По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

На чому вигідніше їздити: газ або бензин?

14 жовтня 2011

Зростання цін на бензин підштовхує автомобілістів шукати способи зменшити витрати на пересування. Варіантів, тут не багато, і самий, здавалося б, розумний і доступний - установка ГБО.

Як повідомив AUTO-Consulting генеральний директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн, ринок зрідженого газу стрімко зростає, додаючи щороку 15-20%.

За останні три роки він зріс майже на 50% і в 2011 році може досягти 1 млн. т і стати третім за величиною в Європі після Туреччини та Польщі. Для порівняння: роздрібне споживання бензину (через АЗС) становить близько 4,5 млн. т, ДТ - близько 2,5 млн. т.

Зміна попиту

Дана тенденція не могла не позначитися на зміні попиту на автомобілі. Як повідомила AUTO-Consulting, фахівець департаменту громадських зв'язків "Рено Україна" Анна Сібекіна, попит на автомобілі Renault з ГБО (газобалонним обладнанням) збільшився.

Найбільш популярний Logan седан. На цю модель припадає 30% продажу авто з ГБО. Ще 15% продажу - це Logan MCV і Sandero з ГБО. За статистикою реєстрацій автомобілів за 7 місяців цього року частка авто з ГБО виросла до 6,8% (у 2010 році було 4,5%).

У ціновій ніші SEAT відсоток автомобілів з ГБО оцінюють по-іншому. На думку директора з маркетингу та PR компанії "Формула Мотор Україна" Макса Чорного, сьогодні частка автомобілів з ГБО не більше 5%.

Прагнучи зайняти і цю нішу "Формула Мотор Україна" пропонує своїм клієнтам автомобілі SEAT з уже встановленим ГБО італійського виробництва.

Найбільш оптимістичні оцінки ринку ГБО у фахівця з маркетингу АТ "Укравтоваз" Олега Махна. Він повідомив AUTO-Consulting, частка автомобілів з ГБО (з урахуванням подальшого переобладнання) у загальних обсягах продажів нових авто в ціновому діапазоні до 100 000 грн., Може доходити до 25%.

В дилерській мережі "Укравтоваз" можна придбати новий автомобіль LADA зі встановленим ГБО і зі збереженням заводських умов гарантії.

За інформацією AUTO-Consulting, прогнозуючи подальший розвиток ринку автомобілів з ГБО, в недалекій перспективі ставити на свої авто газобалонне обладнання прямо на заводі обіцяють російські ГАЗ і ВАЗ.

У цьому є своя перевага, оскільки там же (на підприємстві) будуть змінені настройки блоку управління двигуном. Для газу і бензину вони різні.

Незважаючи на зростання цін на бензин, сплеск інтересу до ГБО спостерігали далеко не всі імпортери. Керівник департаменту реклами і PR компанії CA Automotive Наталія Молчанова повідомила AUTO-Consulting, що з подорожчанням бензину попит на Chery з ГБО звичайно ж зростає.

Правда, відзначила вона, значного збільшення попиту не спостерігається. В дилерській мережі Chery ГБО можна було встановити і раніше.

Приблизно те ж саме повідомили AUTO-Consulting і в "Групі компаній АІС". Тут зазначають, що попит на ГБО, безсумнівно, збільшився, але про стрімкий стрибок поки рано говорити. Навіть, не дивлячись на те, що "АІС" пропонує автомобілі з встановленим ГБО, на які зберігається заводська гарантія.

Спеціаліст з реклами та PR ТОВ "Дженерал Авто Груп" Катерина Семечаєвська повідомила AUTO-Consulting, що Opel і Chevrolet з передвстановленим заводським ГБО в Україні офіційно не продаються.

При цьому, практично всі дилери цих марок пропонують установку сертифікованого ГБО останнього покоління зі збереженням гарантії. В результаті, газ на автомобіль встановлюють близько 10-15% водіїв.

У той же час, підвищення цін на бензин не стало поштовхом до значного збільшення попиту на автомобілі Opel і Chevrolet з ГБО. Причина в тому, що вартість газу зростає пропорційно зростанню вартості бензину.

Газові фокуси

За інформацією, яку AUTO-Consulting повідомив Сергій Куюн, динаміка споживання бензину зворотня газу: у першому півріччі цього року споживання А-95 знизилося на 10%.

Але газової революції на ринку, швидше за все, не буде, оскільки газ теж дорожчає через низку так би мовити, прихованих від споживачів факторів. Справа в тому, що 50% газу на ринку контролює держава, яка продає його за цінами в 3-4 рази нижче ринкових.

Але в останні роки, у зв'язку із зростанням споживання, газу внутрішнього виробництва стало не вистачати і з'явився імпортний газ. На початку літа митна служба почала висувати якісь дивні і надумані вимоги до постачальників імпортного газу.

Внаслідок цього, ешелони з газом простоюють на кордоні по 20-30 днів. Що призводить до подорожчання на 35 коп/л. Але ще більш важливо, що через подібні затримки в пік споживання, газу на ринку не вистачає. Це призводить до ажіотажного зростання цін.

Які ж перспективи? На думку пана Куюна, без фокусів Держмитслужби, сьогодні ціна газу не перевищувала б 5,50 грн/л. Тобто, вона становила б майже 50% від ціни А-95.

Саме ця пропорція свого часу дозволила пропан-бутану стати таким популярним енергоносієм. Однак, Міненерговугілля, яке виступає з приводу і без у разі подорожчання бензину хоча б на 5 коп./л., не звернуло жодної уваги на те, що протягом липня-серпня літр газу подорожчав на 1 грн/л.

Сьогодні ціна на газ дещо знизилася, але фундаментальні причини літньої кризи залишилися. Державний газ розподіляється за безцінь посередникам, а митниця тримає на кордоні імпортний газ.

Ця ситуація залишає грунт для подальших "газових криз". Вони відбуваються мало не щороку і змушують водіїв дуже насторожено ставитися до такої чудової з точки зору економії і екології альтернативи, як пропан-бутан.

Згоден з думкою Сергія Куюна і Макс Чорний. Зокрема, він повідомив AUTO-Consulting: для розвитку ринку ГБО дуже важливе співвідношення ціни бензину і газу. Якщо вартість газу не вище 55-60% вартості бензину, установка ГБО рентабельна і попит на автомобілі, оснащені їм, буде на досить високому рівні.

На думку Олега Махна, після стрімкого стрибка цін на газ в липні 2011 року з 5,5 до 6,5 грн. (що становить близько 20%) переобладнання автомобіля на газ втратило свою привабливість. Продажі авто з ГБО дещо скоротилися. Причому, потенційних покупців ГБО налякав не тільки занадто різкий скачок цін, але і очікування наступних етапів підвищення вартості газу.

За даними AUTO-Consulting, ГБО найпоширенішого сьогодні 4 покоління коштує від 5500 грн, плюс балон - від 300 грн. Таким чином, стартові вкладення в газову економію складуть близько 6000 грн. У Києві середня ціна на скраплений пропан-бутан - від 6,56 грн, середня ціна бензину А-95 - від 10,37 грн.

З урахуванням того, що газу витрачається на 10-15% більше, ніж бензину, ГБО окупиться приблизно через 30 000 км. Плюс - як не крути, газових заправок менше, ніж бензинових і декому, щоб заправитися, доведеться робити крюк.

Таким чином, щоб почати економити на газі, звичайному споживачеві знадобиться півтора-два роки. Весь цей час він буде окупати своє ГБО. Однозначно, ГБО вигідно встановлювати або тим приватним особам, які їздять більше 20 тис. км на рік, або на комерційний транспорт. Якщо пробіг в рік менше 10 тис. км, ГБО ставити не варто.

Дизель не панацея

Ще одна альтернатива бензину, який подорожчає, - дизпаливо. Автомобілі з дизельними двигунами добре зарекомендували себе і користуються популярністю в Європі.

Маркетинг-директор "Пежо України" Олесь Шкуратов повідомив AUTO-Consulting, що за його спостереженнями, існує тенденцію зростання продажів нових іномарок з дизельним двигуном.

Приблизно такої ж думки дотримуються і в "АІС", хоча в цій компанії, на відміну від "Пежо Україна", є програми зі встановлення ГБО, зі збереженням заводської гарантії. В "АІС" вважають, що з подорожчанням бензину люди охочіше стали купувати автомобілі з дизельним двигуном.

За статистикою "АІС", на 10 проданих автомобілів SsangYong, тільки один з бензиновим мотором.

За інформацією AUTO-Consulting дизельне паливо (ДТ) сьогодні не набагато дешевше за бензин. Середня ціна в Києві - 9,64 грн/літр. Якщо додати до цього, що дизельні авто і за ціною, і за обслуговуванням, як правило дорожче бензинових, економія за рахунок меншої витрати та вартості палива на дизелі виходить не дуже вражаючою і має сенс при значних пробігах.

Якщо ж стоїть завдання купити автомобіль на 2-3 роки, при цьому пробіги на ньому будуть невеликі, то економії може не вийти.

AUTO-Consulting


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook