Які помилки заважають туристам заощадити

1. Туристи беруть із собою в поїздку занадто багато речей. В результаті вони стикаються з досить високими штрафами за перевагу багажу. Щоб цього уникнути, рекомендується ґрунтовно вивчити весь свій гардероб і брати в поїздку тільки універсальні речі - на зразок джинсів і простого чорного плаття.

2. Туристи вибирають занадто дорогий напрямок. Не потрібно забувати про те, що багато світових столиць грішать дуже високими розцінками. Але це не означає, що у великі міста не варто їздити зовсім.

Просто замість Парижу можна віддати перевагу Будапешту, Лондону - Празі, а Ванкуверу - Ханой. Також краще заздалегідь ознайомитися зі списком місць, де найвигідніше міняти гроші, і пам'ятати, що немає такого аеропорту, де обмінний курс був би вигідним.

3. Згідно з опитуванням, проведеним на сайті, величезна кількість людей не обтяжують себе вивченням прогнозу погоди в тому місті, куди відправляються. В результаті на місці вони стають "щасливими" власниками надто дорогих светрів, незручних шльопанців або парасольок.

І хоча толстовка з написом "Я люблю Уічіто" або парасолька з портретом Мінні Маус є сувенірами, це не обов'язково те, на що можна було б витратити гроші.

4. Роумінг - ще одна серйозна стаття витрат для мандрівників. Тому перед від'їздом варто зателефонувати в свою телефонну компанію, щоб з'ясувати, чи не пропонує вона вигідні тарифні плани для роумінгу в конкретній країні.

Щоб уникнути гігантського телефонного рахунку, можна підключити таку опцію, використовувати тільки місцевий в точках безкоштовного доступу, купити sim-карту місцевого провайдера або взагалі залишити мобільний вдома.

5. Сучасні мандрівники не можуть відправитися в поїздку, не захопивши з собою кілограм-другий звичних електронних пристроїв. Але безкоштовний Wi-Fi в аеропорту може виявитися марним, якщо турист залишив зарядний пристрій для ноутбуку у валізі, а перехідник для розетки - вдома.

Тому туристам, які залежать від різних приладів, рекомендується скласти повний перелік улюблених іграшок і всього того, що буде для них необхідно в подорожі - адаптерів, перехідників, навушників, зарядних пристроїв і так далі.

6. Знання туристичних сезонів на тому чи іншому напрямку також допоможе скоротити витрати на відпустку. Поїздка з дітьми в Disneyland на початку осені обійдеться дешевше, ніж під час шкільних канікул. А кататися в Британській Колумбії на лижах найвигідніше навесні.

У низький сезон значно дешевшають національні парки і пляжні напрямки, і при цьому вони не втрачають своєї чарівності. Грамотне планування зі знанням цих нюансів допоможе туристам заощадити.

7. Під час відпустки на чайові персоналу готелів та ресторанів йде не так вже й мало грошей, як здається. Так що краще за все буде заздалегідь з'ясувати, в якій країні і в якому обсязі чайові обов'язкові.

У США, наприклад, складно піти із закладу, не залишивши на чай. У Мексиці офіціанти розраховують на 10-15% від рахунку, а на Фіджі чайові просто "вітаються".

8. Придбання страхового поліса тільки здається деяким туристам марною тратою грошей. Під час поїздки може трапитися всяке, і навіть найдешевша страховка допоможе дуже заощадити на візиті до лікаря.

9. Перед поїздкою непогано було б вивчити схему наземного транспорту, що доставляє пасажирів з аеропорту в місто. Таксі - безумовно, найзручніший, але і найдорожчий варіант.

У більшості великих міст діє розгалужена система наземного транспорту, що зв'язує центр з аеропортом. Наприклад, в Чикаго поїздка з аеропорту в місто на таксі обійдеться в $35-40, а на поїзді лінії L - всього в $2,25.

10. Деяким важко в це повірити, але програми лояльності, розроблені багатьма авіакомпаніями і мережевими готелями, насправді полегшують життя. Також заощадити допоможуть спеціальні кредитні картки.

Купуючи що-небудь з їх допомогою, турист заробляє бали, які допоможуть надалі безкоштовно забронювати номер в хорошому готелі або авіапереліт.

bigmir)net , Cheapflights.com