По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Денні ходові вогні: чи варто ставити

4 жовтня 2013  АвтоТревел

З 1 жовтня українських водіїв змусили включати вдень ближнє світло або денні ходові вогні (ДХВ). Що таке ДХВ, навіщо вони потрібні і чи потрібно їх реєструвати

У ПДР існує визначення денних ходових вогнів: "зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу і призначені для поліпшення видимості транспортного засобу під час його руху в світлий час доби".

Фото: aliexpress.com

Майте на увазі, що в ДАІ визнають тільки штатні ходові вогні, встановлені заводом-виробником. Встановлені самостійно або в "гаражах" лампочки даішники називають переобладнанням транспортного засобу, яке підлягає реєстрації.

Крім того, за визначенням не можна вважати ходовими вогнями будь-які жовті фари - лампочки ДХВ повинні давати біле (денне) світло. У Росії, до речі, вмикати фари вдень змусили ще в 2010 році, але дозволили використовувати протитуманки.

Фото: wikipedia.org

Зазначимо, що в Європі вже кілька років діє закон, що зобов'язують всіх автовиробників ставити заводські ходові вогні на нові машини. ДХО ставлять і на азіатські моделі: наприклад, оновлені Hyundai Accent і Hyundai ix35.

Якщо денні ходові вогні не передбачені конструкцією ТЗ, ДАІ має право оштрафувати автовласника на суму від 340 до 510 грн (статті 121 і 122 КУпАП).

Чи можна довести законність установки ДХО?

Це запитання Автопортал задав автору книг "100 аргументів проти штрафів ДАІ" та "Аргументи Караваєва проти штрафів ДАІ" Володимиру Караваєву.

На думку правозахисника, сам термін "передбачені конструкцією" означає, що в автомобілі, насамперед, має бути передбачено місце для установки ДХВ, про що сказано в нормативно-технічній документації на ТЗ. Звичайно, довести це співробітнику ДАІ, який твердо вирішив скласти протокол, буде непросто. Тому краще заздалегідь зробити витримку з документації на автомобіль, яка буде служити доказом, що для вашого автомобіля конструктивно передбачена установка ДХВ.

Фото: carwow.co.uk

Інспектор може сподіватися на те, що денні ходові вогні, встановлені навіть у передбаченому конструкцією місці, не відповідають чинним українським стандартам. Але як це довести? Навіть у Центрі безпеки дорожнього руху при МВС України не знають точної відповіді, оскільки дотепер не існує механізму контролю за відповідністю встановлених ходових вогнів. Стандарти є, але міжнародні - Правила ЄЕК ООН № 87 і № 48 - та в ПДР але про них нічого не сказано.

Інша справа, що по Україні їздить купа автомобілів з ​​антикрилом, спойлерами і іншими деталями, що робить їх "переобладнаними з порушенням відповідних правил, норм і стандартів" . Однак, досить згадати нерозмитнені автомобілі: до пори до часу їх власники теж їздили без особливих проблем, доки на них не влаштували "облаву". Те ж (у теорії) може статися і з власниками авто з "кустарними" ДХВ .

Отже, встановити ДХО можна, якщо ви твердо впевнені, що зможете переконати даїшника і не боїтеся судових розглядів. Головна перевага ДХВ - світлодіоди споживають менше енергії і служать довше галогенних ламп. Аще їх просто краще видно.

ПДР вимагають вмикати фари вдень тільки за межами населених пунктів, тож якщо ви рідко виїжджаєте за місто, денні ходові вогні вам навряд чи знадобляться .

За матеріалами Автопортал


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [5]
Коментар:
Захисний код:
Ігор _ 05.11.2013 12:37
Маразм ситуації у самому підході: або ми реально хочемо зменшити аварійність, покращуючи видимість рухомого транспортного засобу, або ми, черговий раз, імітуємо "бурхливу ментовську діяльність"! Якщо я встановив на свій автомобіль ДХВ, що відповідають технічним умовам, то чим я порушую саме прагнення до безаварійності? Якщо дотримані норми – то в чому проблема? А проблема, швидше у мізках! Чого дурний – бо бідний, чого бідний – бо дурний!!!
Andr _ 04.10.2013 15:41
А если у меня противотуманки с ксеноновым белым светом? Можно не ставить ДХО?
НезалежнийВодій _ 04.10.2013 12:33
>>даішники називають переобладнанням транспортного засобу, яке підлягає реєстрації.
Те що вони називають, є перевищенням службовим обов'язків.
Закон України "Про дорожній рух" Стаття 32. Основні вимоги щодо переобладнання транспортних засобів: Переобладнання транспортних засобів, тобто зміна типу або марки (моделі), призначення чи параметрів конструкції транспортних засобів, що перебувають в експлуатації, шляхом установки кабіни, кузова чи їх деталей, спеціального обладнання і номерних агрегатів ** переобладнання, що призводить до зміни повної маси і її розподілу по осях, розміщення центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності, колісної бази чи колісної формули, системи гальмового і рульового керування та трансмісії.
***
(статті 121 і 122 КУпАП)
121 ч.1 * або переобладнанням, з якими заборонена експлуатація – ДХО не переобладнання
122 ч.2 * Порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами – ДХО це зовнішній світловий прилад
ке56 _ 04.10.2013 10:50
Как всегда наши тупые законодатели,и не мение тупые мусора,ничего не смогут довести до здравого смысла. С включенными фарами мы уже ездили,наклейки на бампера клеили,сто раз отменяли,а потом вводили талоны предупреждений,даже ГАИ разформировывали,а аварийность как была так и осталась. Коррупция во всех органах власти достигла 100%. И пока эту власть,я говорю и про оранжевых,и про голубых,не уничтожим,физически,то будем и дальше,вводить,отменять,наклеевать,включать!!
Петро _ 04.10.2013 10:44
Останній абзац – про мене
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook