За що штрафують в Німеччині
У Німеччині є 500-сторінковий каталог із страшною для будь-якого туриста назвою Bundeseinheitliche Tatbestandskatalog für Straßenverkehrsordnungswidrigkeiten (BT-KAT-OWi), що можна перевести як Федеральний уніфікований інвентарний каталог порушень правопорядку у вуличному русі.
Ця праця гідна похвали - адже вона відповідає навіть на такі питання, які жодна нормальна людина, напевно, ніколи й не ставила. Наприклад, чи можна заради задоволення роз'їжджати туди-сюди або вигулювати собаку на машині...
Навряд чи знайдеш німця, який коли-небудь прочитав всі 500 сторінок цього збірника (крім, звичайно, авторів), але деякі правила туристам слід запам'ятати.
Отже, перебуваючи в Німеччині, варто забути про звичку "через паркан". Пішохода, який переліз через дорожню огорожу заради того, щоб перейти дорогу, поліцейський оштрафує на 5 євро.
"Огородження для того й існують, щоб пішохід не міг перетнути проїжджу частину на певних місцях дороги, які вважаються небезпечними", - пояснює німецький каталог правил.
Є в Німеччині і більш цікаве покарання - за перетин дороги по кривій. Всім відомо, що пряма дорога - це найкоротший шлях. Знають про це і німці, тому, щоб змусити переходити дорогу перпендикулярно, вони ввели штраф у 5 євро для тих, хто перетне проїжджу частину по кривій.
Згідно з правилами каталогу, вулицю потрібно перетинати "по найкоротшій дорозі, інакше це може бути небезпечно".
А ще в Німеччині потрібно слухатися поліцейського. У каталозі сказано, "якщо поліцейський каже "стоп", порядний громадянин обов'язково зупиниться". Якщо ви як пішохід проігнорували прохання поліцейського зупинитися - штраф ті ж 5 євро.
Любителі далеких прогулянок повинні пам'ятати, що за межами населеного пункту в Німеччині по дорозі потрібно йти з лівого боку. Так пішохід бачить тих, хто їде йому назустріч. За ходьбу по правій стороні - штраф у розмірі 5 євро.
І ще одне забавне правило - в республіці заборонено законом "безцільно роз'їжджати туди і назад". Якщо хтось вирішить спробувати, то задоволення буде коштувати 20 євро. За якими критеріями поліцейський повинен визначати порушника - каталог не пояснює.
Порушенням, пов'язаним зі швидкісним режимом, в каталозі відведено цілих 24 сторінки.
Так, наприклад, велосипедистам заборонено їздити по автобанах (штраф 10 євро), на скейті заборонено кататися по проїжджій частині, якщо є тротуар або велосипедна доріжка (штраф 10 євро). За розворот в тунелі покарають на 40 євро.
І окремо прописаний штраф за аварію в гамбурзькому тунелі Elbtunnel-винуватцю ДТП інцидент обійдеться у 240 євро. Саме цей тунель особливо виділено лише тому, що будь-яке ДТП в ньому призводить до мегазаторів.
Крім того, в тому ж Гамбурзі з 1 вересня 2011 року заборонено пити алкогольні напої в громадському транспорті. Втім, поки за це лише погрожують пальцем, а 1 жовтня штрафують на 40 євро.
Допустима доза алкоголю для водія у Німеччині - 0,5 проміле (це приблизно дві пляшки світлого пива по 0,5 л для середньостатистичного чоловіка). Якщо доза перевищена - доведеться розлучитися з 500 євро.
Що стосується швидкості, то в Німеччині законодавство досить лояльно до дрібних порушників. У разі перевищення швидкості на 20 км/год штраф всього 35 євро, якщо перевищити на 50 км/год, сума зросте до 240 євро.
Розмова по мобільному без гарнітури обійдеться в 40 євро. Втім, на це правило не звертають уваги самі німці: 48% водіїв зізналися, що користуються за кермом мобільним телефоном без додаткової гарнітури.
Теги: туризм