Дністровський каньйон на автомобілі

Найзахопливіші місця Дністровського Каньйону,

куди можна дісатися на авто.

Мабуть ви знаєте про чудовий куточок України, ще не заїжджений пачками, як вітчизняних так і іноземних туристів. Знаходиться ця місцина поряд з усім відомим Кам'янцем- Подільським, до речі ще не відкритою перлиною Східної Європи. Впринципі в глобальному відношенні Львів теж ще не відкритий... Ну добре...

Тим не менше, світле туристичне майбтнє регіону навколо Кам’янця фактично гарантоване. Згадаєте мої слова через років так зо 5-7. І завдячувати цьому можна буде не лише через древнє місто на скельному острові, але і чудову тамтешню природу.

В своїй середній течії ріка Дністер, до речі друга найдовша в Україні, викручуючись, наче граціозна кобра, глибоко врізається в посічену Подільську місцевість. Дністровський каньйон є одним з найдовших у Європі. Більше того! Більшість приток Дністра утворюють свої мініканьйончики, надаючи цілому регіону унікально шарму та ексклюзивності.

Зацініть як ця місцевість виглядає з неба.

Ага? Круто?

Скажу вам чесно – наразі це мій улюблений клаптик України, хоча я виріс та проживаю у Львові.

Така посічена місцевість не дає змоги легко підступитися до багатьох мальовничих місць каньйону. Буває так, щоб дістатися до сусідньої затоки, потрібно об’їжджати по 20-30 км.

Мене сильно манить розвідувати та прокладати нові шляхи, тож я декілька разів спеціально відряджався туди, щоб подивитися на Дністер з бататьох різних ракурсів.

==================================================================================

Більше про численні подорожі (35< країн) можете почитати у моєму блозі - OpenMind.com.ua 

=================================================================================

Але тут я поділюся з Вами найкрутішими на мою думку місцями, куди можна дістатися на власному автомобілі.

Буду радий також отримати поради від інших слідопитів, які можливо були десь там, про що не висвітлено у данному пості.

І так, поїхалиииииииииии………………..

За вихідну точку для беремо Кам’янець-Подільський.

Супер-Дупер найгарніше місце в Україні….

місцеві називають його

«Острів»

Відчули просвітлення?

Мене аж тіпнуло, коли я побачив це з гори вперше.

А ще з кущем..?

Це місце, неподалік впадіння ріки Студениці у Дністер. Реально секретне місце, яке просто не можна бачити широкому загалу. Інакше за***ть.

Його ще називають Совиним Яром. Насправді птаства тут море. Ми ночували в аметі прямісінько на тому язичку і пів ночі слухали совині «Гу-Гу».

На щастя туди не зовсім просто добратися, тож всі «пєчоночнікі» їздять в Бакоту, про яку я теж розповім далі.

Як же ж потрапити в цю унікальну місцину?

Виїжджаємо з Кам’янця схід в сторону Старої Ушиці. Через20 кмв селі Вихватівці звертаємо праворуч на Калачківці (ще10 км). В центрі села біля автобусної зупинки перепитуємо в п’яних вуйків, як потрапити на „острів”. Вони вкажуть польову дорогу через ферми просто. Перед тим, як дорога почне стірко спускатися до низу, раджу залигити авто і протися2 кмпішки. Інакше може бути біда J Пригадаєте мої слова.

Далі…

Китай город

Тут вже справжній каньйон за Українськими мірками.

Породи геть повилазили на зовні.

А це вид на протилежну сторону. Теж ліва притока Дністра за кілька кілометрів перед гирлом.

Як добратися?

Зовсім недалеко від попереднього місця. Звертаєте з дороги Кам’янець-Усть Чорна буквально перед тими ж Вихватцями. Там соятиме вказівник, що не промахнетеся.

Далі через все село, тримаючись правої сторонни дорога виведе Вас до спуску.

Потім настане «ВАУ ефект». Реально можна спуститися вниз і піднятися протилежною стороною, звідки вернутись в Кам'янець, але не радив би цього робити на легковому авто. На той момент мій «летючий голандець» мав доволі високий кліренс. Окрім того в самому низу знаходиться аварійний міст, щоб переїхати по кому мені довелося підкочувати валун, який я використав в якості опори.

Некст….

Бакота

Беззаперено найпопсовіше місце на березі дністра в тутешній місцевості.

Впринципі пояснунне тому є: «Тут теж нереально круто».

Після того, як збудували Дністровльку ГЕС, рівень води в річці на десятки кілометрів вверх по течії значно піднявся. Було відселено багато сіл, які успішно забрала вода. Одне з них – колишнє село Бакота, будтнки якого досі знаходяться на дні цієї мабуть найбільшої заток Дністра.

Круті береги почали вже пороху забудовувати дачами, тож не баріться і завітайте сюди, поик ще не все приватизовано, щоб приглядіти діляночку і собі.

Додатковою цікавинкою є ще й  «наскельний псевдо-монастир», до якого можна пішки зійти по стежині. Він знаходиться так метрів з 100 нижче огладового майданчика. Чому псевдо? Бо там лише 3 дірки з скелі і купа образів. Все одно, вартує прогулятися…

Як добратися?

Їдете по вище пригадуваній дорозі Кам’янець – Стара Ушиця. Десь за40 кілометрівпісля   села Грушка побачете начебто арку «Бакоцький Скельно-Печерний монастир». Звертаєте вправо і3 кмпольовою дорогою поки не закацябните від ще одного «ВАУ ефекту» J  

І ще….

Устя

Місце впадіння ріки Смотрич, на якій стоїть сам Кам'янець, у Дністер. Цікавинкою є один із небагатьох функіонуючих паромів, які ще досі працюють в Україні. Приблизно кожних дві паром курсує між Хмельницькою та Чернівецькою областями, скорочуючи шлях між селами Устя (Хм) та Вороновиця (Чер) на91 кілометр.

Це найближче місце з Кам’янця, до Дністра. Всього15 кілометрів, виїжджаючи з міста на південний схід.

Ще…

Стара Ушиця

Теж цікава місцина. Сюдой проходить залізнична колія, що веде у Молдавію. Навіть курсує поїзд.

Крім того у Великій Слобідці є пару, на біду, пристойних відпочинкових комплексів. Один з них «Дністровська Рівє’ра» (ото назву завалили) навіть організовує збірні екскурсії по Дністру на великому катері.

Тут є, більш-менш, облагороджений пляж, ну і гарні краєвиди…

Але крім тих всіх місць можна просто самостійно взяти курс  Кам'янця на південь і пошукати дороги до води самостійно. Може вона приведе до чогось такого...

 

Так що Дністер біля Камянця дуже рекомендую.