Морози: інструкція з виживання

Не буває поганої погоди, буває неправильний одяг, - ця "вічна істина" в сильні морози не викликає нічого, крім роздратування. Як може бути "хорошою" двозначна температура, якщо перед двома цифрами стоїть мінус? Але якщо люта холоднеча збіглася з часом і місцем довгоочікуваного подорожі, доведеться подумати про "правильний" одяг.

Головний принцип збереження тепла - багатошаровість. Краще футболка, сорочка і тонкий вовняний светр, ніж одна товста сверхтепла кофта. Між шарами залишається зігріте теплом тіла повітря, що й допомагає не замерзнути. Тільки при складанні комплекту враховуйте розміри одягу: якщо верхній шар виявиться занадто тісним, ви будете відчувати себе незграбно і скуто. Багатошаровість стосується не тільки штанів або кофт, а й рукавичок і шапок. Тонкі вовняні рукавички треба вдягнути під рукавиці, а щільно прилеглу в'язану шапку - під хутряну.

Про принцип "побігай - зігрієшся" всім розповідали ще на прогулянках в дитячому саду. Виявляється, є ще одне правило - тримайте спину рівно. Якщо ви скручуєтеся, кровообіг погіршується, і вам стає тільки холодніше. Варто випрямитись, потягнутися, потрусити руки і ноги, і кров швидше потече по жилах, а організму буде легше обігрівати себе.

Покладіть у валізу термобілизну: футболки з довгими рукавами, шкарпетки або панчохи. Зараз таку продукцію випускають не тільки спортивні бренди, тому багато предметів одягу виглядають навіть модно. І не варто недооцінювати фліс: під цю м'яку і тонку тканину холод проникає дуже погано. У магазинах для гірськолижників і сноубордистів продаються спеціальні хімічні грілки - активуйте її перед виходом на вулицю, покладіть у взуття чи рукавички і насолоджуєтеся теплом. Тільки обережніше, іноді ці грілки дуже гарячі.

Перш ніж надягати все найтепліше на себе, можна зробити одяг ще тепліше ... зігрівши його. Прогріта на батареї куртка збереже тепло трохи довше, а в тепле зсередини взуття приємно засунути ноги. Тільки не варто вішати одяг на електричний обігрівач, це суперечить правилам пожежної безпеки. Чудовий спосіб зігріти взуття - покласти в кожен черевик або чобіт по пластиковій пляшці з гарячою водою. Тільки прослідкуйте, щоб ємності не протікали.

І не слід турбуватися про те, чи достатньо стильно ви виглядаєте. Оточуючі вас люди або самі одягнені приблизно так само, або занадто сильно мерзнуть для того, щоб розбирати ваш наряд.

Фото www.flickr.com

За матеріалами redigo.ru