Джаз Коктебель, п'ятниця: море щасливих сліз

На подібних фестивалях починаєш втрачати зв'язок з реальністю. Ніч та день міняються калейдоскопічно. Музика, танці, море, люди зливаються в один суцільний потік, фонтан емоцій і відчуттів.

Тепер я розумію, чому люди приїздять сюди з року в рік. Я бачив багато великих фестивалів в Україні, але іншого такого ще не бачив. Вільна музика, якою живуть та дихають вільні люди. Сцени, які стоять безпосередньо на пляжі, дозволяючи освіжитися після шаленого танцю, тереторія фесту, яка переходить у нудистський пляж або пляж, який переходить у фестиваль, розмаїття кольорів волосся та одягу...

Фото Катерини Аврамчук
Фото Катерини Аврамчук
Фото Катерини Аврамчук

Концертний день у п'ятницю мав бути наймасштабнішим - таким і вийшов, і за емоціями і за атмосферою.

Нехай пробачать мені майстерні росіяни Jazz Dance Orchestra, цікавий француз Chaek, чудова Саша Алмазова & Non Cadenza і неперевершені Magnus Lindgren Batucada Jazz, вони відіграли гарно і яскраво, але останній вечір літа і зустріч осені належали іншим.

По перше, тій, котра вже під час саунд-чеку перед концертами зібрала овації під головною сценою, - надзвичайній, чарівній, просто суперовій і казковій грузинці Ніно Катамадзе

Ніно Катамадзе під час виступу стрибала наче м'ячик і намагалася говорити українською. Фото Катерини Аврамчук

Ніно має таємну систему знаків з своїми музикантами Insight, вона весь час активно спілкується з ними жестами - по-своєму дирижує програмою виступу. 

З глядачами, які просто скаженіли від її голосу та музики, Ніно намагалася спілкуватися українською, чим викликала справжній океан емоцій і захвату.

Я не знаю інших музикантів, котрі можуть робити таке з слухачами. Люди плакали від щастя монучи у переливах її голосу і хвилях прекрасної музики.

Навіть згадувати про це солодкро та щемко і ось-ось бризне сльоза :)

Коли на сцену вийшов останній музикант цього вечора, справжній Посол балканської культури в світі, той, кого 50 років тому вигнали з музичної школи за "відсутність слуху та розуміння музики" - Ґоран Бреґовіч, вже й так украй заведена публіка застогнала від щастя :)

Ґоран Бреґовіч. Фото Катерини Аврамчук

Під Ґорана та його Wedding & Funeral Band танцював весь Jazz Koktebel, танцювали на пляжі і у воді, на сходах, доріжках, біля торгівельних наметів, на терасах кафешок, танцювали на дорогах і вулицях, за межами фестивальної території і в наметовому містечку, танцювали старі і малі, а молоді просто божеволіли від енергетики цієї божевільної музики, танцювали організатори і працівники сцени, танцювали всі музиканти, які виступали до нього, а що коїлося перед сценою - взагалі словами не описати...

Ґоран не грав до ранку, але не тому, що йому не сподобалося - він був вражений тим, як публіка разом з ним співала його пісні, він мусив тікати зі сцени, бо на нього чекав літак, якби він цього не зробив, люди розтягли його на сувеніри :)

Фото Катерини Аврамчук

А як почався його виступ! Ведучі вже оголосили про вихід, всі затамувавши подих чекали його на сцені, фотографи приготували фотоапарати, аж тут посеред натопу перед сценою залунала труба - музиканти почали свій виступ серед людей! :)

Фото Катерини Аврамчук

Фотографи були в паніці, адже спіймати цей момент було майже не можливо. Пощастило тим, хто опинився поруч.

Наприкінці виступу народ екстазував і божеволів так, що було страшно :) "Ederlezi" співав весь Джаз Коктебель і весь, я впевнений, мабуть весь Коктебель стрибав під "калашникова", яким Бреґовіч закінчив свій виступ після 2-ї години ночі...

Фото Катерини Аврамчук

Йти в намет не хотілося, та люди поступово розходилися, залишаючи після себе тисячі пляшок спід вина та величезну кількість пластика, який з раннього ранку повністю визбирали волонтери фестивалю...

Я ще довго сидів біля намету з настільними іграми і крутив в руках різноманітні головоломки, яскравий вечір не йшов з серця, навряд чи ще колись так гарно вдавалося провести літо і, водночас, так вражаюче зустріти осінь..

Нехай  би була вона такою ж яскравою та надзвичайною, як музика Ґорана Бреґовіча...

Сьогодні ми продовжуємо джазувати: Катя Chilly, Bjorn Berge, Zorge, кабаре-бенд "Серебрянная свадьба", The Tiger Lillies та Acid Cool зроблять суботній вечір в Коктебелі...

Мис Хамелеон

Чекаємо :)

Бонус PS: Цю жіночку знають всі, хто хоча б раз відпочивав у Коктебелі. Вона, зазвичай, сидить на набережній з повним кошиком якихось бур'янів з фіолетовими квітами, які називаються "пої*ень травою", за словами цієї своєрідної жінки, ця трава дає чоловікам надзвичайну сексуальну снагу та силу... Я перевіряти не буду, але на фесті неодноразово помічав чоловіків та молодих хлопці з такими букетиками :)