По-русски
Українською
Погода:
  • Курси валют: USD 11.5   EUR 15.7
  • Пальне: A92 10.53   A95 10.90   ДП 9.74

Leopolis Grand Prix
27-29 червня у Львові відбудеться найбільша автомобільна подія України та Центральної Європи.


Венеція по-голландськи

Харлем - Амстердам - Роттердам - Дордрехт - Гаага - Дельфт
0

Амстердам

Нідерланди, Північна Голландія
Давній Амстердам - є столицею королівства Нідерландів та одним з найбільших історичних міст Європи

Храм Светіцховелі

В XI столітті на місці базиліки зводить церква Дванадцяти апостолів - храм Светіцховелі. Це – головний кафедральний собор та найбільша церква сучасної країни
AutoTravel у соціальних мережах


Свой первый холодильник мы с женой купили в магазине Комплект, находится в Одессе, нам понравился этот магазин.

В онлайн магазине оборудоваия stocktools.ru есть все. От ручного инструмента, до мощных лодочных моторов.

Конфіскація авто за штраф ДАІ: як не допустити

30 жовтня 2012

Залишитися без авто за борг у 255 грн? У нашій країні це цілком реально, якщо мова йде про штраф ДАІ. Ще в серпні 2011 року, як тільки вступив в силу закон про скасування техогляду для легкових автомобілів, звучали попередження, що в разі несплати штрафів за порушення ПДР у водіїв можуть з'явитися проблеми з Державною виконавчою службою (ДВС). Бо якщо до цього ефективним заходом впливу на боржників була відмова видачі талона ТО, то, починаючи з моменту скасування техогляду, жодного іншого виходу в ДАІ, крім як звертатися в LDC, не залишилося. Але заходи до боржників застосовуються yflnj радикальні. Так, цього року до водіїв, не cплатили штрафи, стали масово надходити листи про те, що їх майно перебуває під арештом. А співробітники ДАІ почали відбирати авто водіїв-боржників прямо на дорозі. Як уникнути таких проблем, розбирається "Сегодня".

Авто забирають на дорозі

Поодинокі повідомлення про те, що за рішенням ДВС співробітники ДАІ почали відбирати авто за борги по штрафах з'явилися ще на початку цього року. Але в останні місяці активність цих двох держструктур зросла. А у Харківській області ДАІ та виконавча служба навіть створили спецгрупи з виявлення водіїв-неплатників (з двох представників виконавчої служби та двох даішників). Про це офіційно заявив у ході прес-брифінгу 23 жовтня глава ДАІ Харківської області Олексадр Єршов. Інспектори ДАІ зупиняють авто, співробітники ДВС перевіряють водіїв по базі даних і, якщо там є борг, на авто накладають арешт і відправляють його на штрафмайданчик.

На прийомі в держвиконавця

Читач "Сегодня" Віталій приніс листа від ДВС в якому сказано, що за штраф у 255 грн все його майно заарештоване. Щоб з'ясувати подробиці, ми вирушили з ним на прийом в районне відділення ДВС. Держвиконавець розповів, що до них звернулася ДАІ із заявою про примусове стягнення суми штрафу з боржника, тобто з Віталія. У заяві Державтоінспекція попросила накласти арешт на грошові кошти боржника, а в разі їх відсутності - на авто чи інше майно. У результаті, згідно ст. 57 ЗУ "Про виконавче провадження", майно Віталія було заарештоване до сплати штрафу: "Заплатіть його, виконавчий збір (10% від штрафу. - Прим. Ред.) - І ми знімемо арешт, а інакше авто буде оголошено в розшук", - заявив виконавець. Правда, не зміг толком відповісти, чому дійшла справа відразу до арешту майна - жодних вимог про сплату штрафу Віталію не надходило.

За словами держслужбовця, повинні були ще в минулому році надіслати рекомендованим листом постанову про відкриття виконавчого провадження, але відправляли його чи ні, він точно не знає, так як працює віднедавна, а корінця з пошти про те, що лист було надіслано/доставлено, у нього немає. Але дістав постанову про початок провадження у справі, датовану 2011 роком, з пропозицією розписатися в отриманні. Так як ніякого бажання (та й часу) сперечатися з ДВС у Віталія не було, він добровільно заплатив штраф. Але державний виконавець також визнав порушення з боку служби - документ про відкриття виконавчого провадження, швидше за все, відправлений не був - і скасував оплату виконавчого збору. Арешт з майна зняли практично відразу.

Дії ДВС можна оскаржити

Адвокат Олексій Святогор, який спеціалізується на захисті прав водіїв, розповів "Сегодня", що ситуація Віталія є поширеною останнім часом. "У ДВС немає часу і ресурсів на стягнення штрафів ДАІ в повній відповідності з законодавством. А нещодавно "зверху" спустили негласну вказівку посилити роботу. Ось вони і надрукували заднім числом документи про виконавче провадження. Така підозра виникла через те, що листи ДВС масово розсилає листи зараз, хоча датовані ухвали про відкриття провадження минулим роком. Накласти ж арешт на майно держвиконавцю найпростіше - більшість водіїв відразу лякаються і тікають платити борги по штрафах ".

Ось тільки з точки зору законодавства така практика з боку ДВС є, за словами Олексія Святогора, не зовсім законна. І у водія є можливість оскаржити рішення виконавця на підставі ряду порушень: не відправили вчасно постанову про відкриття провадження, не запропонували оплатити штраф добровільно, а відразу заарештували майно. Для цього судитися зовсім не обов'язково - достатньо написати скаргу на начальника районного відділення ДВС. Але приклад Віталія - ​​не найгірше, що могло статися. Дуже часто ГІС відразу оголошує машину в розшук, про що водій дізнається після того, як його зупинила ДАІ і забрала авто.

Ризикують і ті, хто сплачує штрафи

Читач "Сегодня" Андрій С. розповів історію про те, що зіткнувся з такими ж проблемами, як і Віталій, хоча і вчасно сплатив штраф. "У постанові написано про те, що після оплати штрафу квитанцію потрібно принести в районне ДАІ. Але у мене на це фізично не було часу, адже там прийомні години збігаються з моїм робочим часом. А мій роботодавець не вважає необхідність відвідування ДАІ поважною причиною для прогулу (Андрій працює на держслужбі)", - розповідає він.

Через рік після штрафу Андрію прийшов лист від Виконавчої служби про арешт майна, разом із запрошенням відвідати виконавця. Андрій подзвонив в ДВС, описав ситуацію, але йому все одно сказали зайти. На жаль, теж в робочий час. "Зрештою, мало не відібрали авто. Мене зупинив інспектор ДАІ повідомив, що авто в розшуку і запропонував їхати на штрафмайданчик. Даішник попався добрий, мене вислухав і відпустив; зрештою мені вдалося доїхати до виконавця і закрити питання. Але ситуація вкрай безглузда", - говорить Андрій. Начальник Департаменту ДАІ МВС України Валерій Лозовий розповів "Сегодня", що у них немає можливості перевірити, чи сплатив порушник штраф (одержувачем є Казначейство). Тому без візиту в ДАІ з оплаченою квитанцією обійтися не можна. Інакше будуть проблеми.

Авто у розшук - лише через суд

Юристи Володимир Караваєв і Вадим Володарський звертають увагу на те, що державний виконавець не має права самостійно приймати рішення про оголошення автомобіля в розшук. Зробити це можна лише за рішенням суду (згідно зі ст. 375 Цивільного процесуального Кодексу), який приймає рішення про арешт в тому випадку, якщо ДВС доведе, що відсутні дані про місце проживання, місцезнаходження, перебування боржника (це зазначено в ст. 40 ЗУ "Про виконавче провадження"). Такий "невидимка" трапляється украй рідко, адже в техпаспорті на авто і правах, з яких співробітник ДАІ переписує дані при складанні протоколу, є адреса водія, а в протоколі записане місце роботи. Якщо ці дані відомі ДАІ, значить, вони доступні і для ДВС. А це важливо! За законом, маючи такі дані, держвиконавець в першу чергу повинен з'ясувати, чи є у боржника рахунки в банку, зарплатня - з цих коштів і має списуватися штраф. Якщо ж боржник виявиться безробітним, але точно відомо, де він живе, держвиконавець може прийти додому і конфіскувати для погашення 255 грн штрафу, наприклад, мобільний телефон. До авто справа має доходити лише у крайньому випадку.

Фото на головній з Flickr (by Phil's 1stPix)

За матеріалами "Сегодня"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі [0]
Коментар:
Захисний код:
Авторизація
Електронна пошта:
Пароль:
Запам'ятати мене на цьому комп'ютері
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Ви можете увійти під своїм акаунтом Facebook
Facebook