По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Нові правила для водіїв: за що депутати пропонують карати автомобілістів

22 січня 2013

На сайті Верховної Ради з'явився законопроект, який пропонує значно посилити відповідальність за порушення Правил дорожнього руху (ПДР) - там прописали цілий комплекс змін, які стосуються не лише водіїв транспортних засобів, але і дорожніх служб, рекламних, страхових і транспортних компаній. За словами заступника голови фракції ПР у Раді Михайла Чечетова, цей закон дуже потрібний, а тому шанси пройти у нього дуже високі.

"Сегодня" проаналізувала те, як зміниться життя водіїв в тому випадку, якщо закон приймуть. Опитані адвокати Марина Гавяда і Олексій Святогор вважають, що штрафувати по ньому зможуть будь-якого, а деякі вимоги аж надто жорсткі.

Покарають за відсутність дитячого крісла і вихлоп

1. Швидкісний режим і штрафи. Абсолютно всі водії України будуть змушені знизити швидкість - якщо відповідальність за перевищення швидкості наступає у випадку, якщо водій перевищив дозволений ліміт більш ніж на 20 км, то після прийняття змін до законодавства інспектори ДАІ отримають право складати протокол про порушення ПДР, якщо водій перевищив швидкість на10 км/годину. Наприклад, якщо зараз по місту в основному їздять зі швидкістю 70-80 км год, то в майбутньому швидкісний режим знизиться до 65-70 км/год. Інакше штраф за перевищення складе 250-340 грн.

На таку ж суму пропонують штрафувати водіїв за недотримання вимог дорожніх знаків, розмітки, правил початку руху, зупинки та стоянки, а також порушення правил проїзду пішохідних переходів і рух по тротуару. Наприклад, штраф потрібно буде заплатити навіть у тому випадку, якщо на початку руху водій не увімкнув лівий поворот.

2. Аварійна ситуація. У пропонованій редакції Кодексу України про адмінправопорушення (КУАП) посилили відповідальність за створення аварійної ситуації (зараз штраф - 680 грн, а хочуть збільшити до 850). Але найголовніше - конкретизували, в яких випадках вона настає. Зокрема, інспектор повинен тепер в якості доказів надати фактичні дані: пояснення потерпілого, свідків, а також показання технічних засобів фото-і відеофіксації. В особливо небезпечних випадках покарання може бути посилене - до позбавлення водія прав на термін від 6 місяців до року.

3. Наслідки ДТП. Навіть дрібна аварія може викликати для водія серйозні наслідки. Зокрема, якщо в результаті зіткнення є потерпілий з легкими тілесними ушкодженнями (це, наприклад, синець або забиття), водія або оштрафують на 2550-3400 грн, або позбавлять прав на 1-2 роки, або заарештують на 7-10 діб. Але є і "шпарина" - якщо водій домовиться з потерпілим і вони оформлять ДТП за допомогою Європротоколу (не викликаючи ДАІ), адмінвідповідальність не настає.

4. Несправність мотору. Ще одне нововведення - відповідальність за управління «чадящим» автомобілем. Так, інспектора ДАІ отримають можливість перевіряти рівень вихлопних газів автомобіля, і якщо він не відповідає нормам, водія звичайного авто (з двигуном об'ємом до2, 4 л) оштрафують на 510-850 грн, а більш потужної машини (з мотором більше 2,4 літра ) - на 850-1190 грн.

5. Перевезення дітей. Сьогодні штрафних санкцій за перевезення дітей без спеціального автокрісла немає. А ось в новій версії КУАП вони, схоже, з'являться. Так, нардепи пропонують додати статтю 121-3 - штраф за перевезення без автокрісла дітей, зріст яких меньше145 см або віком менше 12 років, складе 340-425 гривень.

6. Права. Якщо сьогодні за водіння без прав, передбачений штраф лише 510 грн, то в новій версії законодавства пропонують карати за це 1700-4250 грн. Якщо позбавили прав, а водій продовжує їздити, штраф складе 4250-5950 грн. У тому числі передбачений адмінарешт на 7-15 діб з оплачуваною або безоплатною конфіскацією авто.

П'ять основних змін для водіїв

1. Швидкість. Покарання хочуть ввести при перевищенні швидкості на 10 км год, а не на 20 км/год (як зараз) і пропонують нові штрафи:

на 10 км/год - 255-340 грн

на 20 км/год - 340-510 грн

на 30 км/год - 510-680 грн

на 50 км/год - 680-850 грн

За регулярні порушення водія можуть позбавити прав на термін до 10 років.

2. Відеофіксація. Водіїв хочуть штрафувати в автоматичному режимі за допомогою систем фото-, відеореєстрації порушень ПДР. До відповідальності притягують власника авто, але він звільняються від відповідальності в тому випадку, якщо протягом 10 днів після отримання "листи щастя" надав в ДАІ інформацію про водія-порушника.

3. Екологія. За перевищення норм вмісту шкідливих речовин у вихлопних газах хочуть ввести штраф 510-1190 грн. Зараз відповідальності фактично немає.

4. ДТП. Якщо в результаті аварії є потерпілий з тілесними ушкодженнями (легкого або середнього ступеня тяжкості, наприклад, синці), хочуть ввести штраф від 2550 грн, позбавляти прав на 1-2 роки або застосовувати адмінарешт на 7-10 днів. Сьогодні є відповідальність лише за сам факт ДТП.

5. Права. За керування автомобілем без прав штраф може вирости до 1700-4250 грн. У тому числі, передбачена конфіскація авто. Зараз штраф - 425-850 грн.

Фото на головній з Flickr (by Lazyousuf)

За матеріалами "Сегодня"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [1]
Коментар:
Захисний код:
Слава _ 23.01.2013 10:22
А нашим управлінцям все мало!!! Ніхто із них сам ні разу не сплатив жодного штрафу, а порушують вони частіше ніж інші водії. Набридло.
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook