10 способів економії пального: поради автомобілістам

Недешевий бензин давно перетворив поїздки на своєму авто на різновид розкоші, однак водії не поспішають пересідати на метро та маршрутки, натомість намагаючись економити на паливі. Вести радять, як можна економити на паливі.

Найбільш популярне рішення - переобладнання авто на газ - не є найкращим. По-перше, потрібно відразу інвестувати не менше 7 тисяч гривень, по-друге, займатися перереєстрацією авто і пошуком газових заправок. По-третє, газ теж коштує недешево (близько 8 грн/л), а витрата його більша - газ виправдає себе, у кращому випадку, через півтора року.

Їздити менше? Не обов'язково. Можна знизити апетит "залізного коня" на 15-30%, продовжуючи їздити стільки ж. Достатньо трохи змінити стиль водіння (їздити спокійно, що не тільки заощадить паливо, а й зменшить навантаження на ходову частину і збільшить термін служби гальм) і більш серйозно стежити за станом свого авто (на авто з "убитою" підвіскою і поганою гумою заощадити не вийде) .

Директор курсів підвищення водійської майстерності Євген Середницький і техексперт Леонід Шубін допомогли скласти 10 порад для економії пального (в дужках вказана ймовірна економія палива, у відсотках):

Не прогрівайте на холостих обертах (3%)

На холостих обертах двигун витрачає близько 1,5 -2 л на годину. Перші хвилини краще рухатися на невеликий (до 60 км/год) швидкості - за 7-10 хвилин двигун досягне робочої температури.

Використовуйте вантажівки в якості щита (3%)

Якщо ви впевнені в своїй водійській майстерності, прилаштуйтеся на трасі за фурою. Легкове авто, яке рухається відразу за нею, практично не зустрічає опору повітря. Але будьте гранично уважні - фура може різко загальмувати.

Фото: Andrii Ovcharuk / Flickr

Зачиняйте вікна (5-7%)

Відкриті вікна і люк погіршують аеродинаміку - для подолання опору повітря потрібно більше енергії. Перевірено практикою: з працюючим кондиціонером машина витрачає менше палива, ніж з відкритими вікнами.

Скиньте баласт (7-10%)

Не возіть з собою зайві речі. Проведіть ревізію салону і багажника - перевезення мотлоху коштує грошей. Кожні 100 кг вантажу призводять до перевитрати 1 л палива на 100 км.

Слідкуйте за технічним станом (10%)

Забруднені повітряний, паливний фільтри та свічки збільшують витрату палива на 10%. Вчасно міняйте масло.

Фото: Andrew Goldstraw / Flickr

Тримайте шини у "тонусі" (10%)

Зниження тиску на 0,4 атмосфери нижче норми збільшує витрату палива на 10%. Підняти тиск можна за 8 грн, а перевитрата палива за місяць "вилізе" в 200 грн.

Не заправляйтесь кепським пальним (20%)

Якщо авто розраховане на 95-й бензин, не варто лити 92-й - витрата зросте до 20%, але не виправдає різниці у ціні.

Не котіться на "нейтралці" (20%)

На "нейтралці" авто витрачає близько 2 л на 100 км, а якщо котиться на передачі, то цей показник знижується до нуля. Крім того, на "нейтралці" на 10-15% збільшується гальмівний шлях.

Фото: Andrii Ovcharuk / Flickr

Відразу після старту - на підвищену (30%)

Вмикати 1-3 передачі передачі можна лише на старті, для розгону і на підйомі. Рівномірна їзда зі швидкістю 50-70 км/год на 5-ій передачі ніяк не зашкодить двигунові.

Ідеальний режим - 70-80 км/год (30-40%)

Розганяйтеся до 80 км/год, потім відпускайте ногу з педалі газу доти, поки швидкість не впаде до 75-70 км/год. Після цього плавно підіймайте її до 80.

Щоб добитися зниження загальної витрати на шляху з точки А до точки Б потрібно намагатися економити на кожному етапі шляху, використовуючи, в залежності від обставин, той чи інший спосіб економії пального.

Фото на головній з Flickr (by ieatstars)

За матеріалами vesti.ua