По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Бензин із спиртом: підвищення витрати палива, забиті фільтри

23 липня 2012

На цьому тижні президент України підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України про виробництво та використання моторного палива з вмістом біокомпонентів". Згідно цього документу, з 2013 виробникам бензину будуть рекомендувати розбавляти його спиртом на 5%. У 2014-го вміст біоетанолу в зазначеній кількості стає обов'язковим, а з 2016 року його частка в бензині зросте до 7%.

Відразу після прийняття цього законопроекту експерти з палива заговорили про те, що такий бензин може бути шкідливим для авто. Так, заступник директора НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев сумнівається в тому, що українські автозаводи зможуть забезпечити АЗС досить якісною сумішшю. А голава консалтингового агентства "А-95" Сергій Куюн вважає, що ринок може бути затоплений підробками: "Зараз не перевіряють навіть звичайний бензин. Що являтиме собою суміш зі спиртом, складно сказати". Природно, після таких заяв автомобілісти стали турбуватися про здоров'я своїх "залізний коней" - а раптом ті почнуть масово ламатися і будуть проблеми з запуском двигуна.

Важливо відзначити, що експерти зовсім не проти біоетанолу. Якщо на заправки надійде не сурогат, а відповідна до євронорм суміш, проблем не буде. "Сегодня" за допомогою Геннадія Рябцева, Сергія Куюна та керівника лабораторії бензинових двигунів компанії Bosch Хакана Їлмаз проаналізувала плюси і мінуси такого палива.

Чому водії бояться спирту

У статтях-страшилках, присвячених бензину з вмістом спирту, які заполонили ЗМІ після прийняття відповідного закону, акцентують увагу на тому, що він гігроскопічний - тобто вбирає воду з усього, до чого торкається (резервуарів нафтобази і АЗС, конденсату з паливної системи і навіть з повітря на заправці).

Існує теоретичний ризик, що в двигуні суміш розділиться на бензин і водно-спиртові кульки. Наслідки потрапляння їх в камеру згоряння очевидні: перевитрата палива (вода не виробляє енергії) і детонація. Крім того, є сумніви в тому, що авто буде заводитися при низьких температурах (наприклад, 30 градусах нижче нуля) - адже насичений водою спирт перетвориться на крижинки, підпалити які система запалювання не зможе.

Проте, виникає логічне запитання - як ці проблеми долають в ЄС, де майже весь бензин змішують зі спиртом протягом останніх п'яти років без будь-яких наслідків. У тому числі і в Скандинавії, де взимку навіть холодніше, ніж у нас. По центру Стокгольма, наприклад, без проблем весь рік їздять автобуси, які працюють на 100% біоетанолі. Їм відомі якісь секрети?

Справа в культурі виробництва і продажів - на кожному етапі шляху від заводу до заправки стежать за тим, щоб в спирт не потрапило води більше, ніж потрібно. Так, 90%-й спирт прекрасно горить, а от якщо води більше 10%, можуть початися проблеми. Чи будуть дотримуватися цих норм у нас?

Переходимо на біобензин

Підготовка. Якщо ваш автомобіль старший п'яти років і ви жодного разу не користувалися миючими присадками, перед використанням спиртового палива потрібно промити паливну систему і бак - цю послугу пропонують на СТО за 300-500 грн і займає вона близько години часу. Інакше може вийти з ладу паливний насос: через забитий фільтр він буде працювати під навантаженням. Другий варіант - через 2-3 дні замінити паливний фільтр, а також промити форсунки.

Вибір палива. Бензин зі спиртом у всьому світі позначають індексом E (етанол) з цифрою, що означає кількість вміст етанолу в процентах. Так, Е5, Е7, Е10 - суміші з низьким вмістом етанолу (їх і почнуть продавати з наступного року), які можна заливати в будь-який автомобіль. На деяких АЗС в Україну ми бачили паливо з індексом E40 - заправляти його потрібно лише за умови, що виробник авто допускає застосування біопалива. У Бразилії, США і деяких країнах ЄС продають суміш Е85 (85% етанолу та 15% бензину) - заливати його можна лише в авто з паливною системою Flex-Fuel.

В Україні існують власні бренди. Щоб не помилитися, попросіть на АЗС паспорт якості і переконайтеся в тому, що паливо відповідає одному з перерахованих міжнародних стандартів або національному ДСТУ 4839:2007 "Бензини автомобільні підвищеної якості".

Коли етанолу забагато

Якщо в Європі вирішили питання з гігроскопічністю спиртового палива, то чому ж вони обмежили частку спирту 10%? Справа в тому, що така кількість спирту дозволяє не вносити ніяких технічних змін в конструкцію авто. Хоча спирт при горінні виділяє в два рази менше тепла (через меншу кількість вуглецю у його складі), блок керування двигуном вирішує цю проблему примусовим збагаченням суміші. Так, витрата палива зростає, але лише на кілька відсотків.

А якщо спирту в паливі більше, ніж 10%? У цьому випадку "мізки" двигуна потрібно навчити визначати концентрацію спирту і підбирати необхідні режими роботи. Зараз вже продаються блоки керування, які потрібно встановити на авто саме з цією метою (від 500 до 1000 грн). Спирт у високій концентрації агресивно діє на резино-технічні елементи - для уникнення цього в паливо на заводі додають спецприсадку.

Фото з Flickr (by ActionAid UK)

За матеріалами Сегодня


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook