсько, розгірче, тустань, орест зуб

Коментарі [3]
Коментар:
Захисний код:
Сергій _ 11.05.2017 09:31
Нажаль, страусиної ферми вже нема в Розгірчому.
Орест Зуб _ 02.11.2011 21:20
nata:
завжди радий
нехай гарно манлрується:-)
nata _ 26.10.2011 16:25
Була минулих вихідних в Розгірчому.Дуже сподобалося, вражаюча наскельна пам"ятка + мальовнича природа. Шкода, що не потрапила до вищеописаного Орестом кафе, мабуть ми не з тої сторони підійшли.Але, заголом,знайти монастир було легко,головне, не прогавити пішохідний міст, а там орієнтуватися на село: дійти до церкви, повернути на ліво, дійти до народного дому, звернути направо до недобудованої школи, а далі, як зазначив, Орест по лініях електропередач до галявини, де біля підніжжя скель і розташований монастр. Орієнтуватися треба на хрест, який з галявини добре видно. Раджу відвідати Розгірче:)
п.с. Орест, дякую за інфо:)
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook