По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.
nashelito: архів
Виберіть проміжок часу, за який Ви хочете подивитись записи в блогах

Хмара тегів
jazz Jazz Koktebel Іркутськ Іссик-Куль Ґерґеті Ґерґеті Трініті Абхазія автостоп Ананурі Ангара Арагві Арка Дружби Ахалхалакі Білорусь Байкал Боржава буддизм Бурхан Бурятія Бухара Військово-Грузинська дорога вірмени Ваніс Квабебі Вардзія Великий Шовковий Шлях Верхній Ларс вино гори греки Грузія Гур Емір джаз Джварі дорога Жинвалі Жинвальське водосховище законодавство залізниця Кавказ Казахстан Казбеґі Кам'янець-Подільський караван-сарай Карпати КБЖД Киргизстан книги Коктебель кордон Крим Кумурдо Ліствянка література лобіані Львів мінарет міст Міст Миру Мале Море Малий Кавказ мандри маршрут медресе Мейдана Метехі мечеть мис митниця мовзолей монастир монахи море мотаня Мткварі Мцхета Ніноцмінда ніч навпростець напівпустеля Нарікала озеро Ольхон остріа Ош Південна Осетія пішки Паравані плов полонина пором Порт Байкал прикордонний перехід прогулянки Регістан Російська Імперія Російська Федерація Росія руїни Сіоні Сакартвело Сакгамо Самарканд Светіцховелі Свецісховелі свята Ніно Середня Азія Сибір скарб Степанцмінда таємниця Тамерлан Ташкент Тбілісі Тимур Тмоґві Тоба-Варчхілі трекінг Тсхрацкаро тунель Тянь-Шань Угулбек Узбекистан Україна фестиваль фортеця Форум Видавців фото Хіва хінкалі хачапурі Хертвісі Хобой Ходжа Насреддін храм храми Хрестовий перевал християнство Хужир Цалка цариця Тамара церква Цмінда Самеба шаманізм Шаманка Шердор
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Джварі - хрест над Мцхетою

11 березня 2012, 22:42

Християнство у Грузії, а точніше - грузинське православ'я - це не просто релігія. Християнство у Грузії - це світогляд,світосприняття і світовідчуття, це те, як люди ставляться одне до одного. Християнство у Грузії часом переймає дуже химерних форм - як, наприклад, язичницьке християнство в гірській країні Тушеті, але, з-посеред усіх течій, конфесій і гілок цієї релігії, залишається чи не найбільш щирим і справжнім. Принаймні, за відчуттями такого Хоми Невіруючого, як я... :)

Одна з найбільш шанованих грузинських святих, рівноапостольна Ніно, за переказами, народилася в грузинських поселеннях у Каппадокії і мріяла навернути до християнства землю своїх предків. 

Найстаріший грузинський храм - Джварі (у перекладі з грузинської - "хрест"), збудували на місці дерев'яного хреста, встановленого в IV ст. на місці древнього язичницького храму святою Ніно - хрестительницею Грузії. Цей хрест над Мцхетою став символом навернення Грузії до християнства.

Хрест всередині монастиря Джварі, встановлений на місці древнього постаменту хреста святої Ніно

Монастир Джварі (41°50′19″ пн. ш. 44°44′02″ с. д.) - перша грузинська пам'ятка архітектури у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Розміри храму Джварі і скелі, на який він стоїть співвідносяться як 1 до 7.

Цей храм став справжнім символом середньовічної Грузії. Багато церков на Кавказі будувалися за зразком Джварі. Поруч з монастирем знаходяться руїни ще більш старішого храму. 

Монастир Джварі - найстаріший грузинський храм, збудований в VI ст.

Зі скелі, де височіє Джварі, дуже добре видно оспіване Лермонтовим у "Мцирі" злиття двох рік - Арагви і Мткварі (Кури). Поруч з цим місцем, прямо навпроти храму Хреста стоїть Свецісховелі - кафедральний собор в Мцхеті.

"...Там, где, сливаяся, шумят, Обнявшись, будто две сестры, Струи Арагвы и Куры, Был монастырь." М. Лермонтов, "Мцирі"

На півдні можна побачити Тбілісі, а внизу, під скелею і у північному напрямку, рухається одна з найважливіших транспортних артерій Кавказу - Військово-Грузинська дорога...

Власне, саме по цій  трасі найпростіше дістатися до підніжжя скелі, де стоїть Джварі: з Тбілісі, від станції метро "Дідубе" ходять маршрутки в Мцхету (вартість 1 ларі~ 5 грн).

На авто ж дістатися до Джварі ще легше - виїхавши за Тбілісі у північному напрямку по Військово-Грузинській дорозі потрібно повернути праворуч там, де всі їдуть ліворуч в Мцхету, і чекати вказівника на поворот до Джварі. Дорога там асфальтована, хороша і страшенно мальовнича. :)

Дорога від Джварі

Піший мандрівник спокійно може піднятися від траси до Джварі за 25-30 хв. 

Приблизно стільки ж (якщо не менше) часу займе поїздка з центру Тбілісі на авто.

Та як би не пощастило рухатися подорожньому повз Джварі, оминути величний храм на скелі  - просто неможливо...Фото автора


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Теги: Грузія, Мцхета, християнство, Джварі, Військово-Грузинська дорога, свята Ніно, Свецісховелі
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook