Літня гума: коли міняти шини

Перед заміною шин на літні потрібно вивчити прогноз погоди і переконатися, що заморозків у вашому місті не обіцяють. Поспішати в даному випадку не радять. Також перевірте у експертів, чи не зносилася ваші старі літні шини.

Коли ставити літні шини?

Затягування зі зміною гуми на літню може призвести до зносу шин і втрати шипів. Адже зимова гума м'якша і при нагріванні вона стирається дуже швидко.

В першу чергу, варто враховувати середньодобову температуру і час доби, коли ви зазвичай пересуваєтеся на своєму автомобілі. Якщо їздите на роботу вранці і назад ввечері, а вдень машина стоїть на стоянці - поспішати ставити літні шини не варто, оскільки і в квітні бувають заморозки, а отже - буде ожеледь.

Стежите за прогнозами погоди. До прикладу, у перші квітня температура в Києві підскочила до +10, проте, найближчі два тижні вночі все ще може бути мороз і навіть сніг (не кажучи вже про замети, які досі не розтанули).

З шипованими шинами ситуація складніша, оскільки сухий асфальт сильно зношує гуму, кілька днів таких поїздок дорівнюють тисячам зимових пробігів. Якщо вулиці, по яких ви часто їздите, розчищені, то, може, варто зберегти шипи на наступний сезон.

Є універсальний варіант для таких "перехідних" періодів - це всесезонні шини. Але в цьому випадку вам доведеться виділити з бюджету кошти на додатковий комплект (звичайно, якщо ви не збираєтеся їздити на таких шинах цілий рік - але тут потрібно розуміти, що "всесезонки" поступаються за ефективністю сезонним шинам).

Таким чином, міняти шини не рекомендується, поки за вікном немає стабільних +10 і вище. Враховуючи, що синоптики часто помиляються, краще запізнитися з перевзування, ніж поспішити.

Ставити старі чи купувати нові?

Коли приходить пора міняти гуму, виникає питання - чи можна поставити старі шини, чи вони вже занадто зносилися? Компанія Мішлен дає кілька порад щодо цього.

Регулярно оглядайте шини і перевіряйте, чи є на них явні сліди старіння або зношеності. До таких слідах відносяться тріщини на зовнішній стороні протектора, плечовій і бортовий зонах, деформація тощо. Шини зі слідами надмірного старіння можуть не забезпечувати необхідного зчеплення, а тому стають небезпечними.

Знос визначають за індикаторами - виступам на дні канавок протектора. Якщо поверхня протектора знаходиться на одному рівні з виступами, ймовірно, його глибина майже досягла законодавчого мінімуму (1,6 мм) і шини пора міняти.

Після 5 і більше років експлуатації шини слід ретельно перевіряти не рідше разу на рік. Дотримуйтесь рекомендацій виробника авто по заміні оригінальних шин. Якщо шини не змінювалися протягом 10 років з дати виробництва, Мішлен рекомендує в якості запобіжного заходу замінити їх новими, навіть якщо їх стан здається задовільним, а знос протектора не досяг рівня індикатора.

Якщо ви не розбираєтеся в шинах, то краще всього довірити експертизу фахівцям.

Фото на головній з Flickr (by Tim.Regan)

За матеріалами Auto.bigmir.net