По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Автострахуваня: як вибирати поліс

20 листопада 2012

Хоча після кризового 2009-го року довіра до страхових компаній добряче зменшилася (нагадаємо, що близько десятка з них тоді розорилися, а решта серйозно затримували виплати), більшість автовласників нових автомобілів все одно замислюються про купівлю полісів добровільного автострахування КАСКО. І це не дивно - аварійність на українських дорогах продовжує залишатися вкрай високою (за даними ДАІ, щомісяця відбувається більше двох тисяч ДТП), а стан самих доріг залишає бажати кращого. І навіть якщо водій довіряє своїм навичкам, у нього немає впевненості в тому, що хтось не в'їдете в нього або колесо не провалиться в одну з багаточисленних ям (таке відбувається дуже часто). Страховку ж зараз так-сяк, та зрештою все одно виплачують. Та й умови страхування в даний момент більш ніж лояльні: практично всі страхові компанії (СК) заманюють до себе знижками і безліччю додаткових опцій. Але ось які опції реально потрібні, а на чому можна заощадити?

"Сегодня" опитала експертів та проаналізувала пропозиції 20-ти найбільших українських страхових компаній, щоб вибрати найкращі пропозиції.

Виявилося, що стандартна пропозицію в даний момент - поліс на рік за 4,5-5% від вартості автомобіля, який включає нульову франшизу на випадок ДТП, 5% франшизи у випадку викрадення. Але, по-перше, кожен параметр можна змінити на розсуд власника, по-друге, при укладенні договору потрібно врахувати деякі нюанси, щоб в разі виникнення страхового випадку не залишитися  взагалі без будь-якої компенсації. Причому відмовити можуть на законних підставах.

Параметри на старті

Ціна авто. Якщо машина не в кредиті, то СК зазвичай дозволяє власнику самому визначити суму, на яку він хоче застрахувати машину. Але з обмеженням - знизити вартість авто можна (в цьому випадку ви погоджуєтеся з тим, що сума відшкодування в разі викрадення буде нижчою, ніж реальна ринкова вартість автомобіля), а ось завищити - ні. Максимальна ціна не нового автомобіля визначається за такою методикою: беруть 5-6 оголошень про продаж авто такої ж марки, такого ж віку і зі схожим пробігом, а потім обчислюють середнє арифметичне.

Облік зносу. Поліси, у яких визначення розміру збитку розраховується з урахуванням зносу автомобіля, краще не розглядати взагалі. Справа в тому, що цей пункт договору страхування залишає для страхової компанії велике поле для маневрів. Наприклад, якщо після ДТП потрібно замінити 5 деталей, про 2 з них у страховій можуть заявити, що вони були зношені на 70%, одна зношена на 80%, а решта запчастини - на 50%. Зрештою, на ту суму, що виплачує СК, відремонтувати машину не вийде.

Франшиза. Поліси з нульовою франшизою найдорожчі за ціною - страховий тариф складає більше 4,5% від ціни авто. Але висока ставка франшизи робить купівлю поліса безглуздою. Так, наприклад, якщо авто коштує 100 тис. грн, а франшиза становить 5%, то з виплати в разі дрібного ДТП зі збитку потрібно відняти 5 тис. грн - у більшості випадків дешевше відремонтувати машину самостійно (а якщо збиток менший за розміри франшизи, то не заплатять взагалі нічого). Оптимальний варіант - франшиза по ДТП, не перевищує 1%, а на інші ризики (наприклад, викрадення), - до 5%. Так можна застрахувати авто практично у всіх СК зі страховим тарифом близько 4% від ціни авто.

Розбивка платежу. Всі страхові компанії сьогодні пропонують розрахуватися за поліс частинами (або двома платежами, з поквартальною оплатою, або щомісячною). У цьому випадку він буде коштувати десь на 5-10% дорожче, ніж в тому випадку, якщо сплатити один раз. З іншого боку, заплатити 4 рази по одній тисячі гривень легше, ніж за один раз викласти 3600 гривень. Є ще один плюс. В умовах нинішнього ринку не можна бути впевненим у стабільності будь-якої з СК і говорити про те, що через півроку даний страховик буде настільки ж надійним, як сьогодні. Всі ми пам'ятаємо 2009-й, коли страхові компанії масово оголошували про банкрутство.

Додаткові умови

Крім стартових параметрів, страхові компанії пропонують включити в договір ще й безліч додаткових пунктів, на які потрібно звернути увагу.

Порушення ПДР. Кожна друга з 20 страхових компаній, вказує в них, що СК не відшкодовує збиток в тому випадку, якщо ДТП сталося через грубе порушення ПДР водієм - виїзд на зустрічну смугу або червоне світло. Врахуйте, що в житті трапляється всяке і передбачити все неможливо. Тому від полісів з такими обмеженнями також краще відмовитися.

Тверезість. Абсолютно у всіх договорах вказано, що СК не відшкодовує збиток в тому випадку, якщо водій перебував у стані алкогольного та/або наркотичного сп'яніння. Звучить справедливо, але потрібно уточнити те, які докази тверезості СК може затребувати. Відомі випадки, коли водіям відмовляли тільки з тієї причини, що після дрібного ДТП вони не поїхали до лікаря-нарколога (даішник не відправив).

Довідка з ДАІ. У договорі має бути прописана можливість компенсації збитку без довідки ДАІ. Пояснимо на прикладі. Припустимо, водій подряпав бампер зі своєї вини при парковці - його фарбування на столичних СТО коштує 1 тис. грн. Якщо він викличе ДАІ для оформлення ДТП (щоб отримати довідку для страхової), інспектори зобов'язані забрати права і передати справу до суду. А там, в залежності від настрою судді, водієві загрожує або штраф у 340-425 грн., або позбавлення прав на термін від 6 до 12 місяців. З такими перспективами перефарбувати бампер за свій рахунок дешевше. Деякі страхові компанії на ринку сьогодні пропонують поліси, де прописана компенсація збитку в тому випадку, якщо він не перевищує 5 тис. грн, - цієї суми цілком достатньо, щоб зробити дрібний ремонт.

Скляні деталі. Дуже поширена ситуація: з-під коліс авто, яке рухається попереду, вилетів камінчик і потрапив в лобове скло. Нове коштує від 1 тис. грн (бюджетне авто) до $ 2 тис. (дорогий автомобіль). Так як порушення правил немає, то викликати ДАІ немає сенсу; протиправними діями третіх осіб такий випадок не назвеш. Саме тому при виборі поліса важливо, щоб він передбачав заміну скляних деталей без будь-яких довідок хоча б раз на рік.

Терміни. Термін подачі заяви про відшкодування повинен становити не менше 3-5 днів. Адже ДТП може відбутися в дальній поїздці - можна не встигнути. Повинні бути вказані чіткі терміни виплати відшкодування після того, як ви подали всі документи (20-25 днів) і чіткий перелік документів. Інакше у СК буде привід тягти з виплатою до кінця світу.

Врахуйте ризик викрадення авто

За поліси страхування, які не покривають збитки від викраження, просять на 20-25% менше, ніж за повне КАСКО. То може варто заощадити?

Щоб визначити, наскільки ви ризикуєте в цьому випадку, радимо поглянути на статистику ДАІ: найчастіше викрадають авто таких марок, як ВАЗ, Toyota, Daewoo/ZAZ, Honda, Lexus, Mitsubishi, Chevrolet і Mercedes. Ясна річ, що дорогі авто викрадають під замовлення і займаються цим злочинні угруповування, які поставили на потік і викрадення, і підробку документів. А ось недорогі масові авто зазвичай викрадають для того, щоб відразу розібрати на запчастини (наприклад, двигун Lanos коштує $500, кузов - $1000-1500, колеса і салон - по $300, КПП - $200), а розпродати їх можна упродовж дня. Також ризикують власники авто китайського виробництва (в цьому році кожен 5-й проданий в Україні автомобіль був "китайцем") - попит на запчастини є дуже високим. А найбільше число викрадень - у великих містах (Київ, Донець, Дніпропетровськ, Харків). Так що якщо ваш автомобіль в групі ризику, відмовлятися від повного КАСКО можна. Особливо якщо авто зберігається під під'їздом, а не в гаражі або на стоянці, що охороняється.

Інша справа, якщо авто не належить до тих, які часто крадуть, експлуатується в невеликому населеному пункті, зберігається в гаражі і/або не буде цікавим для викрадачів (наприклад, непопулярна або рідкісна марка). Тоді від графи "викрадення" можна просто відмовитися.

Які ще знижки надають страховики

Існує перелік пунктів, відмовившись від яких можна отримати ще кращу ціну. А також кілька умов, виконавши які, цілком реально отримати дуже привабливу ціну на поліс КАСКО. Перерахуємо їх.

1. Додаткові опції. Коли вам пропонують які-небудь додаткові опції, подумайте над їх необхідністю. Наприклад, часто у договори КАСКО включають такі послуги при ДТП, як виклик лікарів приватних клінік на місце аварії (+5% до вартості поліса), евакуація авто з місця аварії (+1%).

2. Бонус за безаварійність. Широко застосовуються страховиками накопичувальні знижки за беззбиткову їзду у період дії поліса КАСКО. У перший рік можна домогтися зниження ціни поліса на 5-10%, у другій - до 15%. А за 3-4 роки цілком реально накопичити 25 і більше відсотків дисконту.

3. Досвід водіння. Якщо ваш водійський стаж складає понад 10 років, потрібно обов'язково повідомити про це страховому агенту - в кожній другій страхової із опитаних, запропонували знижку у 5-15% від ціни поліса.

4. Знижка за гуртову купівлю. Серйозну суму можна також заощадити при купівлі поліса КАСКО водночас з полісом автоцивілки в одній страховій компанії (часто автоцивілку просто дарують). Крім того, страхову компанію легко вмовити на знижку у тому випадку, якщо у вас в сім'ї два автомобіля (або більше).

5. Часткове страхування. Деякі СК пропонують застрахувати авто не на повну вартість, а, наприклад, на 50% - поліс дешевший вдвічі. Але страхове відшкодування буде виплачене лише в сумі, на яку застраховане авто.

Фото на головній з zabor.zp.ua

За матеріалами "Сегодня"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook